aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

PavelRS píše:Tak už taky v RSu přimazávám Vervu 100 s Wynn's, tak jsem zvědavý jestli si něčeho všimnu alespoň v rámci placebo efektu. :D
Pokračování je Pavle u "Tebe" ve vlákně :) oktavka-i-rs-1-8t-pneu-chip-brzdy-6-ti- ... 7-256.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Libor> čiernu koncovku som si tu dnes vyhladával (vedel som že sa viackrát preberala v rôznych vláknach), napr svara spomínal že oproti Wynns (s ním vôbec) mu VIF začierňuje výfuk.

Jezdím v současné době opět na 95 OMV. Aditivuji VIFem. Mám ještě zbytek. Hlavně dodržet
poměr dávkování. Jinak je motor zdechlina. Koncovku už nějak neřeším. Snad to má smysl.
Do motoru nevidím. Chod teplý i studený vyrovnaný, bez kolísání otáček. To má ale syn na
Fabii 1,4 16V taky a má najeto 245 000 km. Najeto po okreskách s velmi hrubým zacházaním
a nikdy nebyl použit aditiv do benzínu. Jenom benzin tak jak teče ze stojanu. Je pravda,
že obyč, neaditivovaná 95ka po dodatečném přidání VIFu, motor trochu zklidní, co se hluku
týká. Zřejmě vliv mazivostní složky. Jak moc čistí si netroufám odhadnout. Ucpání trysky
v karbci u sekačky nezabránil. :(
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

No, já teď udělal trošku změnu a testuji jiný set up.
Použil jsem aditivum od Millersů (díky Pitrisi) a natankoval BA95 bez bio složky. Mám ještě málo najeto na soudy (250 km), po dvou nádržích budu chytrejší. Sám jsem zvědavý.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

BA95 bez bio složky - to je konkrétně co, Libore...?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

Používám apku od Eurooilu a nedávno jsme tu rozebírali, že u nafty a BA95 uvádějí v té apce i pár údajů, mj. o procento obsahu biolihu (ověřili jsme si, že údaje zde aktualizují). Zajel jsem si pak kousek za Ostravu na benzinku, kde měli dle apky BA95 s 0% obsahem biolihu a natankoval. Tak snad nekecají (fronty tam měli slušné). Stáčecí lístek jsem nevyžadoval.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Eurooil pumpu máme hned ve vedlejším městečku a tankuju prakticky výhradně tam. A co jsem se někdy loni párkrát ptal na údaje v dodacích listech, dycky v benzínu biosložka byla, kolem 4-5%.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

Taky mám asi 3 km od baráku jednu EO benzínku. V ten den, kdy jsem chtěl aplikovat Millerse, tam však dle apky mělo být v posledním závozu 4.9% bia. Tak jsem koukl na další a zajel o 20 km dál, kde mělo být 0%.
Fakt netuším, jestli lžou, nebo ne. Ale podíl bia by neměl být pevně daný, ale paušálně k výtočím celé "distributrské" firmy, ne? Alespoň tak to prezentují na webech.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od shalibaba »

Na EO se občas zadaří a mají benzin s nízkým podílem BIO. Také to sleduji, ale zatím jsem chytil nejméně 1,7%. Otázka je, kolik tam měli v tanku ještě z předchozího plnotučnýho závozu a kolik načerpali nového. Pak poměr vůbec nemusí sedět.
Ale pořád lepší, než 4,9%.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od skodovkar »

Ono ta koncovka může být černá i z toho VIFu. Nejsem chemik, ale Benzínová frakce (ropná),
hydrogenovaná těžká , naftalen , Parafiny (ropa), normální C5-20
mi přijdou jako trochu komplikovanější struktury a nemusí se tak úplně spálit, pak si mohou kondenzovat.

http://www.vif.cz/files/files/bezpecnos ... aditiv.pdf

Ve fobii jsem ho dával, poznal jsem to, motor se dal více podtáčet a lépe se z podtáčení zvedal.
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od davidTJ »

Ahojte, neviete čo sa postupne deje s VIFom Super benzin? :D

Čím novší, tým redší a svetlejší.... :roll:

Dávno bol ako lesný med, potom ako lacný kvetový a redší, a dnes som otvoril plechovku a je to ako omastená voda....


Máte info, žeby zmenili receptúru alebo niečo také? :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Jo kamaráde, už ani včely nejsou co bejvaly :)

Ne - vážně: Jestli změnili recepis se asi musíš zeptat u výroce.... Něco snad dělali se 125 ml balením.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od davidTJ »

:D presne tak....


No niečo, určite robili aj s veľkým balením, na Hyundai Clube je o tom veľká téma, snáď to tu môžem dať, ale je to z roku 2015... https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=161&t=30904

Dnes som bol veľmi prekvapený. Opäť svetlejší ako minule. Ak niečo nahradili, vylepšili a funguje to rovnako...budem veľmi rád. Len aby...
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Vyčkaj času, jak hus k lasu, či jak hus klasu... nečítal si miestne príspevky o Vife? Pomaly ho odlievaj, a tak po polroku (ak vydrží roku+) kukni na farbu, zo svetlej zvykne byť postupne zmenená hustá archívna hnedá.
Odfoť si pri rovnakých svetelných a časovo-uzávierkových tepelnofarebných podmienkach vzorku po otvorení a neskôr po dozretí, to bude istota.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od davidTJ »

čítal, ale dávnejšie :wink:

skúsim, je však pravda, že starší vif sa mi zdal oveľa tmavší aj po otvorení čerstvého balenia. Mne pollitrová pixla vydrží tak 4 mesiace max.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Tiež som mal dávnejšie obsah piksle viac do hneda už po kúpe (tmavooranžová postupne zhnedla), v neskôr kúpenej bol obsah dosť číry (jemnú farbu si už nepamätám, možno žlto-zelená), tá bola postupne hnedá tiež (pozorované už v priebehu roka 2016, cca 2-3 mesiace od otvorenia).
Možno im len v minulosti VIF s rovnakým zložením, chvílu dlhšie odstál v továrni (napr vo velkých zásobníkoch aj so vzduchom), že stihol zmeniť farbu už do prvotného otvorenia plechovky/malého balenia a medzitým mohli zlepšiť procesy plnenia.

Vif mávam dlhšie nielen kvôli málo km; ešte som ho dávkoval väčšinou len polovicu, alebo nie vždy (liate iné prísady). Malú vzorku (5-10ml) si môžeš od novoty vždy odliať do niečoho priesvitného aj na pozorovanie, z každého balenia každé 4 mesiace, zachované napr na 2-3 roky.
Tak by sme sa dozvedeli asi najviac.
Vlákno z hyundai, kde sa pozorovatelia začali sťažovať na svetlosť začalo už v roku 2015, a keď si klikneme len na jeho prvú a poslednú stranu (2018) akoby sa nič nezmenilo, plynule pokračujú o tom istom :P.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět