Aditivum Protec Oxicat

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Lewik777

Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Lewik777 »

Tak chcem kazdemu doporucit vyskusat aditivum Protec oxicat.Kupil som si toto aditivum na skusku vycistenia lamdy sondy a turba.Po jazdeni tohto aditiva v diesli aute 1.9 tdi spotreba v zime na neutrali 0,5 a priemerna spotreba na dialnici pri 130km v zime 4,6litra co som nikdy nedosiahol ani v lete a ani ked som pouzil vif ci ked som pouzil aditiva na vycistenie vstrekov ci uz od protecu alebo delphi diesel plus.
Cize efekti cistenia lamdy sondy tam urcite je kedze asi ju cisti a dava lepsie informacie motoru a lamde sonde.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od 008 »

Ahoj Lewik, diky za tento tip - tento produkt mi nejak unikol. Inak frcim na tejto znacke vratane autokozmetiky-a tiez mozem odporucit na rozdiel od niektorych ,, vyhravajucich,, vsetky testy a im podobnych.
Lewik777

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Lewik777 »

Presne tak ako testy robene na aditivum Vif ktore ma vsetky mozne ucinky ako nemam proti nemu nic sam ho pouzivam ale je to len uprava nafty ci benzinu a zlepsenie mazania.
Ale lamdu sondu ci vstreky vam tazko vif vycisti tak ako mam osobne skusenosti s protecom ci delphi diesel plus pred pouzitim aditiv a nacitania hodnot vstrekov a po pouziti aditiv.
A tak isto po pouziti Oxicat jednoznacne lepsie vlastnosti ale kupil som ho hlavne z dovodu ze by malo cistit lopatky Turba a hlavne o toto mi ide tak uvidime.
Kazdemu ale urcite odporucam pretoze max vydrz Lamdy sondy v aute je max 200 000 km a ked skor ju vycistite urcite moze lepsie slapat a drzie vydrzat.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od 008 »

to Lewik
Prepac, ze trochu odskocim od oxycatu-ten urcite o tyzden vyskusam. Rad by som sa Ta spytal- co si od protechu este vyskusal- guard fill alebo antigel??? Akych mas dojem v porovnani s inymi. Dik
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Možná ten zázračný přípravek vyzkouším, jen mě překvapuje, že je použitelný do nafty i benzínu... :)
http://www.123-olej.cz/PRO-TEC-OXICAT-375ml
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
sosko

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od sosko »

Tiez rozmyslam nad vyskusanim, poslednu emisnu som presiel s odretymi usami, aj ked mam v nadrzi stale VIF 2x davkovanie a auto pravidelne "prefuknem".
Ale bojim sa tohto: "Oxicat rozpouští pryskyřici, gumu a saze" ...neviem kolko gumy a tesneni je v retazci palivova nadrz->az po koncovku vyfuku, len aby nerozpustalo aj to , co nema :?
Lewik777

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Lewik777 »

Guard fill som este nepouzil ale urcite to vyskusam.No ohladom toho pouzitia aj do benzinu aj do nafty asi preto ze oboje auta maju lamdu sondu co tiez niekto sa bude cudovat ze preco naftak to ma ale ma za dpf filtrom to je.
A k tej emisnej a pouzivanie zazracneho vif aditiva vidis sam tak ako ja s benzinom autom a pouzivani vif tiez skoro som nepresiel a boli vysoke hodnoty pri merani emisnej a ako to je mozne vsak vif vsetko upravuje.
Proste nevycisti vsetko tak ako nevycisti lamdu sondu.
A ja som sa rozhodol pouzit to aditivum hlavne kvoli cisteniu turba a lopatiek tak som zvedavy ako to bude lamdu sondu vycistilo pretoze to jasne ukazalo spotrebu na volnobehu.
sosko

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od sosko »

Tiez mam 1.9tdi ale bez DPF, vyskusal by som to kvoli katalyzatoru, predsa ma uz 250tis za sebou.
Vravis, ze mas logy pred aplikaciou a po, keby si to sem pridal by bolo fajn. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Pitris »

sosko píše:Ale bojim sa tohto: "Oxicat rozpouští pryskyřici, gumu a saze" ...neviem kolko gumy a tesneni je v retazci palivova nadrz->az po koncovku vyfuku, len aby nerozpustalo aj to , co nema :?
Jestli a pokud to tak funguje, tak by měl mít výrobce zajištěno (byť netuším jak), aby to rozpustilo jen to, co rozpuštěno býti má....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Dnes mi to čaro přivezou, tož až odjedu trochu benzínu (zrovna včera večer jsem natankoval úplně plnou), chrstnu ho do nádrže a přitočím na promíchání. :) Nemám EGR ani turbo, jen čtyři katy a čtyři lambdy a na motoru 200tis.km+, zcela upřímně žádný zázrak od toho nečekám, ale motoru resp. výfukovému systému by to snad uškodit nemělo... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Lewik777

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Lewik777 »

Tak ked som nikdy nedosiahol na volnobehu spotrebu 0,5l a nikdy a to v zime som nedosiahol spotrebu priemernu na dialnici v zime na zimnych kolesach 4,6l tak urcite to oxicat daco sposobilo.
Co sa tyka merani hej osobna skusenost s protec diesel system super clean po pouziti dvoch baleni a merani hodnoty vstrekovacov na kanale 13 bol najhorsi udaj okolo 0,2 predtym som mal najhorsi udaj vstrekovaca okolo 0,7 cize taktiez svoju robotu to odviedlo.
Colommbo daj potom vediet popripade ukazuje ti spotrebu na volnobehu?Tiez som velmi zvedavy co zistis.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Ano, displej PC mi okamžitou spotřebu zobrazuje a tedy i při volnoběhu. U zahřátého motoru to bývá 1,2-1,3l/hod., je-li motor v dobrém rozmaru, umí ukázat i 1,1l/hod.... :P Nějaký report ale očekávejte +- za měsíc, až vyjedu s přípravkem celou nádrž. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Píšou, že obsah balení postačí na ošetření 80l paliva, tož jsem dnes ošetřil plnou nádrž (75l) a uvidím. K účinkům takovýchto a podobných aditiv jsem spíše skeptický, notabéne se čtyřmi katy a čtyřmi lambdami bude mít přípravek plné ruce práce... :P PC ukazuje na volnoběh 1,2l/hod.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Návštěvník »

Osobně se domnívám, že na lambdách benzínového motoru, který je alespoň jakž takž v pořádku, není co čistit.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník: Dodatečně jsem zjistil, že tenhle přípravek jsem už asi před rokem použil (ano, máte recht, jsem blb a některé věci mi už prostě z hlavy utekou, přiznávám... :oops:) A jestliže, ač nejsem zkušební jezdec a ani nedisponuju vnímavostí tvé úrovně, jsem žádnou změnu nepocítil, nezaznamenal, jsou pro to dvě možná vysvětlení - buď přípravek neplní to, co slibuje, nebo je to prostě tak, jak píšeš... :) Nicméně s ohledem na to, že motor trochu spotřebovává olej, mu jakéstakés pročištění částí výfukového systému neuškodí.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět