Aditivum Protec Oxicat

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Po najetí cca 700km jsem zas dotankoval plnou, bo v nádrži mám radši benzín než vzduch. Motor šlape stále stejně (dobře) a okamžitou spotřebu ukazuje PC taky 1,2l/hod, jen mi přijde, že hodnotu 1,1 mooožná trošku častěji než dřív... :) Tedy účinek aditiva v mém případě spíše žádný (nebo je tomu tak, jak psal Návštěvník), eventuálně zlepšení, ale jen velmi drobné, vpodstatě zanedbatelné... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Musím korigovat svůj předchozí příspěvek - dnes po příjezdu z Kolína (15 tam a 15 zpět, tedy chladící systém ohřátý na provozní teplotu, olej taky asi tak akorát) jsem po zaparkování jen tak zkusmo přepl PC na okamžitou spotřebu a ecce - hodnota 1,1 ne jen problikává, držela jak přibitá a dokonce semtam probliklo i 1,0 - tuto hodnotu jsem na displeji opravdu ještě nikdy neviděl... :o Dolívám olej, tedy lambdy a katy si zřejmě očistu zasloužily a možná na tom Oxicatu přecjen něco bude... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Lewik777

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Lewik777 »

No to som rad ze sa potrvdili moje slova o tom ako pomaha ten oxicat a ze vazne cisti inak Colombo mohol by si este jednu flasku toho aditiva vyjazdit s tym ze pouzi silnejsi koncetrat ze daj menej paliva.
Ja som napriklad namiesti tych tusim 80litrov na ktore je cele balenie tak som dal okolo 60litrov a ucinok bol sa mi zda silnejsi toho cistenia.
Freev

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Freev »

Sice o tom nic nevím, ale kafrám do toho jak Itall :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Spotřebu neeviduju a nijak zvlášť nesleduju, nicméně mám tady "kolem komína" takový malý "zkušební" okruh přes okolní vesnice a tož mi to dnes nedalo a vyrazil jsem. Nejel jsem vyloženě čisté eko, jen s lehkou nohou a citem pro spotřebu (předjel jsem i kamion a na tacho 110km/h :D ) a po návratu PC ukázal ujetých 39,5km, spotřebováno 2,3 litru benzínu, průměrná rychlost 67km/h. A po zaparkování spotřeba na volnoběh stále přibitých 1,1l/hod. Není to moc směroplatný a vypovídací hodnota není velká, ale u mě spokojenost++... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Návštěvník »

Freev píše:Sice o tom nic nevím, ale kafrám do toho jak Itall :D
Sice nevím, jak tento příspěvek zapadá do této části debaty, ale jinak ho považuji za obecně velmi trefný. :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Lewik777 píše:...inak Colombo mohol by si este jednu flasku toho aditiva vyjazdit s tym ze pouzi silnejsi koncetrat ze daj menej paliva...
Už moja stará mama hovorili, že za skúšku nič nedáš (aj keď v tomto prípade päť stovák), tož som tak aj spravil... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Brembo »

myslím,že na vyčistenie turba su učinnejšie a rýchlejšie produkty.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše:...A po zaparkování spotřeba na volnoběh stále přibitých 1,1l/hod...
Poslední dobou (když po zaparkování náááhodou jen tak ze zvědavosti ještě přepnu BC) semtam vídám i hodnoty 1,0 či dokonce 0,9 a to už přestává všecka sranda... :D Domnívám se však, že to už nebude mít souvislost s v únoru použitým Oxicatem (najeto cca 10tis.km)... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Brembo »

Colommbo píše:
Colommbo píše:...A po zaparkování spotřeba na volnoběh stále přibitých 1,1l/hod...
Poslední dobou (když po zaparkování náááhodou jen tak ze zvědavosti ještě přepnu BC) semtam vídám i hodnoty 1,0 či dokonce 0,9 a to už přestává všecka sranda... :D Domnívám se však, že to už nebude mít souvislost s v únoru použitým Oxicatem (najeto cca 10tis.km)... :idea:
Ani ja nemám ustálenu spotrebu na volnobehu,niekedy je to 1,1 inokedy 0,7. So zaradeným stupnom D je to od 0,9 do 1,3. A kedy má na to čo vpliv sa nedopátraš,ani ked vypneš klimatizáciu. Pri volnobehu tých faktorov je podstatne menej a i tak to lieta.*Myslím,že tie počítače meraju s určitou nastavenou toleranciou a preto je tá spotreba dost rozdielna.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Pitris »

Já tento Oxicat doporučil tátovi do SX-4, bo mu několik měsíců svítila kontrolka motoru. Po vyčtení závad byl ortel snížená účinnost katalyzátoru.... Po vyjetí nádrže s Oxicatem a po dalších asi 100km kontrolka zhasla.... Zda kvůli tomu nevím, ale žárovka je gut bo před startem se na chvíli rozsvítí :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
sosko

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od sosko »

Tak OxiCat kupeny, vyjazdim plnu nadrz a hned to vyskusam.
Skoda, ze nemam moznost zmerat emisie pred a po. Mozno by to bolo zaujimave porovnat, obzvlast ked som mal min. rok problem na emisnej kontrole. Niekto z BA :?:
Posledne dve nadrze uz bez VIF (ale zato aditivovane paliva priamo z cerpacky). Uvidime. Necakam, ze nieco rozpoznam, volnobeh je stale rovnaky poslednych 100k km (najazd 256k), spotreba 0.5 sem tam blikne 0.4. A spotrebu pri prevadzke neriesim vobec. Skor by ma zaujimali tie emisie, ci to ma efekt. :idea:
sosko

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od sosko »

Tak, pred mesiacom som Oxycat vyjazdil v 1.5 nadrzi. Rozdiel ziadny, spotreba, vykon, smrad z vyfuku stale rovnaky :mrgreen:
Fox

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Fox »

Taky jsem ten Oxicat otestoval - Avensis T25 2.4 a Lexus IS200, zatím žádnou změnu nepozoruji.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Brembo »

Tiež testujem,zatial okamžitá spotreba na volnobehu klesla na 0,7 až 0,8 l/hod. Spotreba stále nezmenená i pri zapnutom osvetlení,takže dobré. Spotreba ostala na 0,7 až 0,8,pred tým 0,8 až 1,0 .
Naposledy upravil(a) Brembo dne pát kvě 13, 2016 9:00, celkem upraveno 2 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět