Aditiva do paliva, oleje KM+

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
dada
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 10, 2020 11:38

Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od dada »

Zdravím,
začal jsem se hodně zajímat o aditiva, když mi kamarád doporučil KM+ a já jsem to vyzkoušel ve svých autech O2 TDI BKD, Fabia I RS. Překvapilo mě jak se projev motorů zlepšil. Přiznám se, že jsem vždycky používal jen kvalitní olej, měnil pravidelně po 10ti tisících a tankoval kvalitní palivo, aditiva jako takový jsem vůbec neřešil. Tohle mě ale překvapilo v dobrém slova smyslu.
Víc info se můžete dočíst tady: http://dadashield.com/kategorie-produktu/aditiva-km/

Dočetl jsem se tady na fóru, že estery nejsou špatná věc a tyhle aditiva jsou právě na esterech založená. Vyrábí se to v Malajsii, kde lidi jezdí hlavně s atmosférickými benzínovými motory a lidi si to tam hodně chválí.
Zajímalo by mě co si o tom myslíte vy?
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od lefort »

Když už chceš dělat reklamu, tak si dej aspoň jiný nick, než má název stránka, které tu reklamu chceš dělat. Působí to neprofesionálně :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
dada
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 10, 2020 11:38

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od dada »

To není reklama, zajímá mě váš názor jelikož jsem se tu při vyhledávání dočetl, že někteří tu přímo koukají po olejích s estery. Chtěl bych vědět co si o tom myslíte a jestli někdo třeba aditiva s estery používá?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od Pitris »

dada píše:zajímá mě váš názor....
Když chci esterový olej, koupím si esterový olej. A když chci fakt "echtgoldoil", koupím si PAO ester olej, pro racing zátěž budu hledat olej třeba s aditivy s wolframem (jestli to tedy motor využije), ale NIC NAVÍC do oleje lít nebudu, bo v tom oleji všechno co tam má být, už je :!: :!: A je to tam v PŘESNĚ namíchaném poměru, který ovšem tím dodatečným něčím rozhodíš.
Do motorového oleje nic navíc nepatří....
https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... vych-oleju
A ještě něco: Nejlepší olej je jeho včasná výměna :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od pepoh »

moj nazor pozitivny urcite nebude.
ofiko web vyrobcu neexistuje, gugel mal s tym problem.
rovnako bezpecnostne listy a nutna dokumentacia k vyrobkom, zase nic..........
produkty naslo, alibaba, ebay atd. cize to vypada na neofiko podomovy predaj.
ak sa cosi pojebe, nemas sa kde stazovat.
velkohube vyhlasenia co vsetko produkt dokaze, proste dnes nestaci. treba dokazy.

definicia esteru- je to produkt reakcie kyseliny s alkoholom. napr metyl ester mastnych kyselin-- znamy ako BIONAFTA. (ked uz sa viackrat spomina prirodny povod..)
ocakavam ze toto je hlavnou (alebo jedinou, cert vie) zlozkou v carovnych flastickach.
neni ester ako ester.


https://kmplus.pk/contact-us hura pakistan alebo malajzia? a msds ma nepresvedcilo.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
dada
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 10, 2020 11:38

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od dada »

Díky za názory, jsem rád za konstruktivní kritiku.

Pitris: Disulfid wolframu je v Revo nano také, ale je zkombinován s estery (samozřejmě nevím, kterými přesně). Co se týče toho poměru, tak věřím, že výrobce KM ví co dělá a že doporučené dávkování je ok.

pepoh:Odkaz je na stránky pakistánského distributora. Výrobce aditiv KM+ je firma Biosurge Asia, která stránky má.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od Pitris »

dada píše:....Disulfid wolframu je v Revo nano také....
A PROČ :?: bych to tam měl (do)lít v něčem dodatečným, když si můžu koupit olej s tím aditivem přímo od jeho výrobce....

Něco jiného jsou ovšem dodatečná aditiva do paliva, bo jak nafta tak i benzin jsou přímo z výroby aditivovány JEN tak, aby vyhověly normě. Víc ne. A tady lze těmi dodatečnými aditivy (čistícími a mazacími, a TŘEBA u nafty bod tuhnutí snižujícími nebo u benzinu oktany zvyšujícími) ona paliva vylepšit (aby líp čistily a přimázly palivovou soustavu, event. přidaly nějakou kobylku)....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
dada
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 10, 2020 11:38

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od dada »

Teď doufám, že nebudu znít jako prodejce, ale nevěřím tomu, że by výrobci olejů do nich dávali zas tak velké množství jako právě výrobci dodatečných aditiv. Šetří se všude, kor ve velkých olejových korporacích. Mně osobně byly vżdy sympatičtější menší firmy ať už jde o výrobu aditiv nebo čehokoliv jiného :-)
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od abc »

Toto je čista reklama jak už napsal lefort a zaslouží si delete. :mrgreen:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do paliva, oleje KM+

Příspěvek od Pitris »

dada píše:....nevěřím tomu, że by výrobci olejů do nich dávali zas tak velké množství jako právě výrobci dodatečných aditiv. Šetří se všude, kor ve velkých olejových korporacích.
Zato ti prodejci těch zázračných vodiček jsou poctivost sama, že :?: :twisted: A taky není jen Castrol; nehledě na to že tyto 'spešl' oleje (ať už PAO, PIO, s estery, s nano, s wolframem, s molybdenem) dělají hlavně ti menší výrobci - Ravenol, Penrite, Yacco, Millers oils, Motul, Redline.... A oněch aditiv je tam tak akorát. Nemusí zde platit že čím víc tím líp :idea: Jsou - a znovu: V přesně spočítaném poměru :!: :!:

Ale vidím že Tebe prodejci těch lektvarů už dostali, a že bude asi zbytečné Tě o něčem přesvědčovat :( Akorát si uvědom že jestli si na projevu motoru poznal zlepšení, tak bych se vůbec nedivil že v tom je i chlór. A taky to že hned nepoznáš, že s tím ten motor půjde pomalu (ale jistě) do věčných lovišť....:arrow: :oops: :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět