Aditiva do nafty a DPF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Pitris »

Cumil píše:....Ale platí jako vždy Cimrmanův postulát: Můžeme s tím nesouhlasit....
Omyl - můžu na Tebe ještě přestat reagovat. Když chápeš podvod nejsi dalek jeho schvalování....
Asi jsme každý vychovaný jinak.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:Mi je to jedno, mám benzínový auto a tam asi žádný DPF není.
Je zajímavé, že je ti jedno, že ti někdo s vykuchaným DPF otravuje vzduch karcinogeny, které dýcháš. Tomu říkám exemplární ignorantství navíc
Cumil píše:U ostatních to neovlivním.
kombinované s odevzdaným poraženectvím.
Cumil píše:a trotlů, kteří brázdí silnice vyšlehanými bavoráky se zatmavenými skly a silnicí za nimi zas tak moc není.
Ano, těch rozhodně moc není, tedy nejsou tím hlavním zdrojem problémů. Proto by mne zajímalo, proč se věnuješ právě jim a poněkud jsi opomněl ony hlavní zdroje :?:
Cumil píše:...Mně by zas zajímalo, proč tě můj názor zajímá
Gramaticky správně "mne" nebo "mě", ale nechme to být. A zajímá mne to hlavně kvůli tomu, že bych rád rozklíčoval, jaký že to psychologický fenomén řídí smýšlení jedinců tvého (arche)typu.
Cumil píše: když mne systematicky co větu ponižuješ.
Až napíšeš něco, s čím by se dalo souhlasit, nechám to bez komentáře. A neber to osobně, dělám to tak vůči všem.
Cumil píše:Jak může přispět k tvému všeobjímajícímu neomylnému rozhledu názor nýmanda.
Viz moje vyjádření ob citaci výše.
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:Já nic neobhajuju. Nečtete pozorně.
Ale čteme! Mám začít citovat?
Cumil píše:Nemám VW, natož nafťák a nesouhlasím s tím co udělali. Ale plně to chápu a pro mně se nic nemění, vím-li či nevím-li o podvodu.
Je zajímavé, jak někdo dokáže být až tak moc nekonzistentní ve svých výrocích.
Cumil píše:Auta jezdí a mají výfuk, kdyby mi to moc vadilo, chodím pěšky a v láptích.
Jakoby se ho netýkalo to, že někteří výrobci smějí svými výrobky zatěžovat životní prostředí více a jiní ne.
Cumil píše:Trochu si to celý porovnej, bez emocí a Návštěvníkovy fóbie.
Pojmenování věcí kolem nás pravými jmény označuješ za fóbii?
Cumil píše:Vezmi v ůvahu sílu korporací, sílu vlád, ekonomické podmínky majitelů, ekoteroristy, klimatickou konferenci v Paříži - zvlášť výživné - a možná pochopíš můj postoj.
Ne, tvůj postoj skutečně nelze pochopit. A nebo jo: je přece odrazem společnosti vyznávající všeobecný, bohužel neinformovaný
Cumil píše:názor nýmanda
Cumil

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Cumil »

Pitris píše:
Cumil píše:....Ale platí jako vždy Cimrmanův postulát: Můžeme s tím nesouhlasit....
Omyl - můžu na Tebe ještě přestat reagovat. Když chápeš podvod nejsi dalek jeho schvalování....
Asi jsme každý vychovaný jinak.
Ano schvalování atentátu se trestá smrtí... Samozřejmě na mně-mě-mne kašli, přece nemusíš reagovat na všechno, jak bych tě k tomu donutil? K reakcím Návštěvníka níže jen tolik, že potvrzují, že i velmi chytrý (možná) jedinec může být vůl. K aféře: Opakuju a už dál nebudu - auta splňují homologaci, jsou tedy schopná provozu. Že ve skutečném provozu vykazují jiné hodnoty exhalací není podstatné, norma skutečný provoz netestuje a limity nestanoví. Co dál chcete rozebírat? Pořád se snažíte splést z hovna bič a zapráskat s ním. I hlupák (já) ví, že to nejde. Jestli nemáte rádi VW, prosím, vaše věc. Mě-mně-mne-mi může být ukradený. Ale nedělejte z něho škůdce zeměplacky. Určitě v tom není sám. Akorát těm druhým se to podařilo líp tutlat, nebo to na ně zatím nikdo neprásk - a tím pádem je má v hrsti.
Cumil

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Cumil »

Ne, tvůj postoj skutečně nelze pochopit. A nebo jo: je přece odrazem společnosti vyznávající všeobecný, bohužel neinformovaný
názor nýmanda
Doporučuji vyměnit společnost za tobě rovnou, informovanou. Akorát mně-mne-mě nenapadá, kde bys ji asi tak našel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Pitris »

Cumil píše:....Jestli nemáte rádi VW, prosím, vaše věc. Mě-mně-mne-mi může být ukradený. Ale nedělejte z něho škůdce zeměplacky....
Tak tedy ještě jednou a naposledy protože si nepochopil - nebo nechceš pochopit - že tady explicitně nejde o ty emise (byť samozřejmě jde i o ně) ale o to že to ze strany VW byl jasný a zcela úmyslný podvod !
Cumil píše:....Vezmi v ůvahu....
PS: a substantivum od uvažovat je úvaha - když už si se tu nedávno holedbal svojí znalostí gramatiky :P
Cumil píše:on / ona / ono = e / íc / íce. Táta rovnaje klikovku, máma rovnajíc košile, dítě rovnajíce hračky. Nic na tom není.... Vážíš si mne, Colommbo?
....tak ji zkus používat - opravdu na tom nic není.... :mrgreen:

A řekl bych že i z "on / ona / ono = e / íc / íce" pramení ona Návštěvníkova snaha Ti opravovat gramatiku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:Ano schvalování atentátu se trestá smrtí...
Ano, na společenskou nebezpečnost tvých názorů je třeba otevřeně poukazovat: nečumím, dělám to.
Cumil píše:Samozřejmě na mně-mě-mne kašli, přece nemusíš reagovat na všechno, jak bych tě k tomu donutil?
Samozřejmě máš binec nejen v pravidlech českého pravopisu, ale úplně ve všem, což je nebezpečnější než neznalost rodného jazyka.
A na společenskou nebezpečnost tvých názorů je třeba otevřeně poukazovat: nečumím, dělám to.
Cumil píše:K reakcím Návštěvníka níže jen tolik, že potvrzují, že i velmi chytrý (možná) jedinec může být vůl. K aféře: Opakuju a už dál nebudu - auta splňují homologaci, jsou tedy schopná provozu.
Vůl je ten, kdo nechápe, že podvodem získaná homologace prostě neplatí. A všichni majitelé vozů s podvodně získanou homologací by měli být stavěni na roveň např. těch, kdož používají, byť třeba nevědomky, kradená vozidla.
Cumil píše:Že ve skutečném provozu vykazují jiné hodnoty exhalací není podstatné, norma skutečný provoz netestuje a limity nestanoví. Co dál chcete rozebírat? Pořád se snažíte splést z hovna bič a zapráskat s ním. I hlupák (já) ví, že to nejde.
Jen hlupák se odmítá vzdělávat a ty ses dokonce otevřeně přiznal k tomu, že nehodláš studovat systém typové homologace, jak jsem ti svého času doporučil. Jinak bys totiž už dávno věděl, že je v něm přesně určeno, kdo má jaké povinnosti a kdo za co odpovídá. Otázka sankcí je už poněkud složitější, ale to neznamená, že se jí netřeba zabývat, tedy ji rozebírat.
Cumil píše:Jestli nemáte rádi VW, prosím, vaše věc. Mě-mně-mne-mi může být ukradený. Ale nedělejte z něho škůdce zeměplacky.
Tohle není otázka nějakých antipatií, ale věc základních morálních a právních principů: zde došlo ze strany "pachatele" k neoprávněnému přisvojení si komparativní výhody na úkor konkurence, ze strany "orgánů dozoru" pak k narušení principu rovného zacházení. Nebo snad chceš tvrdit, že finanční prospěch získaný podvodem lze očistit (špinavé peníze vyprat) skrze hloupost těch, na jejichž úkor došlo k neoprávněnému obohacení?
Cumil píše:Určitě v tom není sám. Akorát těm druhým se to podařilo líp tutlat, nebo to na ně zatím nikdo neprásk - a tím pádem je má v hrsti.
Určitě tu zatím stále ještě máme (naštěstí, ale možná není daleko doba, kdy o něj kvůli čumilům přijdeme) institut presumpce neviny. A znovu opakuji: nesuď ostatní podle sebe!
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:Doporučuji vyměnit společnost za tobě rovnou, informovanou. Akorát mně-mne-mě nenapadá, kde bys ji asi tak našel.
Jak píše Pedro: "Nežiju tu, protože chci, ale protože musím." A protože musím, alespoň se snažím onen životní prostor kolem kultivovat. Třeba tím, že poukazuji na společenskou nebezpečnost názorů čumila a spol.
Cumil

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Cumil »

Návštěvník píše:
Cumil píše:Doporučuji vyměnit společnost za tobě rovnou, informovanou. Akorát mně-mne-mě nenapadá, kde bys ji asi tak našel.
Jak píše Pedro: "Nežiju tu, protože chci, ale protože musím." A protože musím, alespoň se snažím onen životní prostor kolem kultivovat. Třeba tím, že poukazuji na společenskou nebezpečnost názorů čumila a spol.
Nemusím mít nutně poslední slovo, jen dvě tři poznámky. Ten Pedrův citát platil tak do roku 89. Nemusím tu žít, ale chci. Necítím povinnost kultivovat okolní životní prostor. Pokud ty kultivuješ prostor tak jako tu na foru, je to na pováženou. Vrtá mi hlavou proč moje jazykové chyby jsou tak důležité, že překrývají chyby ostatních a chyby vlastní. Možná podobenství smítka a brvna, napadá mne.
španěl

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od španěl »

Cumil píše:Vrtá mi hlavou proč moje jazykové chyby jsou tak důležité....
Proč? Protože ty si začal tady poučovat o češtině. Tak by sis měl zamést před svým prahem chytrolíne.
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:Ten Pedrův citát platil tak do roku 89. Nemusím tu žít, ale chci.
Ano, nemusím, ale chci. Navzdory tomu, že jsem od roku 89 prožil již 16 let (ne tzv. v kuse) v zahraničí, navzdory tomu, že ovládám čtyři cizí jazyky (slovenštinu stále ještě nepočítám mezi "cizí"), a navzdory tomu, že důvěrně znám několik zemí, kde bych dokázal prožít větší část života, ať už pro jejich krásu anebo pro vlídnost jejich obyvatel. Jenže mou rodnou hroudu stále považuji za vlast, za místo, kde jsem a budu doma, a nic s tím nenadělám.
Cumil píše:Necítím povinnost kultivovat okolní životní prostor. Pokud ty kultivuješ prostor tak jako tu na foru, je to na pováženou.
A jelikož jsem prožil tolik let v zahraničí, přirozeně srovnávám. Ne to, co už neovlivníme, např. absenci přístupu k moři, ale to, jací jsme a proč tomu tak je. Proč jsme např. schopni mít pořádek ve vlastním domě a na vlastním pozemku, ale už na veřejném prostranství, těsně za naším plotem, nám bordel nevadí, a to ani když jsme ho tam zanechali my sami. A je opravdu obtížné vysvětlovat v cizině těm, kdož o nás již něco málo vědí, třeba proto, že ČR navštívili, a chtějí zvědět více např. o tom, jak se snoubí tzv. zlaté české ručičky se všudypřítomným bordelem, zlodějnou, hloupostí a špatnými mezilidskými vztahy, že to jsme holt my, Češi. Ano, jako hrdý Čech se snažím kultivovat prostor kolem sebe, protože se nechci v cizině stydět za národ, jehož jsem příslušníkem.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od rousini »

Ty woe, poměřujete si pinďoury, zkoušíte kdo je větší frikulín nebo co hulíte? Chcete ještě zachránit svět než pudete spát do dubu?

Furt opakované citace vocasovin, to nikdo nemáte koule vzít to na sebe a otočit list. Dejte ty výplody přečíst vašim polovičkám, asi by vás nepoznali...

Je mi do toho houby, ale jsem vnímavý, tak mi to odpusťte :oops:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

Lenže VW prešiel homologizáciou podvodom,pretože ich motory splnali deklarované normi len v momente,ked boli napichnuté. Takže v skutočnosti homoligizáciu nemaju,získali ju protiprávne-podvodom. Z tohto dovodu by mala byt homoligizácia okamžite odobratá.
A DPF s aditívami? Zo svojich skuseností možem povedat,že kvalita nafty má významný vplyv na cyklus vypalovania DPF. Pri bežnej nafte to bolo cca každých 500 km,s kvalitnou naftou s 55 cetánmi je to momentálne 2000 km. a pri používaní aditív ML sa cyklus i pri bežnej nafte zvyšoval postupne na 1000 až 1500 km. A su i adtíva,ktoré maju napomáhat vypalovaniu DPF. Každé aditívum,ktoré zlepšuje spalovanie len napomáha regenerácií DPF a to isté sa týka i čistiacich aditív. Len nesmu obsahovat sulfátový popol a kovi.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Pitris »

rousini píše:Ty woe....
Ale vždyť má Návštevník pravdu. Jen se podívej jakou máme jako Češi ve světě a hlavně v okolních státech pověst :? Tebe neštve, když jedeš v Rakousku po silnici a jsou tam značky s českým textem Jezděte vpravo nebo když je v obchodňácích napsáno Češi, nekraďte.... :oops: Takže jen houšť takových, kteří se to aspoň trošku snaží napravit. Ale Ty máš pravdu zase v tom, že by to už chtělo "otočit list" :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Návštěvník »

rousini píše:Ty woe, poměřujete si pinďoury, zkoušíte kdo je větší frikulín nebo co hulíte? Chcete ještě zachránit svět než pudete spát do dubu?
Toto je střet dvou světů: toho čumilova, kvůli kterému (tomu světu, ne čumilovi) jsou tu desítky stránek v mnoha vláknech věnovaných "kvalitě" paliv v ČR, a toho mého světa, kde něco podobného není nutno řešit, jelikož "tam venku" je běžné nepodvádět. Kde žiješ ty, rousini, v jakém světě, když se do debaty v mnou zmíněných vláknech zapojuješ? A nevadí ti to, že je vůbec potřeba o něčem podobném diskutovat?
rousini píše:Furt opakované citace vocasovin, to nikdo nemáte koule vzít to na sebe a otočit list. Dejte ty výplody přečíst vašim polovičkám, asi by vás nepoznali...
Bydlíš-li s polovičkou zastávající názor, že pokud někdo potřebuje čistou vanu, tak si ji má před koupáním umýt, zatímco ty považuješ za přirozené umýt si vanu po sobě, aby ji ten druhý našel v případě potřeby použití čistou, není moc co poznávat.
rousini píše:Je mi do toho houby, ale jsem vnímavý, tak mi to odpusťte :oops:
I já jsem vnímavý, proto mi není jedno, že zde čumil prezentuje společenský a zejména právní nihilismus. Ovšem omlouvat se to nikomu nebudu!
Odpovědět