AAA auto ake mate skusenosti?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
romdal

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od romdal »

Kupoval jsem od AAA bez problémů, takže za mě dobrý.
Návštěvník

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Návštěvník »

Že by snaha o budování pozitivního obrazu? K smíchu, trapné...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Pitris »

Já se tam byl 2x zeptat na výkup auta. V roce 2006 mě nabídli za Fávo 12.000,- a v roce 2014 za Civica (kupodivu rovněž) 12.000,- :? A v obou případech jsem je nakonec prodal za 25.000,-
Ale řekl bych, že by to za těch pětadvacet oni prodali :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od otass »

To zní ještě férově, ta nabídka, co ti dali. Vzhledem k tomu, že jsou s tím nějaké náklady, chtějí na tom něco vydělat a neví co se na tom může ještě projevit a musí mít rezervu pro případnou záruku, která je dva roky, pokud teda nemají ve smlouvě uvedeno jinak.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Brembo »

Moj kamarát chcel predat auto,ponuka od nich bola max 2300 €. Tie isté modeli predávali za cca 4000€.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od lengy60 »

Chlapci,máte drobátko problém rozlišit výkupní a prodejní cenu vozu. :D Pokud chci prodat auto,tak mám nějakou představu,co za něj chci.On je ale velký rozdíl,pokud ho prodám rovnou novému majiteli nebo obchodníkovi,který,jak název napovídá,s těmi vozy obchoduje. :lol: Člověk znalý věci,který chce prodat auto áčkařům,tedy cenu "napálí",aby měl kam couvat.Já jsem prodával 2 auta do AAA a bez problému,pravda v druhém případě na mě zkoušeli chvilku ty jejich tanečky,ale to jsem dotyčnému velmi rychle vysvětlil,takže jsem odjížděl se sumou dohodnutou pře 3 dny a dokonce jsem byl odvezen do centra UL. :mrgreen: :wink: A kdo se nechá při koupi vozu oslnit nablýskanou karoserií a motorem,tož to je jeho boj,má si s sebou přibalit někoho,kdo o autech něco ví.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Itall »

otass píše:To zní ještě férově, ta nabídka, co ti dali. Vzhledem k tomu, že jsou s tím nějaké náklady, chtějí na tom něco vydělat a neví co se na tom může ještě projevit a musí mít rezervu pro případnou záruku, která je dva roky, pokud teda nemají ve smlouvě uvedeno jinak.
Tož jasné, že férovka. Je vidět, že tomu rozumějí, započetli si přesně běžnou obchodní marži 100%.
Návštěvník

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Návštěvník »

Povedal by som ak sa chceš rýchle zbaviť auta tak bazár je asi dobrá cesta. Ak chceš dobre predať a netlačí čas tak skúsiť predať sám. Ak chceš dobre kúpiť tak neviem ale je to vec šikovnosti kupujúceho. Ja mám s AAA len tú skúsenosť že na internet bazári mali auto ktoré reálne neexistovalo - vymysleli si komplet údaje, nacapili stiahnutú fotku, ešte aj telefonicky to potvrdili, dohodol sa termín dovezenia auta na danú pobočku a nakoniec sme zistili že je to celé podfuk s cieľom dostať zákazníka na pobočku. Myslel som že otec dostane infarkt, musel som ho ťahať preč aby neboli nejaké problémy. Odvtedy AAA nie aj keď v okolí nakúpili ľudia vraj dobre.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:
otass píše:To zní ještě férově, ta nabídka, co ti dali. Vzhledem k tomu, že jsou s tím nějaké náklady, chtějí na tom něco vydělat a neví co se na tom může ještě projevit a musí mít rezervu pro případnou záruku, která je dva roky, pokud teda nemají ve smlouvě uvedeno jinak.
Tož jasné, že férovka. Je vidět, že tomu rozumějí, započetli si přesně běžnou obchodní marži 100%.
To,že se auto za nějakou cenu nabízí,ještě neznamená,že se za ni také prodá.Například ta má auta nakonec prodali za výkupní cenu. Holt na něčem vyděláš a někde tratíš,to je obchod.Naposledy jsem kupoval auto pro dcerku a původní majitel taky cosi naznačoval,že mě "natáhli".Tedy pochopitelně z jeho pohledu,protože on pochopitelně věděl,kolik mu za auto dali.Nu a mě přišla cena dobrá,kdy jsem pochopitelně počítal i s nějakými náklady na opravu,což se také stalo.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Povedal by som ak sa chceš rýchle zbaviť auta tak bazár je asi dobrá cesta. Ak chceš dobre predať a netlačí čas tak skúsiť predať sám. Ak chceš dobre kúpiť tak neviem ale je to vec šikovnosti kupujúceho. Ja mám s AAA len tú skúsenosť že na internet bazári mali auto ktoré reálne neexistovalo - vymysleli si komplet údaje, nacapili stiahnutú fotku, ešte aj telefonicky to potvrdili, dohodol sa termín dovezenia auta na danú pobočku a nakoniec sme zistili že je to celé podfuk s cieľom dostať zákazníka na pobočku. Myslel som že otec dostane infarkt, musel som ho ťahať preč aby neboli nejaké problémy. Odvtedy AAA nie aj keď v okolí nakúpili ľudia vraj dobre.
Přesně tenhle systém praktikuje řada bazarníků a nejen áčkaři.Vyhlášené je tím auto ESA a na druhou stranu se zase dočteš,že tam někdo pořídil dobře.Vždycky jde jen o to,zda je kupující nebo prodávající nakonec spokojen.Ale jinak tahle "taktika" na dost lidí funguje,takže byť jdou koupit auto se zcela jasnou představou,tak nakonec přivezou domů úplně něco jiného,v šíleném stavu a za ještě šílenější peníze. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od otass »

Itall píše:
otass píše:To zní ještě férově, ta nabídka, co ti dali. Vzhledem k tomu, že jsou s tím nějaké náklady, chtějí na tom něco vydělat a neví co se na tom může ještě projevit a musí mít rezervu pro případnou záruku, která je dva roky, pokud teda nemají ve smlouvě uvedeno jinak.
Tož jasné, že férovka. Je vidět, že tomu rozumějí, započetli si přesně běžnou obchodní marži 100%.
Když to postavíš do tohoto úhlu pohledu, pak ano, zní to vyděračsky. Na druhou stranu, kdyby vykoupili za 120.000Kč, tak neprodávají za 250.000Kč. Za mě nechat si na autě, za které nesu zodpovědnost a mám s tím úřadování 10.000Kč nejnižší přípustná hranice, kdy se vyplatí ještě ten obchod provozovat. Navíc jak známo tyto firmy vydělávají víc než na autech na tom ouřadování kolem, úvěry, poplatky a další...a co si na takovém "levném" autě vezmou...
Mike

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Mike »

AAA nejsou prodejci ojetin, ale příjemci provizí z úvěrů
to je třeba si uvědomit, než k nim případný nakupující vleze

tedy to za kolik auto vykoupí a následně prodají je jedna věc
prodají-li jej nadšenci na úvěr pak věc druhá

proč je nabídková cena v inzerátech "na úvěr" 8)

a to že auto vykopí za kilo a prodají za dvě by mě nepřekvapilo
nevím jak Áčka, ESA si zas nechá zaplatit asi 6000 za "úkony"
kamarád tam prodal a na protiúčet nakoupil - za tyto služby zaplatil skoro 10tKč
já bych tam nikdy nevlez
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od otass »

Dovedli tento byznys k dokonalosti, je to mašina na peníze. Divím se, že v tomto odvětví vás to udivuje, ale to, že kupujete za 8Kč jogurt, který obchodní řetezec nakupuje pod 2Kč, se nikde moc neřeší. Nebo to, že vládne tzv. "mléčná krize", výrobci ukončují výrobu ztrátových produktů, ale mléčné výrobky v řetězcích jsou napáleny za plnou, už tak vysokou cenu. Kartel jako když vyšije, ale nic se neděje. Tak je to se vším, možná ten rohlík drží na normální ceně. Pokud se chce takové monstrum uživit, musí zákonitě mít marže jako kráva.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od lengy60 »

Jogurt za 8 kč a kde?Zřejmě máš na mysli obarvenou škrobovou moučku vydávající se za jogurt. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Pedro »

Jogurty jen z D.
V česku z nutnosti jen od jedné firmy.
Odpovědět