AAA auto ake mate skusenosti?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Pedro »

Rádio neposlouchám,už dlouho,žádné.
Je tam velký výběr konfekčních plechovek,hlavně šk,a když už něco navrhnu,jdou se tam lidi kouknout a uvidí co a jak. Ale to dělám i s jinými bazary v Phe a okolí,případně to omrknu jáa doporučim či ne,finále je na kupujícím. Někdy si zvou i jiného čmuchala a srovnávají. Koupí=mám malé "všimné",srazím li cenu a oni koupí,větší "všimné",na procenta. Nekoupí? Tak beru jen drobet za ztrátu času event. za benzin do skůtra.
Proto preferuju velké bazary,bo pokud nevyberou,očumujou jiné,vedle stojící atd.
Zatim nikde ani tech.problem ani s papíry. Vlastně jednou jo,s pojistkou,ale taky se vyřešilo.
Je mi fuk co je to za bazar.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od NOVON »

PePe: Taky jsem chodíval jako poradce,ale od jisté doby už toto nedělám..Někteří lidé totiž nechápou,že pokud si koupí ojetinu,tak se může relativně brzy něco posr.t a jsou mnohdy potřebné investice..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Misojogi »

Někteří lidé totiž nechápou,že pokud si koupí ojetinu,tak se může relativně brzy něco posr.t a jsou mnohdy potřebné investice..
realna skusenost je ze treba dvojnasobnu cenu
teda ak kupim Favorita za 400 Euro tak si treba odlozit nabok dalsich 400 na pripadne opravy ako napr repas prednej napravy, alebo generalku motora
ak sa spotrebuje menej tak zisk potesi
ale treba s tym ratat
take ze kupim si auto a len si jazdim neexistuje ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
pravdaoaaaauto

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od pravdaoaaaauto »

koukněta na http://www.pravdaoaaa.cz jsou tam zajímavé recenze :-)
Janda-ATOMIC

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Janda-ATOMIC »

nechcem tu príliš spamovať, ale ak je tu reč o AAA auto, tak som narazil na toto, možno to niekomu pomôže.
http://zaujimavosti.net/problemove/pred ... alebo-017/
Janda-ATOMIC

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Janda-ATOMIC »

ešte posielam aj toto, čo ide uvádzajú spolu s prvým odkazom tiež iné odporúčania. ide o AAA auto, aj keď sa to nezdá.

http://hoax.sk/spam/odkial-je-spam-na-f ... icka-sksk/
http://hoax.sk/pochybne-praktiky/chceli ... 268268018/
Autoxxxrady

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Misojogi píše:vcera mi dosiel hromadny mail vyberam z neho:
tak sme kupili pred Vianocami auto v AAA
v zime sa klima neda vyskusat ale predavac tvrdil ze je v poriadku, len staci doplnit freon
ked ale prislo leto zistili sme ze je nefunkcna
zasli sme do servisu kde nam zistili ze su derave trubky i chladic a mozno aj aj zly kompresor klimy
oprava minimalne 300 Euro (8 000 Kc) mozno az 600 Euro
ale ked sme prisli reklamovat zavadau do aaa auto
tak nam ukazali ze v preberacom protokole je malickym napisane ze klima je nefunkcna a teda si nepomozeme
A ze nam predavac tvrdil ze klima je OK ?
tak to nemame riesit na reklamacnom ale ist za tym predavacom
isteze mozete povedat ze clovek ma pozorne citat zmluvy,
na druhej strane ma pravo predavac vyslovene klamat a zavadzat?
A obavam sa ze to nie je ojedinely pripad, ale ze je to oficialna politika AAA auto ...
pretoze grazlov nemam rad tak sa pytam:
je toto normalne? co si o tom myslite ?
Když si kupuješ ojeté vozidlo všechno si prověř sám. Když autům nerozumíš, tak si vezmi někoho sebou kdo tomu rozumí. Ptát se prodejce jestli to funguje nemá smysl. :) Auto si nech zkontrolovat v servisu před koupí. Po koupi tam nejezdi to nemá smysl :) Jít do autorizovaného servisu s vin číslem ať ti zjistí kolik má auto najeto po koupi nemá smysl. Akoráť ti bude smutno :) Na záruky u ojetých aut zapomeň to je nesmysl :) Jediná záruka u ojetiny je si všechno prověřit před koupí. Pečlivost prověření záleží na ceně ojetiny. U ojetiny za 30 000kč nebude potřeba taková pečlivost jako u ojetiny nad 100 000kč např.Když ti prodejce nechce kontrolu umožnit jdi jinam. Aut je plno a vždycky bude. Když kupuješ drahý auto, tak si prověř jestli neni kradený vintestem. Jestli je dovezeno ze zahraničí udělej si prověrku jestli v tom státě bylo registrovaný a jestli nebylo odhlášený např. kvůli totální havárii.

Když ti prodejce neni příjemný seber se a jdi jinam. Jestli nemáš svůj rozum a necháš se ukecat na první naleštěný vozítko co uvidíš nekupuj si ojeté vozidlo :) Lepší poškrábaný lak než rozsypaná mechanika pod krásným kabátem.
Autoxxxrady

Re:

Příspěvek od Autoxxxrady »

Misojogi píše:dozvedel som sa aj dalsie veci

jeden z trikov ktori pouzili bolo natahovanie, neumerne zdrziavanie az neskoro do noci ....
Viem pochopit ze clovek po celodennom natahovani v AAA vecer p 23:00 podpise naozaj vsetko a neziada to skontrolovat .... a ze si poriadne neprecita zmluvu

ano je to chyba ale zaroven je to bezne na interete popisany sposob ako dosiahnut kupu vyhodnu pre AAA
jeden z ich zakladnych trikov ....
Jestli tě někde zdržujou něúměrně dlouho, tak odejdi :) Jsi svobodný občan. Ty si vybíráš jak s tebou budou zacházet. Jestli jsi pasivní a necháš ze sebe dělat šaška, tak pak radši pověř nákupem vozidla kamaráda.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Misojogi »

Dik za vcasne rady

Verim ze Ty urcite nemas ziadne problemy a vsetko zvladas lavou zadnou ....

ze aspon niekomu sa dari ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Autoxxxrady

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Misojogi píše:Dik za vcasne rady

Verim ze Ty urcite nemas ziadne problemy a vsetko zvladas lavou zadnou ....

ze aspon niekomu sa dari ...
Nějákým problémům se dá předcházet, aby vůbec nenastaly :wink:

Ty rady byly tak obecně. Hodně lidí si prostě auto nezkontroluje a pak se diví. Je to pořád dokola. Těch příběhů čtu všude plno. Lidi jsou nepoučitelný.¨

Když jsem se byl mrknout v AAA nedávno tak tam byl borec co měl podepsanou kupní smlouvu a chtěl ji vidět, že si ji ani nepřečetl, když ji podepisoval, protože manželka minule spěchala. Tak nemám slov 8)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od skodovkar »

Autoxxxrady píše:Ty rady byly tak obecně. Hodně lidí si prostě auto nezkontroluje a pak se diví. Je to pořád dokola. Těch příběhů čtu všude plno. Lidi jsou nepoučitelný.
Ani to nemusí stačit, protože pokud nahradí vadný díl blátoidní druhovýrobou, tak se začneš dvit až po čase.
Autoxxxrady

Re: AAA auto ake mate skusenosti?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Tak s nějákou investicí se počítá. Minimálně rozvody, filtry a kapaliny.
Din
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 28, 2012 23:45

Re: Motorový olej pro Opel Zafira A 1,8 92kW benzín + LPG

Příspěvek od Din »

Celkově po třech měsících o závadě motoru, opravě a reklamaci u AAA AUTO:
V AAA zakoupený Opel Zafira 1,8 16V (benzín + LPG) r.v. 2003 s motorem Z18XE 92kW. Podle tachometru při koupi najeto cca 186000 km, ale skutečnost neznámá… Projevená závada: spotřeba motorového oleje v rozsahu 5-6 litrů/1000 km. Při rozborce motoru zjištěno: zapečený motor, tedy pístní kroužky, poškrábané stěny válců, na pístu třetího válce chyběla hrana pístu o délce asi 2cm a odštípnutá chybějící část hrany pístu sahala i pod pístní kroužky, takže mezi kroužky a tělesem pístu by se prakticky dala protáhnout sirka…! Motor ,,zakarbonovaný“ a zevnitř černý jako bota. Přitom navenek fungoval celkem dobře…
Následovala reklamace u AAA s fotkou závady a nabídkou fyzické kontroly stavu rozebraného motoru techniky od AAA. Kontrolu nepovažovali za nutnou a jejich smluvní pojišťovna mi přiznala náhradu doložitelných nákladů opravy ve výši 10000 Kč. Jenže očekávaná částka za opravu byla někde úplně jinde...
Proto jsem napsal první mail paní generální ředitelce AAA s vysvětlením situace, fotkou rozebraného motoru a žádostí o slevu z kupní ceny… Odpověděla obratem, že nařídila kolegům záležitost přešetřit, že se mi brzy ozvou a že má zájem o informaci, jak vše dopadlo… Nikdo se však s kontaktem na mě neobtěžoval, jen přišla SMS o zahájení přešetřování a po kratším čase telefonát o zamítnutí žádosti… Mezitím proběhla oprava motoru a navíc i se spojkovým ložiskem to bylo za čtyřicet jedna tisíc… Výbrus válců, nové písty a kroužky, gufera ventilů, zabroušení ventilů a sedel, přebroušení kliky, šály, ložiska + další související věci…
Napsal jsem druhý mail paní generální ředitelce s žádostí o slevu z kupní ceny vozu, s popisem konkrétní situace kolem opravy motoru, v příloze se skenem faktury za opravu… K tomu jsem jí zároveň v balíčku poslal ten orvaný píst z motoru s přiloženým informačním dopisem jako důkaz, že si nevymýšlím…
Měsíc se opět nic nedělo, proto jsem paní generální napsal třetí mail… Zdůrazňuji, že vše věcně a slušně…! Po týdnu mě kontaktoval manažer místní pobočky AAA s tím, že (pokud jsem mu dobře rozuměl) údajně na zásah paní generální ředitelky Topolové mi byla přes jejich smluvní pojišťovnu přiznána náhrada dalších deset tisíc a sepsali jsme o tom patřičný formulář…! Ty peníze mám již na účtu... V celkovém součtu mi tak byla zaplacena částka na opravu motoru ve výši 20000 Kč. Motor mám po GO a tu dvacku ze strany Áček považuji vzhledem k amortizaci… za přiměřenou ve vztahu k řešení souhrnných nákladů na nutnou generálku motoru…
Takže můj závěr: auto je v dobrém a věku odpovídajícím stavu, sice to poněkud déle trvalo…, ale co mělo být vyřešeno, to jsem věcně, slušně a důsledně řešil… a to se taky úspěšně dořešilo… Zdraví Din
Autoxxxrady

Re: Motorový olej pro Opel Zafira A 1,8 92kW benzín + LPG

Příspěvek od Autoxxxrady »

20 000kč alespoň něco ti dali. To neni, tak špatný. A jinak komprese motoru neni problém si nechat změřit před koupí. Ale zas ho teď maš udělanej, tak zas něco vydrží

Tady si můžete ověřit servisní historii vozidel Toyota v autorizovaných servisech v České Republice. Takže, když je dovežena např. z Německa, tak tam nic nebude.. Je to pro auta co se servisovala u nás. Takže většinou koupené v ČR. Nebo i dovežena a provozovaná u nás a servisovaná u značkového servisu. Stačí zadat VIN. http://historievozu.toyota.cz/carinfo.aspx
Je tam i počátek záruky, takže si můžete ověřit od kdy je auto v provozu. Jestli se shoduje s udáji v inzerátu.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Motorový olej pro Opel Zafira A 1,8 92kW benzín + LPG

Příspěvek od skodovkar »

Pokud pominu, že dobře věděli co prodávají, tak jinak celkem rozumný výsledek byť ochotou nepřetékali.
Odpovědět