0w20 kam s ním?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od pepoh »

pri nizkej viskozite si moze (aj musi) vyrobca dovolit mensi pritlak na valec. to vsak raste riziko spotreby petroleja. tak sup, urobime lowsaps povinnym (musime). tie rolny v novej toyote, len poukazuje ako dietny je ten petrolej.
mnohe konstrucne riesenia dneska nie su hrdinstvo, ale balancovanie na hrane zivotnosti a emisii.
(rolny a hydrostely su drahsie, vacsia sanca na poruchu. kedysi sa to nedavalo do kazdeho motoru)

ze si zrovna spomenul astru h :mrgreen: vzdy viem kedy sused ide, lebo ten klepot na kluke je jedinecny a pocujem ho na 3 poschodie :mrgreen: asi to bude fanda longlife a lowsaps
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

Zase prítlak...ok tak zase čo to znamená menší prítlak ? Menší v porovnaní s čím? S čím porovnávaš a ako to súvisí s lowsaps olejmi ?
zamysli sa keby bol príliš malý prítlak na steny valca čo by sa asi tak dialo...pri sae 20 za studena a pri pracovnej teplote a čo by sa dialo pri sae 40 opäť za studena a pri pracovnej teplote...a aká je ich kin. viskozita a aký vplyv by to malo ak by bol slabý prítlak... Ak nedokážeš pripustiť určite fakty tak sa na to vykašli a nemiešajme hrušky a jablkami...
Čo sa týka tej astry tak to zase hop... tá jeho je fakt že tichá... špinavá ale tichá...teda po zahriatí :)
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od kater »

A3B4 C3 nejaké divné označenie oleja.Povlak v motorovom priestore ,znamená únik oleja a zašpinený motor a všetko dookola? A vymeniť značku auta alebo oleja?
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

Takéto "divné" označenie ktoré nejde celkom dokopy má mnoho olejov...povlak v priestore nie je len dôsledkom úniku oleja povedal by som... jelikož olej nemizne a špina sa tvorí osobne by som zmenil značku nie samozrejme auta ale oleja :wink: olej bez "C" a šupol by som tam Shell 5w30 A3. a dve tri skrátené výmeny...ten povlak bude podľa mňa ako som už písal inde z dôvodu nie celkom kvalitného oleja...nevhodné zvolene prísady a množstvá ktoré časom nepekne reagujú a toto je výsledok...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od kornel »

simec44 píše:Ahoj, sice Konzern tu nemáte rádi, ale..
2.0 TSI 180KW (seat Tarraco, ne ochcavka RS)
jezdíme především kolem komína 20km tam a z5 co jsem pozoroval dálnici tak při 27stupnich venku rychlost 145 měl olej teplotu 110-114 C, předpis 0W-20 chci zachovat bo zaruka.
První výměnu udělám doma nebo někde po cca 3-4Tkm a uvažuji o Mobil 1 ESP nebo Ravenol VSE
ze srovnani mi lehce lepší vychází ravenol či doporučíte etwas anderes?
https://www.ato24.de/de/blog/vergleich- ... el#anchor1
Tak pre porovnanie..
s CT-R som to mal dnes na 94-96°C pri dlhodobejšej jazde po dialnici 140-145km/h, občas aj predbiehanie do toho.. vonkajšia teplota 28-29°C.
(olej - Amsoil SS 0w-30)
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

Povedal by som že typický príklad kvalitného oleja vo vhodne riešenom (úspešnom) motore=>konštrukcia mazanie chladenie :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od jarson1 »

kornel- bingo :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od pepoh »

na novom aute kde je navrhnuty eko xw20/30, motor menezment bude "podchladzovat" motor.
(standartny teplotny rezim zo starych aut by ho spalil)
dneska riadene termostaty, variabilne cerpadla a ine blbosti.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od kornel »

no ale vieš čo je ale sranda.. že ventilátor sa takmer ani nezapína.. to musí byť ozaj ostrá nakladačka dlhšiu dobu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
francjin
Příspěvky: 21
Registrován: úte pro 25, 2018 11:31

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od francjin »

Mirec 29 píše: Prečo hľadáš problémy (konštrukčné) žiadne auto nie je dokonalé :idea:
Před nedávnem jsem jel s novým Mitsubishi Outlander (benzín 2,0, atmo, bez DPF, dnes vzácnost) jeho prvních 300 km. V motoru jako prvonáplň od výrobce byl jakýsi 0W20 (k specifikaci či technickým listům jsem se přes veškerou snahu nedostal, nešlo zjistit). Neb jsem nenašel jakýkoli argument, proč bych měl tento olej v koncepčně "klasickém" motoru nechávat, vyměnil jsem ho za Mobil1 0w40FS, A3, tedy olej, který do tohoto motoru jistě patří, v této kategorii se slušnou aditivací Mo, Zn, P, Ca, B. Původní náplň vytekla v podobě špinavé vody s kovovým odleskem na hladině, až se přítomný mechanik divil.
Motor se na volnoběhu po výměně oleje ztišil tak, že není slyšet vůbec..
Co mě potěšilo, bylo ztišení volnoběhu motoru, není takřka slyšet.
Subaru Forester 2,0
Mitsibishi Lancer 1,6
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

No áno táto kombinácia je mne asi najbližšia :D
Ak považuješ za koncepčne klasický motor atmo bez DPF tak napr. dve stoja u nás pred barákom jeden Opel a jedna Toyota... aký je medzi nimi rozdiel ? eú vs. japan motor a potom ešte 8rokov... čiže všade bez rozdielu A3. Takto si to myslel :?: :!:
Mobil 1 fs skvelá voľba oleja :wink:
Špinavá voda s kovovými čiastočkami ? nie si prvý ani posledný...u nového motoru v zabehu nič výnimočné buď v kľude :)
K stíšeniu by prišlo aj pri použití iného oleja než A3...bude to hlavne novým autom... tá kopa železa pod kapotou sa musí trošku zabehnúť... "hustý" olej aj keď sakra kvalitný by som tam ale od novoty ja osobne nedával :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od tato3 »

ja osobne lejem do hybridnej toyoty 0W20 niečo cez 200 000 km, používam najlacnejší na trhu Total, mením čo 10 000km, jazdím s tým ako s iným autom - všetko funguje ako má, čiže kombi prevádzka v rezkom štýle, olej neberie, som absolútne spokojný.
Teraz sa kúpila nová hybridná RAV4, tam je predpis 0W16, po zábehu 1500km som ho vymenil, Motul OW16 plus origo filter. Motor má kombi priamy a nepriamy vstrek, absolvoval Chorvátsko čiže cca 1800km dialnica 130-150km/hod. a nezmizla ani kvapka. Pri tej 0W16 ostávam, otázka len bude čo si vyberiem ďalej za značku. Z iného auta mám skúsenosť s Ravenolom, možmo bude Motul, možno ravenol.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

Mohol by si prosím napísať konkrétnejšie čo to máš za hybrida a aký ročník ? len zo zvedavosti...
Čo sa týka tej novej rav-ky tak ticho závidím :| v čase keď som kupoval auto ja toto bol kandidát č 1 na rodinné auto...ale tá cena bola proste moc :( a čo sa týka tej w16 toto je už aj na mňa dosť :D osobne by som používal sae 20 a od shellu... tým ťa nechcem od 16 odhovárať vravím len môj názor...bodaj bude slúžiť minimálne rovnako dobre ako ten skôr spomínaný hybrid :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Pitris »

0w20, 0w16, 0w12, 0w8....:roll:
Už aby ekolog předepsal 0w0 :idea: To teprve bude "olej" :roll: Dokud do toho budou kafrat zelení, bude to v zadeli páč technik by nic takového nepředepsal.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět