0w20 kam s ním?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

S prvou vetou úplne súhlasím. Ďalej je to len nepochopenie či nechcenie pochopiť čo sa vlastne básnik snaží povedať...a nemôžeme hádzať všetky autá/motory do jedného vreca... :wink:
Keď sme u tej Fabie...tak pokiaľ viem konkrétne Fabia 3 1.0 tsi 81 kw (dkrc/chzc) sa javí ako úspešný používateľ sae 20.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Pitris »

Mirec já Tě asi chápu, ale Ty nám tady ty 0w20-ky ne že bys mezi řádky nepodsouval. A na minulé straně si psal o zředění oleje palivem. Třeba zrovna na toto je odolnější olej A3/B4, C3; a aditivama "nabušený" je spíš ten 0w20 - aby to vydržel....
Píšeš že nám je nenutíš. Já ale 0w40 nebo celkově oleje s normální HTHS taky nenutím všem a všude. Razím tady že OLEJ / SAE PODLE JÍZDNÍCH PODMÍNEK, a klidně doporučím 10w50, 5w40, 0w30 A5, nebo i tu 0w20, ale jenom někam. Ne plošně jak se ty ekožbrďoly snaží všem nutit zelení.
A toto je asi tak všechno co já tady k tomu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

len reagujem na mnohé mylné predstavy ohľadom sae20...
zriedenie palivom...bežné prevádzkové zriedenie palivom zvyčajne neznižuje hths pod prijateľnú hodnotu a takmer všetky oleje sú stabilné v systéme kde sa povedzme na 5 l. oleja nachádza 0.5 l. paliva.
nebezpečný podľa mňa nie je samotný fyzikálny ( viskozita oleja ) ale chemický účinok paliva.
To čo tu radíš ty som presvedčený ako som už povedal je myslené v dobrom a ja nič proti tomu...ale ak niekto vlastní motor kde sa už roky úspešne používa nízkoviskozny olej a niekto mu tu napíše že daj sae 40 veď je to univerzálny olej ktorým nič nepokazíš tak si myslím že by bolo dobré aby tento človek mal možnosť prečítať si a pozrieť aj druhú stranu mince a rozhodne sa nakoniec sám...
nikdy som nikomu nenapísal aby jazdil v horúcom lete na 0w20. ani aby ho používal celoročne v motore ktorý na to nie je uspôsobený...ale že sú motory kde to nebude problém nič viac nič menej...osobne nemám problém naliať sae20 na zimu do môjho auta no na leto volím A5/C2/ilsac :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od PHiLiPZ »

Z tvojich poslednych prispevkov som si zobral (na rozdiel od skorsich, kde mi 0w-20 prisla ako najlepsia vec na svete), ze taketo oleje by si nepouzival v lete, na dialnici, v nevhodnom motore (vhodnost nie je dana iba predpisom vyrobcu, ale aj nejakym vseobecnym povedomim??), vo vhodnom motore s vyssim najazdom, dlhsie ako 7k km… a nepouzivas ich vo svojom aute. Benefit daneho oleja je, ze sa moze motor javit jemne zivsi, ale moze to byt placebo. A nemal by nic pokazit, asi, mozno, ak nenastane niektora z vyssie menovanych hranicnych podmienok. Na druhej strane klasicka 0/5w-30/40 A3/B4/C3 ma jedinu hypoteticku nevyhodu - motor sa moze javit jemne pomalsi, ale moze to byt opat placebo.

Co sa tyka 10% zriedenia oleja palivom - toto mas odkial? Pripustne je max 2%, inak moze sposobovat problemy.

Prepac, ale tvoje nazory mi nepripadaju ako rozumne. Rozumne je, ze sa nimi sam neriadis.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

V pohode nadýchnem sa a ideme :)
aj leto a leto je rozdiel...aj zima a zima je rozdiel...
kde som písal o diaľniciach ? bavíme sa o diaľniciach v lete či zime ?
vhodnosť motoru je daná predpisom výrobcu áno...no ako som povedal sú motory kde sa to už roky úspešne používa a motory kde sa o to ešte len snažia...
vo vhodnom motore s vyssim najazdom, dlhsie ako 7k km
prepáč ale toto si si dal ako do kopy ?
a bude sae 20 na zimu ako som písal...a už aj bol...
každá sae má svoje svetlé a tmavé stránky a tom to všetko je...ukázať jedno aj druhé to je pointa príbehu :idea: nič viac nič menej a voľba bude na užívateľovi...
čo to znamená že prípustné je max 2 %...povedal by som že je to mnohokrát viac...a čo stým môžeme robiť? a ako k tomu dochádza....
čítaj pomaly a s porozumením...nie zbrklo len aby si sa rýchlo pridal k ostatným ktorý si chcú kopnúť :)
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od PHiLiPZ »

Jeden, ktory sa riadi svojimi napadmi a nie faktmi (https://www.oleje.cz/clanek/Vlastnosti- ... vo-v-oleji) nam zial riadi krajinu. Je aj rovnako tvrdohlavy, vsetci okolo mu chcu iba zle a nechapu jeho uzasne myslienky.

Strasne mi ho pripominas.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
DušanV
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 09, 2020 10:31

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od DušanV »

Mirec 29 píše:V pohode nadýchnem sa a ideme :)
aj leto a leto je rozdiel...aj zima a zima je rozdiel...
kde som písal o diaľniciach ? bavíme sa o diaľniciach v lete či zime ?
Věřím tomu, že na mírnou zimu existuje nějaký ten vhodný olej, na tuhou zimu jiný vhodný olej, na mírné léto jiný vhodný olej, na parné léto zase jiný vhodný olej, na dálnice jiný olej a na krátké jízdy po městě zase jiný vhodný olej.
Rozhodně ale snad nikdo nebude na každý převažující typ jízdy neustále měnit olej dle jeho nejvyšší vhodnosti pro daný účel.
A to snad 99.9% řidičů a majitelů aut právě že ani nechce a přitom chtějí motoru učinit dobře a hledají univerzální řešení. Já osobně nejsem u nás v mírném klimatickém pásmu ani zastáncem použití nějakého tzv. zimního a letního oleje. Moje řešení jsem popsal v dřívějším příspěvku, používám olej, který měním jen podle najetých km a protože mám tzv. smíšený provoz (město, okresky, dálnice, zima, léto) a potřebuji aby mi motor co nejdéle vydržel v dobré kondici (spotřeba není pro mne priorita), tak mě z toho vyšel olej 5W40 a 10.000 km na výměnu a nemyslím, že by mě olej 0W20 posloužil univerzálně lépe.
Něco jiného je doporučení o vhodnosti oleje pro určitý typ motoru a typ jízdy a něco jiného realita života. Pokud někdo snad uvažuje a je ochoten měnit oleje dle prvního odstavce tohoto textu, tak je to spíše na návštěvu u lékaře.....
Škoda Fabia combi 1.0 Mpi 55kW - Morris Multivis CST HP 5W40
Toyota Aygo 1.0 53kW - oil original Toyota 0W-16
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

PHiLiPZ píše:Jeden, ktory sa riadi svojimi napadmi a nie faktmi (https://www.oleje.cz/clanek/Vlastnosti- ... vo-v-oleji) nam zial riadi krajinu. Je aj rovnako tvrdohlavy, vsetci okolo mu chcu iba zle a nechapu jeho uzasne myslienky.

Strasne mi ho pripominas.
Asi si stále nepochopil o čo mi vlastne ide... :roll:
DušanV píše:
Mirec 29 píše:V pohode nadýchnem sa a ideme :)
aj leto a leto je rozdiel...aj zima a zima je rozdiel...
kde som písal o diaľniciach ? bavíme sa o diaľniciach v lete či zime ?
Věřím tomu, že na mírnou zimu existuje nějaký ten vhodný olej, na tuhou zimu jiný vhodný olej, na mírné léto jiný vhodný olej, na parné léto zase jiný vhodný olej, na dálnice jiný olej a na krátké jízdy po městě zase jiný vhodný olej.
Rozhodně ale snad nikdo nebude na každý převažující typ jízdy neustále měnit olej dle jeho nejvyšší vhodnosti pro daný účel.
A to snad 99.9% řidičů a majitelů aut právě že ani nechce a přitom chtějí motoru učinit dobře a hledají univerzální řešení. Já osobně nejsem u nás v mírném klimatickém pásmu ani zastáncem použití nějakého tzv. zimního a letního oleje. Moje řešení jsem popsal v dřívějším příspěvku, používám olej, který měním jen podle najetých km a protože mám tzv. smíšený provoz (město, okresky, dálnice, zima, léto) a potřebuji aby mi motor co nejdéle vydržel v dobré kondici (spotřeba není pro mne priorita), tak mě z toho vyšel olej 5W40 a 10.000 km na výměnu a nemyslím, že by mě olej 0W20 posloužil univerzálně lépe.
Něco jiného je doporučení o vhodnosti oleje pro určitý typ motoru a typ jízdy a něco jiného realita života. Pokud někdo snad uvažuje a je ochoten měnit oleje dle prvního odstavce tohoto textu, tak je to spíše na návštěvu u lékaře.....
Ak ma nebudete chytať za slová a dáte si veci dokopy dôjde vám....
Asi takto...u nás mierna zima a horúce leto...neberte ma doslovne... Rusko.... krutá zima ale miernejšie leto....čo z toho vychádza...ak je olej menený leto/zima nič lepšie asi nieje...o to viac ako človek nabehá viac ako 10tkm ročne...zase neberte to doslovne...všetko je všeobecné... pokiaľ nepríde reč na konkrétne auto/motor a podmienky :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od pepoh »

DušanV :wink: 0w0 zabarveny petrolej
bio píše:
pepoh píše:preco kamiony uz roky maju 15w40 ?
lebo na to netreba vela modifikatorov viskozity, ktore ked prdnu, robia bordel a viskozita ide do neznama. povinny hths >=3,5; a bohato zdp je tresnicka na dortu. a to longlife intervaly su obrovske voci autam. proste funguje to. :wink:
gr iii rozpustnost bordelu je na tom lepsie jak pao, ktory sice nespini, ale ani necisti stare usady. k tomu pridame low saps, lebo eko, a uz sme doma...po rokoch zalepeny motor lebo ho nema co vycistit.
ale kamiony už léta jezdí SAE 10W40 a 5W30

10w a 15w40, toho je najviac na trhu. pointa je v tom ze kazde acea e(4,6,7,9) je hths >=3,5
to sa o osobakoch neda povedat.
nizkoviskozne hths <3,5 do kamionov to je novy vynalez z usa z tohoto roku.. acea stale drzi >3,5
kamionacke oleje celkovo maju niektore fajn parametre, asi to skusim
.

teraz jazdim len vikendovo, olej stecie komplet dolu. startovanie 0w30 bol na okamih pazvuk, s vst klidek..
:arrow: ....psa ma viacere normy, mnohe som nepoznal. napr niektore z nich su myslene pre auta napr v skandinavii, alebo ina norma pre rozpalenu egypt, afriku. viditelny rozdiel v parametroch.
psa boli na hths 2,6; ale po par rokoch sa presli k 3..
Naposledy upravil(a) pepoh dne stř kvě 19, 2021 15:12, celkem upraveno 1 x.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od lefort »

Vážně chceš srovnávat oleje do osobáků s oleji do kamionů? :lol:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Pitris »

Neé.... A hlavně ne v tomto vlákně :D
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Mirec 29 »

Jasné toto vlákno je špeci...nie pre každého...nie pre ľahké povahy alebo osoby so slabým srdcom :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
simec44
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 05, 2020 22:27

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od simec44 »

Ahoj, sice Konzern tu nemáte rádi, ale..
2.0 TSI 180KW (seat Tarraco, ne ochcavka RS)
jezdíme především kolem komína 20km tam a z5 co jsem pozoroval dálnici tak při 27stupnich venku rychlost 145 měl olej teplotu 110-114 C, předpis 0W-20 chci zachovat bo zaruka.
První výměnu udělám doma nebo někde po cca 3-4Tkm a uvažuji o Mobil 1 ESP nebo Ravenol VSE
ze srovnani mi lehce lepší vychází ravenol či doporučíte etwas anderes?
https://www.ato24.de/de/blog/vergleich- ... el#anchor1
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od Bramborak3 »

Hmm. Nevim uz se to asi v sekci koncern resilo, ale ja bych dal aspon 0w30. Myslim ze tam jde. V servisu stejne nepoznaji rozdil. Pokud pouzijes origo filtr. Vymena po 3-4 tis od nova je chvalihodna.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: 0w20 kam s ním?

Příspěvek od lefort »

Nepřestává mě udivovat, jak blbě mají VAGy nastavený termo management oleje. Takže kdybys jel 160-180 km/h, bude mít olej 140 °C? :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět