Powered by Smartsupp

Ekolube Silikon Grease 1 (20 kg)

Kód produktu: 12056
Ekolube Silikon Grease 1 (20 kg) Plastické mazivo Ekolube Silikon Grease je homogenní směs metylsilikonového oleje a aerogelu oxidu křemičitého. Má translucentní až bílo šedý odstín, nezapáchá a neobsahuje mechanické nečistoty. Vykazuje vysokou tixo...
Více informací
Specifikace

NLGI 1, ISO 6743-9 : ISO-L-X EEIA 1, DIN 51 502 : KSI1 P-70

21 975 Kč
18 161 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Ekolube Silikon Grease 1 (20 kg)

Plastické mazivo Ekolube Silikon Grease je homogenní směs metylsilikonového oleje a aerogelu oxidu křemičitého. Má translucentní až bílo šedý odstín, nezapáchá a neobsahuje mechanické nečistoty. Vykazuje vysokou tixotropnost a penetrační schopnost.

Ekolube Silikon Grease 1 odolává trvale provozním teplotám -70 °C až +150 °C. V uvedeném rozmezí teplot má jen malou změnu konzistence. Při teplotě 180 °C, která je mezní oxidační teplotou, dochází na vzduchu k oxidaci kapalné olejové složky maziva jejíž produkty mohou působit korozívně na některé konstrukční materiály. Za teplot do 150°C nepodléhá oxidaci a ve vlhkém korozívním prostředí (např. oxid siřičitý, výpary kyselin) zabraňuje korozi.

Chemická odolnost:
Ekolube Silikon Grease 1 odolává zředěným roztokům kyselin, alkálií a solí. Může být však narušován koncentrovanými kyselinami (sírovou, dusičnou, fluorovodíkovou) a roztoky louhů (sodného a draselného). Je inertní ke všem konstrukčním materiálům a nezpůsobuje bobtnání kaučuku, pryže ani plastických hmot.

Vlastnosti a použití:
» vynikající mazací schopnost (dvojice kov-kov, pryž-kov, jemná mechanika, kluzná i valivá uložení)
» vodoodpudivost, odolnost proti vodě, vlhkosti a ostré vodní páře (elektrotechnika, izolace, ventily)
» odolnost vůči minerální olejům, glykolům a metanolu
» odolnost proti hlubokému vakuu (destil. kolony autoklávy, vakuové technologie)
» nízké povrchové napětí, vysoká zatékavost do mikropórů ( velmi účinný separátor)
» excelentní smáčivost a přilnutí k suchým povrchům kovů, keramiky i skla, kterým dodává velký povrchový odpor i při 100 % relativní vlhkosti.
» velmi dobré dielektrické vlastnosti které se jen velmi málo mění v závislosti na teplotě, relativní vlhkosti a frekvenci (elektronika, elektrotechnika)
» odolnost vůči kyslíku (mazání kyslíkových armatur do provozního tlaku 6 bar)
» fyziologická nezávadnost (styk s pokožkou)

Parametry

Hmotnost 20 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum