Powered by Smartsupp

Ekolube ML (500 g)

Kód produktu: 1836
Ekolube ML (500 g) EKOLUBE ML je vyrobeno na bázi silikonového gelu s vysokým obsahem PTFE, který dodává základnímu aerogelu bílý vzhled a vynikající mazací vlastnosti. Mazivo vykazuje vysokou tixotropnost a díky nízkému povrchovému napětí kapalné s...
Více informací
Specifikace

NLGI 2, ISO 6743-9 : L-X EFIA 2, DIN 51 502 : KF2 R-70

1 666 Kč
1 377 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Ekolube ML (500 g)

EKOLUBE ML je vyrobeno na bázi silikonového gelu s vysokým obsahem PTFE, který dodává základnímu aerogelu bílý vzhled a vynikající mazací vlastnosti. Mazivo vykazuje vysokou tixotropnost a díky nízkému povrchovému napětí kapalné složky má vynikající zatékavost, takže snadno vyplňuje mikropóry povrchů a působí jako účinné separátory. Dobře smáčí a lne k suchým povrchům kovů, keramiky plastům a sklu, které chrání proti vlhkosti, vodě, metanolu, glykolu a minerálním olejům.

Použití:
» Plastické mazivo EKOLUBE ML se uplatňuje se jako mazací prostředek pro mazání jemných mechanismů, šoupátek průtokoměrů, ventilů, a to i v potravinářství.
» V elektrotechnice jako tlumící a dielektrické medium.
» Rovněž nachází uplatnění jako vysokoteplotní mazivo do teplot až 220°C na pomaloběžná valivá i kluzná ložiska, šrouby, při mazání vakuových zařízení. Nenarušuje gumu ani plast. hmoty.
» Má dobré konzervační a životnostní parametry.
» Teplotní rozsah použití -70°C až 180°C, krátkodobě až 220°C.

Fyzikální a chemická odolnost:
» Pasta EKOLUBE ML je nehořlavá, není těkavá ani za vysokého vakua a není narušována ani ostrou vodní párou.
» Při provozních teplotách -70°C až 150°C vykazuje pouze malou změnu konzistence.
» Při trvalých teplotách nad 180°C dochází na vzduchu k pomalé oxidaci kapalné složky pasty, jejíž produkty mohou působit korozívně na některé konstrukční materiály.
» Pasta EKOLUBE ML má velmi dobrou odolnost proti zředěným roztokům kyselin, alkálií a solí.
» Nerozpouští se ve vodě, glykolu metanolu a minerálních olejích, neodolává benzínu, toluenu, xylenu, trichloretylenu a podobným organickým rozpouštědlům.

Parametry

Hmotnost 0,50 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum