Powered by Smartsupp

Castrol Tribol™ GR 100 PD 0 (5 kg)

Kód produktu: 61543
Castrol Tribol™ GR 100 PD 0 (5 kg) Produktovou řadu Castrol Tribol™ GR 100 PD (dřívější název Longtime™ PD) tvoří maziva na bázi lithného zahušťovadla s obsahem vysoce rafinovaných minerálních olejů, obohacená systémem aditiv MicroFlux Trans (MFT)....
Více informací
Specifikace

NLGI 0

3 450 Kč
2 851 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Castrol Tribol™ GR 100 PD 0 (5 kg)

Produktovou řadu Castrol Tribol™ GR 100 PD (dřívější název Longtime™ PD) tvoří maziva na bázi lithného zahušťovadla s obsahem vysoce rafinovaných minerálních olejů, obohacená systémem aditiv MicroFlux Trans (MFT).
Technologie aditiv MFT zajišťuje optimální ochranu proti opotřebení a mimořádně nízký koeficient tření i při extrémním tlaku, vibracích, rázových zatíženích, při vysokých či nízkých otáčkách nebo při střídavém mikrovyhlazování třecích ploch. Při vysokém zatížení se aktivují složky kombinace aditiv MFT, které se rozptýlí po površích a vyvolají prostřednictvím plastické deformace zlepšení jejich třecích vlastností. Vzniklé organické reakční produkty se stanou součástí tribopolymerového systému. Na rozdíl od běžných maziv vytváří MFT tribopolymery, sestávající ze sloučenin s dlouhým řetězcem, které se vyznačují vynikajícími mazacími vlastnostmi i adhezí. To znamená, že dojde ke zlepšení v oblasti přenášející zatížení a usnadní se i udržování hydrodynamického mazacího filmu. Tato jedinečná fyzikálně-chemická reakce umožňuje dosáhnout bezeztrátového mikrovyhlazování třecích ploch.

Použití:
» Maziva řady Tribol™ GR 100 PD lze použít k zajištění dlouhodobého mazání i za těch nejnáročnějších provozních podmínek, zahrnujících extrémní tlak, vibrace, rázové namáhání a značný teplotní rozsah (-35 °C až 140 °C) ve vysoce zatížených valivých a kluzných ložiscích.
» Mezi typické oblasti použití patří ložiska pro spřádací a brusná vřetena, pro převodové motory vystavené rázovému namáhání, ložiska v prosévacích a dřevoobráběcích strojích a pro třecí plochy tiskových desek.
» Tato plastická maziva jsou také vhodná pro ložiska s rotujícím vnějším kroužkem a ložiska vystavená vysokému zatížení odstředivou silou. Jedná se například o ložiska v nanášecích válcích, ložiska čepů válců v ocelárnách a ložiska se střídavým směrem otáčení nebo natáčivého pohybu.
» Používají se i ve spojkách se zakřivenými zuby a v systémech centrálního mazání.
» Produkty Tribol™ GR 100-0 PD a 100-00 PD lze použít jako polotekutá maziva v převodových mechanismech, například přírubového, bubnového nebo šnekového typu.
» Tyto dva produkty jsou také vhodné pro použití v převodových ústrojích bez olejotěsných skříní, u ozubených kol a valivých ložisek se zásobníkem maziva.

Vlastnosti:
» Vysoká únosnost zatížení – prodlužuje dobu provozu při vysokém zatížení a zajišťuje optimální ochranu proti opotřebení.
» Vzhledem k výborným mazacím a vyhlazovacím účinkům technologie MFT pomáhá snížit počet poruch, což znamená méně odstávek a oprav, technologie PD může prodloužit životnost poškozených součástí.
» Vytvoření ochranné vrstvy MFT – tento systém aditiv dokáže účinně rozšířit oblast přenášející zatížení, čímž dojde ke snížení měrného tlaku, provozní teploty a opotřebení, což umožňuje prodloužení životnosti strojních součástí i maziva.
» Zdokonalení třecích ploch v důsledku vlivu MFT na jejich „záběh“ vede k delší provozní životnosti.
» Mimořádně nízké koeficienty tření přinášejí úspory energie a nižší hlučnost.
» Multifunkční produkty Tribol™ GR 100-0 PD a 100-00 PD jsou velmi vhodné pro valivá ložiska se zásobníkem maziva a pro netěsné převodovky.
» Snadná čerpatelnost do systémů centrálního mazání – při použití maziv Tribol™ GR 100-0 PD a 100-00 PD nedochází u vysokorychlostních převodů k vytváření kanálů.

Parametry

Hmotnost 5 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum