Powered by Smartsupp
Domů Technické prostředky a přípravky Přípravky Barva červená SUDAN RED® 500NF (500 ml)
Domů Technické prostředky a přípravky Přípravky Barva červená SUDAN RED® 500NF (500 ml)

Barva červená SUDAN RED® 500NF (500 ml)

Kód produktu: 12650
Barva červená SUDAN RED® 500NF (500 ml) Vysoce koncentrovaný roztok červeného barviva naředěný v minerálním oleji, kompatibilní se všemi viskozitními třídami minerálních a syntetických olejů, mimo oleje skupiny PAG (polyalkylenglykoly). && Produ...
Více informací
850 Kč
702 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Barva červená SUDAN RED® 500NF (500 ml)

Vysoce koncentrovaný roztok červeného barviva naředěný v minerálním oleji, kompatibilní se všemi viskozitními třídami minerálních a syntetických olejů, mimo oleje skupiny PAG (polyalkylenglykoly).
&&
Produkt lze použít k obarvení ropných produktů, minerálních olejů, alifatických a aromatických uhlovodíkových rozpouštědel a paliv.. Nejčastěji se používá k obarvení průmyslových olejů, např. při zjišťování úniků ze strojů zejména u olejů hydraulických, převodových, ložiskových, turbínových a jiných oběhových olejů.

Vzhled: Tmavočervená kapalina.

Vlastnosti a výhody:
- Vysoká kompatibilita s minerálními a syntetickými oleji
- Nulová reaktivita s přísadami obsaženými v oleji
- Požadované výrazné zabarvení oleje
- Nemění tribologické vlastnosti oleje mimo barvu
- Diagnostický nástroj pro mikrotrhliny a trhliny olejovodných systémů

Mísící poměr: 1 : 500 ( 0,2% , 2000ppm v oleji) Balení 500ml Dyeguard Red C vystačí na obarvení cca 250l oleje.

Poznámka: Výrobek je naředěn k přímému použití. Odchylné dávkování není na závadu. Vzhledem k přítomnosti aromatického rozpouštědla v tomto produktu je třeba zabránit kontaktu s přírodním kaučukem. Pro těsnění a spoje se doporučuje použít PTFE, Viton nebo podobné syntetické výrobky.

Aplikace: V požadovaném poměru přimíchat do oleje, nebo olejového systému. Pro výraznější zabarvení lze poměr upravit dle libosti. Pro rovnoměrné probarvení oleje je nutné koncentrát mechanicky rozmíchat v obarvovaném oleji nebo nechat olej s barvivem po určitou dobu ve stoji cirkulovat.

Upozornění: Je hořlavinou IV. třídy, nehasit vodou, obsahuje látky ohrožující vodu, dráždí oči, pokožku a dýchací cesty, při práci dodržujte zásady osobní hygieny.
Dyeguard Red C se skladuje v originálních uzavřených obalech chráněných před nepřízní počasí a přímým slunečním světlem při teplotách 0 °C až +40 °C, doba skladování 24 měsíců. Prázdné obaly vracejte do specializované sběrny.
&&&

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum