Powered by Smartsupp

Barva červená SUDAN® RED 500NF (5 l)

Kód produktu: 15221
Barva červená SUDAN® RED 500NF (5 l) Je koncentrovaný roztok červeného barviva naředěný v minerálním oleji, kompatibilní se všemi viskozitními třídami minerálních a syntetických olejů, mimo oleje skupiny PAG (polyalkylenglykoly). Produkt lze použí...
Více informací
8 495 Kč
7 021 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Barva červená SUDAN® RED 500NF (5 l)

Je koncentrovaný roztok červeného barviva naředěný v minerálním oleji, kompatibilní se všemi viskozitními třídami minerálních a syntetických olejů, mimo oleje skupiny PAG (polyalkylenglykoly). Produkt lze použít k obarvení ropných produktů, minerálních olejů, alifatických a aromatických uhlovodíkových rozpouštědel a paliv. Nejčastěji se používá k obarvení průmyslových olejů, např. při zjišťování úniků ze strojů zejména u olejů hydraulických, převodových, ložiskových, turbínových a jiných oběhových olejů.

Vzhled: Tmavočervená kapalina.

Vlastnosti a výhody:
- Vysoká kompatibilita s minerálními a syntetickými oleji
- Nulová reaktivita s přísadami obsaženými v oleji
- Požadované výrazné zabarvení oleje
- Nemění tribologické vlastnosti oleje mimo barvu
- Diagnostický nástroj pro mikrotrhliny a trhliny olejovodných systémů

Mísící poměr: 1 : 500 ( 0,2% , 2000ppm v oleji)

Poznámka: Výrobek je naředěn k přímému použití. Odchylné dávkování není na závadu. Vzhledem k přítomnosti aromatického rozpouštědla v tomto produktu je třeba zabránit kontaktu s přírodním kaučukem. Pro těsnění a spoje se doporučuje použít PTFE, Viton nebo podobné syntetické výrobky.

Aplikace: V požadovaném poměru přimíchat do oleje, nebo olejového systému. Pro výraznější zabarvení lze poměr upravit dle libosti. Pro rovnoměrné probarvení oleje je nutné koncentrát mechanicky rozmíchat v obarvovaném oleji nebo nechat olej s barvivem po určitou dobu ve stoji cirkulovat.

Parametry

Hmotnost 5 kg
objem 5 l

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum