Znáte někdo Olej Gyrol?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

tomasp70

Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od tomasp70 »

Znáte někdo Olej Gyrol 75W LF, 1L k mazání převodů? Je kvalitní?

http://www.nejautodily.cz/gyrol-75w-90- ... eticky-1l/ info zde například.

Nebo doporučujete jiny?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

Oleje z Parama Pardubice jsou :wink: a konkrétně Gyrol 75W je celoroční olej do manuál. převodovek s normou API GL4. Má mimojiné aprobaci Škoda a byl používán pro první plnění některých převodovek vozů Škoda Fabia. A já ho kdysi jezdil k plné spokojenosti ve Favoritu.... Ale kam ho chceš použít :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

tento olej bych nikam nedával možná ten Favorit,hlavně ne do velkých obsahu
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

Na tento olej jsem dočasně jezdil v převodovce k motoru o objemu 2,4l a byl mnohem lepší, než dalších 6 olejů věhlasných značek, Castrolem počínaje a Mobilem konče.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Durex »

Tak řadu Gyrol používám a konkrétně 80w90H do celkem dost namáhaného hypoidního převodu a nemůžu si na něj stěžovat. Naopak ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Durex píše:Tak řadu Gyrol používám a konkrétně 80w90H do celkem dost namáhaného hypoidního převodu a nemůžu si na něj stěžovat. Naopak ...
však 80w90h je uplně jiná řada oleje než 75w LF
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Návštěvník píše:Na tento olej jsem dočasně jezdil v převodovce k motoru o objemu 2,4l a byl mnohem lepší, než dalších 6 olejů věhlasných značek, Castrolem počínaje a Mobilem konče.
kolik let? jak dlouho
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

Pár týdnů - na rozdíl od několika málo dnů, po kterých šly ven ony oleje věhlasných značek.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

No snad se tomasp70 "vymáčkne", kam to chce použít :?:
Na normální ježdění bez velké tepelné zátěže se 75w LF použít - pokud "sedí" API GL - použít dá....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Návštěvník píše:Pár týdnů - na rozdíl od několika málo dnů, po kterých šly ven ony oleje věhlasných značek.
jenom že tento olej není na velké namáhání je určen hlavně na menší obsahy já bych řekl že se hrozně zkazil Castrol hlavně převodové které byly lepší.
e-panolin.cz

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od e-panolin.cz »

Jak psal Pitris není převod jako převod........ale bez znalosti místa použití můžeme pouze věštit z křištálové koule......
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

gal píše:...jenom že tento olej není na velké namáhání je určen hlavně na menší obsahy...
Zajímalo by mne, jak jsi na tohle přišel...
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Návštěvník píše:
gal píše:...jenom že tento olej není na velké namáhání je určen hlavně na menší obsahy...
Zajímalo by mne, jak jsi na tohle přišel...
nebudu se dohadovat tak si o tom oleji něco zjisti a hlavně do čeho patří pak o olejích 75w80,75w85,75w90,oleje pro vysoké tlaky atd je toho dost.nebo stačí vyhledat co udělá špatnej zvolenej olej s převodovkou a zrovna s obyčejným olejem jako je třeba 75w LF
Naposledy upravil(a) gal dne stř led 14, 2015 22:23, celkem upraveno 2 x.
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

e-panolin.cz píše:Jak psal Pitris není převod jako převod........ale bez znalosti místa použití můžeme pouze věštit z křištálové koule......
přesně tak
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

gal píše:
Návštěvník píše:
gal píše:...jenom že tento olej není na velké namáhání je určen hlavně na menší obsahy...
Zajímalo by mne, jak jsi na tohle přišel...
nebudu se dohadovat tak si o tom oleji něco zjisti a hlavně do čeho patří pak o olejích 75w80,75w85,75w90,oleje pro vysoké tlaky atd je toho dost.nebo stačí vyhledat co udělá špatnej zvolenej olej s převodovkou a zrovna s obyčejným olejem jako je třeba 75w LF
Já to otočím: až budeš o převodových olejích alespoň něco málo vědět, tak teprve potom se k nim začni vyjadřovat. Do té doby však raději pomlč!
Odpovědět