Znáte někdo Olej Gyrol?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Durex »

gal píše: však 80w90h je uplně jiná řada oleje než 75w LF
Ale to přeci nepopírám :) Psal jsem,že řadu Gyrol znám.
Co se výše jmenovaného oleje týká,tak je to jednostupňový olej SAE 75W plnící API GL-4. Bez toho,aby se vědělo,do čeho a za jaký teploty je tato debata stejně bezpředmětná …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:je to jednostupňový olej SAE 75W plnící API GL-4
Díky za to, že nemusím vše vypisovat sám! Oleje se totiž nedělí na obyčejné a "neobyčejné" a už vůbec ne podle objemu motoru, který tu či onu převodovku využívá.

Co se týče konkrétně tohoto oleje, tak ho musím pochválit za to, že v převodovce mimořádně náročné na olej dokázal zajistit jak řazení za studena, tak i za tepla (teplota jejího pláště ani v extrému nepřekračuje 65 st. C), což těch zbývajících 5 "značkových" jaksi neumělo. A pokud bych neobjevil Tutelu Car Technyx (té jsem pracovně přidělil č. 7), nejspíše bych zůstal právě u něho.

P.S.: Většina ATF typicky patří do viskozitní třídy 75W. Znamená to snad, že jsou to obyčejné či dokonce špatné oleje?
tomasp70

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od tomasp70 »

Chlapi, jste to tady rozjeli.... Chtěl jsem to použít do Fabie 1,4...
Itall

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Itall »

tomasp70 píše:Chlapi, jste to tady rozjeli.... Chtěl jsem to použít do Fabie 1,4...
Ale tam je olej doživotní :D .
Taky existuje olej originální, který bude třeba zrovna ten samý, co se na něj ptáš, ale za úplně jinou cenu.
Poreferuj, kolik má auto najeto, z jakého je roku, zda-li má výpustný otvor na převodovce, kudy se olej nalévá, kolik ho vlastně má být, poté jak vypadal olej vypuštěný, jak převodovka fachčí s olejem novým a další zajímavosti :idea: :wink: .
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

právě převodové oleje mě daly dost zabrat při výběru a dost mě to stálo než převodovka fungovala i u jiných aut ani na mazací plány se nedá vždy spolehnout každá převodovka funguje jináč do některých aut se aplikuje i mot.olej( třeba Honda) a ještě jednou k tomu oleji Gyrol 75w LF pokud ho někdo dá do převodovky kam nepatří nebo je převodovka hodně tepelně namáhaná (ale která není pokud budu tahat vlek nebo jezdit v létě do hor a občas dám autu kotel ) tak ta převodovka začne brzo být hlučná a brzo dojede tento olej jo-do Favorit Felicie Fabie která má stejnou převodovku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

tomasp70 píše:....Chtěl jsem to použít do Fabie 1,4...
Když s ní nepotáhneš v létě do Chorvatska karavan tak můžeš.... Jestli ano, dej olej 75w90 VW501.50
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Ale tam je olej doživotní :D ....
S tím jdi do háje :D ne každý má auto 5 let :shock: To by pak mohl být doživotní....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

gal píše:právě převodové oleje mě daly dost zabrat při výběru a dost mě to stálo než převodovka fungovala i u jiných aut ani na mazací plány se nedá vždy spolehnout každá převodovka funguje jináč do některých aut se aplikuje i mot.olej( třeba Honda)....
A do některých manuálních převodovek patří i ATF :shock: A když si "nakousl" Hondu, tak je to zajímavé, ale (někdy do r.v.2000) Honda povolovala i použití motoráku - jinak jen Honda MTF. Jiný převoďák - který bude jinde spolehlivě sloužit - tu převodovku pošle brzo "do věčných lovišť.... Ale to už off topic
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Ale tam je olej doživotní :D ....
S tím jdi do háje :D ne každý má auto 5 let :shock: To by pak mohl být doživotní....
Tož, na Fábii vyzkoušeno bez výměny oleje 162000 km a 11 let, byla stále živá (převodovka). Na další Fábii 7 a půl roku a 175000 km, zatím je živá. Zas bych to neviděl tak černě, ale proti výměnám vůbec nejsem. Na minulé generaci Swiftu měnili poctivě po 45000 km a hlavní ložiska stejně některým odešla. Sériová vada. U převodovky speciálně to bude asi z 85% o její kvalitě a jakosti, 10% způsob použití (vylučuji nějaké excesy) a zbytek výměny oleje...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Tož, na Fábii vyzkoušeno bez výměny oleje 162000 km a 11 let, byla stále živá (převodovka). Na další Fábii 7 a půl roku a 175000 km, zatím je živá....
On je ale rozdíl mezi dobrou a správně řadící / fungující převodovkou a mezi tou, která ještě žije :x
Ale to je jedno, já Tě k výměně oleje přemlouvat nebudu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Tož, na Fábii vyzkoušeno bez výměny oleje 162000 km a 11 let, byla stále živá (převodovka). Na další Fábii 7 a půl roku a 175000 km, zatím je živá....
On je ale rozdíl mezi dobrou a správně řadící / fungující převodovkou a mezi tou, která ještě žije :x
Ale to je jedno, já Tě k výměně oleje přemlouvat nebudu....
To zas ne, řadí to normálně, spíš je potřeba občas máznout lanovody.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Colommbo »

Nikomu výměny oleje v převodovce taky nevymlouvám a mezi dobrou a správně řadící / fungující převodovkou a mezi tou, která ještě žije, žádný podstatný rozdíl není a netřeba se rozčilovat... :) Převodový olej jsem poctivě měnil naposledy ve Favoritu, kde to manuál po cca 40tis.km předepisoval a stejnak na mě kamoš-mekánik koukal dost divně... :roll: Předchozí Omča šla do šmelce po 19 letech s 280tis.km na tachometru a rozhodně to nebylo kvůli motoru nebo převodovce, sám jsem s ní najel za deset let 150tis.km a převodovka celou dobu řadila i fungovala naprosto normálně. Současná má po 14 letech na tacho 206tis.km a nevím, že by někdo převodový olej měnil, převodovka je suchá (zvenku), naprosto tichá a řadí jako víno... 8)
P.S. Píšu ale o převodovce, ne o kříženci převodovky s diferenciálem se společnou náplní... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Pitris píše:
gal píše:právě převodové oleje mě daly dost zabrat při výběru a dost mě to stálo než převodovka fungovala i u jiných aut ani na mazací plány se nedá vždy spolehnout každá převodovka funguje jináč do některých aut se aplikuje i mot.olej( třeba Honda)....
A do některých manuálních převodovek patří i ATF :shock: A když si "nakousl" Hondu, tak je to zajímavé, ale (někdy do r.v.2000) Honda povolovala i použití motoráku - jinak jen Honda MTF. Jiný převoďák - který bude jinde spolehlivě sloužit - tu převodovku pošle brzo "do věčných lovišť.... Ale to už off topic
jo ATF dávají dost často Fordi do man.převodovky taky tam sou problémy s řazením za studena
Návštěvník

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od Návštěvník »

Když někteří si pletou řazení a řazení. Zrovna jsem měnil v mnou již zmíněné převodovce onu Tutelu: vypustil jsem obsah náplně, která na první pohled vypadala jako nová, a řazení jsem po výměně nepoznal. Pro pořádek podotýkám, že auto má 300 tis. km a výměna to byla už několikátá.

Jinak použití ATF do manuální převodovky, která špatně řadí za studena a kam není zrovna předepsán hypoidní olej, je ranou jistoty. Naopak použití klasického převodového oleje do manuální převodovky, kam je předepsán ATF, ji rychle odrovná.
gal

Re: Znáte někdo Olej Gyrol?

Příspěvek od gal »

Návštěvník píše:Když někteří si pletou řazení a řazení. Zrovna jsem měnil v mnou již zmíněné převodovce onu Tutelu: vypustil jsem obsah náplně, která na první pohled vypadala jako nová, a řazení jsem po výměně nepoznal. Pro pořádek podotýkám, že auto má 300 tis. km a výměna to byla už několikátá.

Jinak použití ATF do manuální převodovky, která špatně řadí za studena a kam není zrovna předepsán hypoidní olej, je ranou jistoty. Naopak použití klasického převodového oleje do manuální převodovky, kam je předepsán ATF, ji rychle odrovná.
Návštěvnik furt nic nechape doufám že to není Modelář (podle některých vyjádření to tak vypadá) to by mě sklamal na foru sem dýl jenže sem se musel znova přihlasit.
Odpovědět