Zkušenosti s auto e-shopy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

adosM

Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od adosM »

Přesunuto z jiného vlákna. Admin
Máchal píše:Zase tady v tom případě hraje trošku roli i cena. 680Kč za 5l Sunoco vs 925Kč za 5l Mobil 1 (Cardo)
Jediný (cenově srovnatelný) 5W50 co jsem našel, je Elf Excellium 5W-50.
No já bych moc nevsadil na to, že Mobil 5w50 peak life za 925kč 5 L bude opravdu Mobil dodávající se pro německo apod...Tím se nechci dotknout Carda, ale brát to co nejlevněji není dobrý. Někdo tu kdysi psal, že koupil levný mobil 5w50 a podle barvy a vůně se mu to nezdálo. Pak vzal dražší u osvědčeného prodejce a zas dobrý. Já bych takový olej za tolik peněz bral jen kdybych věděl, že je kvalitou stejně jak Mobil určen pro rakousko, německo francii apod.
Návštěvník

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Návštěvník »

Od Cardo vcelku pravidelně nakupuji oleje, filtry, řemeny, brzdové kotouče, desky a další různé ND a nikdy jsem nezaznamenal "špatný původ", tím méně pak dokonce padělek. Pro pořádek podotýkám, že z posledního čtvrtstoletí jsem prožil (kumulativně počítáno) 15 let ve vyspělých zemích západní Evropy a že dokážu srovnat výrobky koupené přímo v těch zemích a u Cardo.
adosM

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od adosM »

Návštěvník píše:Od Cardo vcelku pravidelně nakupuji oleje, filtry, řemeny, brzdové kotouče, desky a další různé ND a nikdy jsem nezaznamenal "špatný původ", tím méně pak dokonce padělek. Pro pořádek podotýkám, že z posledního čtvrtstoletí jsem prožil (kumulativně počítáno) 15 let ve vyspělých zemích západní Evropy a že dokážu srovnat výrobky koupené přímo v těch zemích a u Cardo.
Tak to pak mlčím a šoupu nohama. :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Colommbo »

Šoupat nohama netřeba, příteli, a stydět se za svůj názor taky není nutné. :) A aniž bych se kohokoli zastával či kohokoli protežoval, od Cardo jsem taky už několikrát nakoupil (oleje, filtry i díly) a byl jsem vždy spokojený. A možná ne sám, bo v loňském ročníku soutěže o nejlepší e-shop se tento podnik v odvětví auto-moto umístil na třetím místě (první dva byly pneushopy.)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Návštěvník »

@adosM: To není třeba. Sám jsem krajně podezřívavý a nevěřím téměř ničemu, o čem se sám nepřesvědčím. S Cardo jsem měl jediný problém: už na první pohled výrazně neseděl vzducháč na Hondu Accord, přičemž mojí chybou bylo, že jsem se k jeho montáži do pro mne cizího auta dostal až dávno po lhůtě, v rámci které je možno zboží vyměnit/vrátit. Navíc se ukázalo, že špatná reference byla v elektronickém katalogu od externího dodavatele, který ovšem používají všichni prodejci ND. Od "incidentu" se mnou je na webu Cardo výrazné upozornění, že reference nemusejí sedět, proto je třeba si díly po rozbalení co nejdříve zkontrolovat (já to tehdy neudělal).
adosM

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od adosM »

Já jsem na Cardu bral přední a zadní tlumiče Sachs na BMW, + horní uložení. A pak i olejový filtr. Se vším spokojenost. Teda až na přední tlumiče. V origo krabicích byly 2cm díry. Za to asi nemohl Cardo, ale blbci od ppl nebo odkud...Nechtěl jsem to pomalu převzít, ale naštěstí tlumičům nic nebylo. Ted tam budu brát vzducháč a oil filtr. Oboje Mann. Protože v servise za vzducháč nehodlám platit 480kč namísto 250...Jo vím, i servis si musí něčím vydělat, ale když takovou prkotinu zvládnu vyměnit sám, tak no probléma. I brzd,destičky, oleje, svíčky sám. Co jde
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Pitris »

Já už to tu kdysi psal: má zkušenost s "cardo". Táta když koupil SX4, tak jen u nich jsem tenkrát našel olejový filtr, tak jsem tam vzal i 4litry Elfu 5w40. V pořádku to došlo, filtr O.K, jen ten Elf byl popsán polsky. Tak jsem jim volal, že kdybych chtěl polský olej, objednal bych Orlen :? Pán se teda podle čísla šarže díval - a že prý vyrobeno ve Francii, ale pro polský trh....:evil: Tak nevím, ale asi Elf made in France v Polsku a Elf made in France v Německu nebude úplně totéž.... Ale v SX4 svou práci udělal 8) v motoru byl 3tkm na proplach - pak tam šlo Sunoco 5w40....které (a nejen to) beru tady a nikdy žáden problém!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od lengy60 »

Tak nějak,jen bych dodal,že se hodí spíše označení pro východní trh. :( Jsou 2 možnosti,buď je závod pro výrobky určené pro východní trh rovnou na východním území nebo se vyrábí na západním území pro východní trh.A pokud je náhodou výrobní závod pouze na východním území,tak je to obráceně. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od lengy60 »

Tak jsem na citroenfóru zmínil,že se chystám měnit nějaké filtry,náplně atd.Obratem jsem byl kolegou upozorněn,abych si dal pozor na fitry Purflux,že poslední byly odněkud z Indie. :shock: Odepsal jsem,že náhradní díly mám z Německa,ale zdejší borci doporučují auto cardo,no to jsem si zase naběhl :D
Dodali mu silentbloky podobné provenience,takže je vrátil a mazal pro ně do značkového servisu.
Nutno říci,že ten filtr měl odjinud a ne s carda.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Návštěvník »

Kupoval jsem tam kolegyni repasovaný (výměnným způsobem) zadní třmen. Když jí přestala fungovat ručka na druhém, už jsem neměl čas to řešit, tedy se vydala do značkového servisu, kde jí nabídli rovněž třmen po repasi. Odečtu-li cenu za práci v servisu a naopak přičtu-li vratku za vrácený původní třmen, pak mi vychází cena téhož dílu (schválně jsem je porovnával - pro rejpaly, úplně stejné samozřejmě nejsou, jeden je levý a druhý pravý) u Cardo na polovinu oproti ceně značkového servisu. Oba jsou zatím (už nějaký ten rok) OK. :D Originál by stál 5x více.
Máchal

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Máchal »

Na druhou stranu, u mého starého auta nebudu chodit do značkového servisu pro díly, kde stojí o mnoho více, než například v Cardu.
Mám cca 5 e-shopů (nebudu jim dělat reklamu) kde již několik let pravidelně nakupuji díly a reklamaci jsem neměl žádnou.
Je pravda, že občas přijde filtr MANN (made in china) ale to je tak vše :-)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od lengy60 »

Já tady nijak nechci propagovat originální díly,byť moje zkušenost se spojkovým lankem(u první XP) pár dnů před odjezdem na dovolenou byla přímo hrůzostrašná a nakonec jsem koupil origo díl ve značkovém servisu levněji než v v různých obchodech.Úplně stejnou zkušenost jsem měl z palivovým čerpadlem,u Citroenu jsem pořídil o cca 800,-Kč levněji než mi nabízeli v různých prodejnách.Pokud tedy člověk potřebuje nějaký díl,tak je dobré se zeptat i přímo u prodejce,taková je moje zkušenost.Ono se totiž s těmi cenami dost hýbe.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Máchal »

Ještěže je v dnešní době svobodná volba a člověk si vybere to, co mu vyhovuje cenou, kvalitou atd. :-)
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Pandora »

Mate nekdo zkusenosti s eshopem jaknaauto.cz?

Co se tyce Mobilu nebo Valvoline, tak doporucuju pro ty, co to nemaji do Zlosyne (u Kralup) daleko, nakup od importera pro CR a SR - Lubstar, Mobil 1 0w40 mi nabidli za neco malo pres 200,- za litrove baleni.
Naposledy upravil(a) Pitris dne čtv pro 10, 2015 21:45, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Přemístěno z jiného vlákna
Máchal

Re: Zkušenosti s auto e-shopy

Příspěvek od Máchal »

Jaknaauto patří mezi mých pár oblíbených eshopů, kde nakupuji díly, ale hlavně oleje na auto. Případně na cardo, ale tam je výběr olejů daleko menší.
Odpovědět