Zdvihák

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Itall

Příspěvek od Itall »

Stačí vyzkoušet zvedáky, dodávané k autům, se závitovou tyčí a maticí (Favorit, Fábia). Je-li zvedák ve spodní poloze ("složený") a zatíží se, je nutno za kličku zabrat větší silou. Ta matice (dnes vesměs plastová) to snese jen párkrát. Stane se třeba při podkládání zvedáku. Někdo si ho třeba podloží (asi aby se neodřel :P a nemusí ho tolik vytočit). Jenže se časem zničí. Takže je lepší ho "vytočit", a pak zatížit. Je to opravdu hodně znatelné.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Je fakt, že koncern ty zvedáky velice nezvládl, protože v té nízké poloze je to o klouby, ale za 9 let jsem s ním neměl technický problém.
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Příspěvek od emge »

Ako vidím, koľko ľudí, toľko chutí... :D
Od hydraulického zdviháka s kolieskami ma odrádzajú práve tie kolieska. Budú aj pri lacnejších zdvihákoch dostatočne pevné a stabilné? Budú predsa pri zdvíhaní výrazne zaťažené.
A nebude sa zdvihák pri vyššom zdvihu bočne posúvať? Auto sa pri zdvíhaní nakláňa na jednu stranu a piest zdviháka sa posúva na opačnú stranu.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..jasne ze sa bude posuvat,ale to je zanedbatelne fungujem tak uz dlho a vzdy si auto niecim podlozim pre istotu :D


..noznicovy zdvihak som mal v alfe stred nebol plastovy a i tak som ho zodral za tri mesiace na blato,sice som dvihal to ako na beziacom pase ale i tak je to onicom
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Ten hydraul. hever na kolečkách dokonce v některých případech při zvedání auta pomaličku vjíždí pod auto a furt krásně podpírá, je to dobře vychytaný a vůbec bych se toho nebál. A pro delší práci pod autem po zvednutí podložit a lehce spustit na trojnožku, takže kára je opřená o ni a současně i o trošku odlehčenej hever. A drží to jak sviňa :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
FF

Příspěvek od FF »

...nedávno som surfoval a hľadal, kde by som kúpil ten hydraulický zdvihák na koliečkach najlacnejšie (podarilo sa nájsť za okolo 27,-€) a ajhľa v Lidli od pondelka 19.3.2012 za 24,99€:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _22126.htm
...takže sa naň chystám - mám totiž možnosť zdvíhať auto iba na tráve/hline a tá jednonožka má nevýhodu v tom, že auto sa vie niekedy (hlvne na blate) trochu skĺznuť do boku a tá jednonožka nezastaví žiadne bočné sily - nemá ako - a už sa mi raz stalo, že sa mi to pohlo a doteraz mám v prahu dve ryhy :oops:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Na měkkém podkladu (tráva, hlína) hever na kolečkách ZCELA URČITĚ PODLOŽIT něčím pevným (sám používám kus cca 3mm plechu,) bo jinak se kolečka boří do podkladu - je to naprosto nutné!!! :!:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Na měkkém podkladu (tráva, hlína) hever na kolečkách ZCELA URČITĚ PODLOŽIT něčím pevným (sám používám kus cca 3mm plechu,) bo jinak se kolečka boří do podkladu - je to naprosto nutné!!! :!:
No kdo byl řek..........
Itall

Příspěvek od Itall »

Na měkku je to samozřejmé, ale i tam bych u mnou zmíněných typů heveru doporučil nějakou nevysokou podložku (jakože prkýnko, které snese ten tlak může být i moc). Pokud jsem psal o podkládání, mínil jsem podkládání i na pevném podkladu (jak jsem viděl - prkýnko pod hever na betonu).
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Misojogi »

...nedávno som surfoval a hľadal, kde by som kúpil ten hydraulický zdvihák na koliečkach najlacnejšie (podarilo sa nájsť za okolo 27,-€) a ajhľa v Lidli od pondelka 19.3.2012 za 24,99€:
pred polrokom ho mali v Lidli ako vypredaj za cenu 16 Euro
mal som kupit, ale vtedy mi fungoval bez problemov ten moj ....
:-(
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Příspěvek od emge »

Pri kúpe náradia a technických vecí sa hypermarketom zďaleka vyhýbam, ale v Lidlu sa občas nájde niečo zaujímavé. Pri tomto zdviháku mi vadí dvojdielna rúčka. Asi sa bude trochu "viklať" a načo by som to rozoberal? Cena mi pripadá bežná, zdvihák nevyzerá nijako výnimočne.
V Lidlu sa asi pozriem na tento zverák, ešte jeden menší by sa v dielni zišiel:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _22160.htm
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Ještě jeden plus pro jakýkoliv hydraulický zvedák je, že jeho používání je podstatně komfortnější (nemusí se ničím točit). Což mi připomíná, že mi právě ten pojízdný leží ladem v jiné garáži a u stovárny se drbu s nůžkami a jednonožkou :roll:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Lidl má akci na autopotřeby a mezi nimi ten hydraulický pojízdný zvedák http://www.lidl-pageflip.com/cz.html?kid=3AW77h za 599Kč
Naposledy upravil(a) skodovkar dne ned bře 18, 2012 13:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Chybička - není za 699 ale jen za 599,-Kč :) Dále dvě skládací trojnožky bratru za 299,- dohromady, stojan na 4 kola taky za 299,- momentovej klíč za 499,- (tomu bych asi radši moc nevěřil) atd., akce je od pondělí 19.3. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

No dokonce! Skvělá koupě!
Odpovědět