Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOVON »

Libor píše:Já mám kolo hodně rád, ale musím jezdit podle sebe (ideál tak 25 km/h v průměru). Nerad jedu s někým, kdo to hrotí přes 30 km/h. To je právě problém, když jezdíme s klukama z práce. Jsou to povětšinou srnky, štíhlí kluci a s těmi se těžko drží krok a pokud ano, je to mazec. Jednou ročně děláme tour de Beskydy a každý den vyjedeme vrchol nějakého kopce (Lysá, Pustevny,Smrček, Ondřejník) a okolí, pak zpět na základnu. Večer žravky, 8 piv a na druhý den repete. Ideální team building :-)
No tvl..ty jsi masochista! :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

NOVON:
Spíše blázen :-) Poslední štreku, cestu domů, sotva dojedu a až dovalím, většinou proležím se zimnicí pod peřinou :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:
lengy60 píše:Ono přijde na to,jak z toho kopce a kolikrát sjedeš. :lol: :wink:
Cca 65 km denně. A na sjezdovce bývám nejrychlejší.
Takže Herminátor, :D já se loni nedostal na lyže kvůli kolenu vůbec a letos to díky zádům a rukám nevypadá také nic moc,takže už asi zbudou jen ty běžky a volným krokem se pohybovat zasněženou krajinou. :P
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše: já se loni nedostal na lyže kvůli kolenu vůbec a letos to díky zádům a rukám nevypadá také nic moc...
Himl Hergot, chlape nemas to z toho Cactusa ? :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Jerome, nedrazdi ho :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od jerome »

Ja len co si pamatam ze predtym pri C4P nemal tieto problemy :)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Mě těžko někdo vydráždí co se auta týče, :lol: ale prvně mě píchlo v koleni,když jsem vylézal ze skodawerke. :D Trapéza a rameno má souvislost s mou prací stejně jako levý loket,ta záda co mě chytla minulou sobotu jsou takový můj úhelný kámen,s kterým bojuji tak od 17 let a když se čas od času ozvou,tak to vždycky stojí za to,ale rychlá byla premiéra. :? Nu a co si budeme povídat,šedesátka na krku a nemládnu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, záda... Mám dvě diagnózy exotických názvů na páteři a jsou auta, ve kterých nemohu sedět. Ohnout se k přezkám levého lyžáku problém. Vstát po pádu na rovině dost zásadní (upadl jsem v téměř nulové rychlosti za bílé tmy, kdy jsem po ohlédnutí se po partnerce ztratil rovnováhu), naštěstí při mém "normálním tempu" :lol: na svahu obvykle nepadám. Ale furt mě to baví! :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Tak ať ti to ce nejdéle vydrží,já už holt poslední dobou bojuji a s tím,že když pořádně nevidím na podložku,tak nejsem ve své kůži.Potřeboval bych se naučit volnější tempo,ale zatím netuším jak. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Problém je v tom, že tohle se jaksi naučit nedá, neboť to přímo souvisí s tím, jak mozek zpracovává signály z center rovnováhy v labyrintu středního ucha a z očí, případně i zvukové vjemy. Kdysi jsem byl svědkem selekce pro účely zařazení do výkonnostních družstev lyžařského oddílu v alpské zemi, kde všichni kandidáti uměli opravdu dobře lyžovat, a dobře posloužily speciálně upravené brýle, přes které lyžař viděl prakticky jen siluety překážek na sjezdovce. Tím chci říct asi tolik, že někomu nevadí ani zamrzlý zorník brýlí, jiný ztrácí rovnováhu už při difuzním světle. Např. mně se dokáže v bílé tmě udělat blivno, ale když už jedu a nohama "čtu" terén, pomíjí to. Řekl bych, že gravitační vjemy, resp. vnímání setrvačných momentů, mi dokáže nahradit chybějící zrakové informace. Jenom v těchto podmínkách nedokážu uplatnit můj oblíbený styl "v záklonu", při němž musím dobře vidět nerovnosti a charakter terénu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Kombinace oči mozek vnimani, intujice. Nedavno jsem zkousel vystoupat na vrchol Vysoke pece v OV., na které je nastavba, která slouží jako rozhledna. K vrchoku vede uzky chodnicek, ktery je vc podlahových casti derovany. Sel jsem to za svetla i tmy. Tak, abych se nedotykal bocnic, vyjma nutnosti zatocit, coz jsem cinil po dotyku natazene ruky. Se zavrenyma očima. Docela byl vitr, ceke se to kyvalo a vrzalo. Docela zazitek. Chodnik, nebo li lávka, lávky, je, jsou siroke cca 3/4 m. Bočnice neco pres metr.
Vitkovice, Vysoka pec. c. 1. Uuuuzasny.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....Ohnout se k přezkám levého lyžáku problém. Vstát po pádu na rovině dost zásadní (upadl jsem v téměř nulové rychlosti za bílé tmy, kdy jsem po ohlédnutí se po partnerce ztratil rovnováhu), naštěstí při mém "normálním tempu" :lol: na svahu obvykle nepadám. Ale furt mě to baví! :D
Jardo a co Tě baví :?: Lyžovat, padat nebo koukat po partnerce :?: :twisted: I když - jestli ty hapalotikum jak píšeš "při mém "normálním tempu", tak si si asi hodně odřel kombinézu 8)

Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Tady, v Brandýse, je trochu chladneji, ale sviti skrz zaluzky ponta mi primo do xychtu a nuti mi opustit pelech. Nastesti je stale bezsnezno, to beru, takova zima ok. Skoda, ze nemam funkcni moto, vdechnul bych hodinku jizdy :)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Potřeboval jsem zjistit, jestli ještě jede za mnou, neboť při jejím orientačním smyslu bych ji nejspíš musel prohlásit za definitivně ztracenou. Upadl jsem téměř na rovině, v rychlosti chůze, prořízl si při tom hranou lyže nohavici kalhot na komínu lyžáku a bez odepnutí lyží nedokázal vstát. Holt stárnu...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Tak ono je to u mně i trošku brzda z toho,abych si někde nerozbil držku,fakt netoužím na stará kolena po nějaké zlomenině nebo podobné lahůdce. :? Navíc díky zvýšené hmotnosti jedu během chvíle jako blesk a lyže nejsou také z nejpomalejších. :D Chtěl jsem zkusit nějaké rekreačky,ale vzhledem k tomu,že mi koleno vystavilo stopku,tak jsem to zatím nijak neřešil.Nevím,jestli jsem se vyjádřil správně,ale potřebuji prostě jen zpomalit a nebo se na to vybodnu úplně a bude.Jinak já hodil tygra loni v zimě na běžkách 2 x během pár minut :D nejdříve jsem se zapíchl do prašanu zlomený do V,(zadnicí napřed)z čehož se fakt blbě dostává a po chvíli jsem vyhodil kopyta na ujetém a tvrdém sněhu,což byla rána,že se otřásla hora. :shock: Němci jdoucí kolem měli huby,jak v reklamě na Hermelín.A jinak ano,také stárnu a navíc těžknu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět