Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Moje teta dřela od mala až hluboko do důchodu na poli a ve stáji, co já pamatuji, tak celý život baštila jen vepřovou pečínku a chleba, pila kafe z cikorky, pivo a rum, byla jak věchýtek, přitom se ve zdraví (kromě zeleného zákalu) dožila 94 let. Tchán do svých 60 let kouřil, s odchodem do důchodu přestal, alkohol, ale i tekutiny obecně, tedy kromě kafe, prakticky nekunzumuje, ovšem z jídla si neodpírá nic a táhne mu na 105. Soused na chatě, sportovec a střídmý člověk, zemřel pouhý den po oslavě svých 60. narozenin. Co z toho plyne? Asi tolik, že někomu je dáno se v dobré kondici dožít vysokého věku, jinému ne.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

tonny:
Já vím, ono to tak asi bude, nepopíram. Geneticky (po mámě) mám však predikce k tloustnutí. Kdybych to nechal jen na pocitech, budu vepřovka. V mládí, když byl ještě dobrý, tedy rychlý, metabolismus, jsem jedl, co mě napadlo, jen byla jistá pravidelnost. S přibývajícimi roky, i když jsem dřel jak Bulhar, se začaly množit špeky, ne moc, ale začaly. Po úraze, bez sportu, to přesáhlo únosnou mez.
Načetl jsem nějaké informace, pokecal s kluky z fitka, jak nenásilně shodit tuky, aniž by s nimi odešlo i svalstvo. Od ledna zkouším tento způsob, pokud to nedopadne, zkusím jiný. Ono to sice vypadá divně, ale ten výraz přežírání není až tak na místě. Z mého hlediska jím sice více (měl jsem před tím malé porce), ale abych došel k cíli - 90kg, musím tělo dodat dostatek živin. Když tělo dlouhodobě strádá, ukládá do tuků, dřív nebo později začne.
Ber tak, že jen nesedím v kanclu. Třikrat týdně běhám + sikový trénink ve fitku, 1-2x týdně krav maga, v létě kolo, koloběžka. Je to dost pohybu a s běznou stravou, i kdybych dřel jak kůň, nešlo dolů ani deko tuku :-(
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....zrovna dnes bude tata škvařit, bo škvarky došly, dvě a půl kila sádla. :P
Pane Jiří, jak dopadli výpečky :?: :twisted: Ještě teplý osolit, křupavý chlebíček a zapít chmelomokem :wink: :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Ještě na tom nejsem tak zle, abych musel začít cvičit. Aneb tři dny na lyžích bez jakéhokoliv tréninku jsem ani nepocítil. 8)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Bodejt bys pocitil. Jezdi se jen z kopce.
Pokud je sníh. Kdyz neni, na lyzich jen stojis a cumis do udoli.
Jeste ze na hory jezdim jen v lete.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Ono přijde na to,jak z toho kopce a kolikrát sjedeš. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

A vejpecky leda s knedlikem. Chleba nejim. A pivem nezapijim.
Poslední dobou radeji Italskou a cinskou-vychodni obecne, kuchyni. Nejak jsem tech cz jidel presycen.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Lyze ap., to je pro me stejny, jak kdybych se mel divat na cutalisty nebo dloubalisty.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Lyze ap., to je pro me stejny, jak kdybych se mel divat na cutalisty nebo dloubalisty.
Máš rád kolo,tak zkus běžky! :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

Jerry3:
To buď rád ;-)
Já taky uběhnu půlmaraton pod 120 minut a neveze mě rychlá :-) Jde jen o to cítit se fajn a užít si to (i kdyz to někde a někdy drhne)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Kolo zatim nesmim a mozna vubec. Nadrel jsem se na nem dost, byl dobrej. Kopce, to bylo moje...
Zacinam zas trochu behat, jde to blbo, tri roky pauza. Tech hafo let pred tim, jako by JAKOBY PROSTE nebylo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:....radeji Italskou a cinskou-vychodni obecne, kuchyni....
No když je pizza :P nebo nějaká pálivá Indie nebo třeba závitky von Vietnam, tak se taky nebráním :wink: Ale teď zobu kysané zelí....:lol:
A bjuki sorry že jsme z "Tvého" vlákna Zase všetcí spíte..? zrobili spíš Zase všetcí jíme..!Obrázek
Pedro píše:Kolo....Nadrel jsem se na nem dost, byl dobrej. Kopce, to bylo moje....Zacinam zas trochu behat....
Tak to je to, do čeho se mi nechce :evil: Ale kdysi na kole pod trenérským vedením p. Vačkáře na dráze.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

Já mám kolo hodně rád, ale musím jezdit podle sebe (ideál tak 25 km/h v průměru). Nerad jedu s někým, kdo to hrotí přes 30 km/h. To je právě problém, když jezdíme s klukama z práce. Jsou to povětšinou srnky, štíhlí kluci a s těmi se těžko drží krok a pokud ano, je to mazec. Jednou ročně děláme tour de Beskydy a každý den vyjedeme vrchol nějakého kopce (Lysá, Pustevny,Smrček, Ondřejník) a okolí, pak zpět na základnu. Večer žravky, 8 piv a na druhý den repete. Ideální team building :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Vackar, Vymazal.

Se mnou nikdo jezdit pak nechtel. Mi nebavi jezdit po rovine. Mam postaveny,, uni,, kolo, tak lze asfalt i lehce teren.
A hlavne, v lete, desti i v mrazu. Jako na masine.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Ono přijde na to,jak z toho kopce a kolikrát sjedeš. :lol: :wink:
Cca 65 km denně. A na sjezdovce bývám nejrychlejší.
Odpovědět