Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Ten údaj se mi nějak nezdá,náš "počítačový mág" měl v té době Octu s 1.6 a po úpravě,která snad spočívala ve snížení hlavy+ dalších věcech,včetně přehrání softu měla na brzdě 70 kW. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Vycházím z údajů publikovaných v dobových testech. Vždy šlo o sériová provedení a maximum na brzdě "přes kola" (nikoli na demontovaném motoru) bylo 69 kW.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Já si zase vzpomněl na tenhle článek. http://www.autorevue.cz/zmerili-jsme-vy ... comments=1
Neznám metodiku,jak se to měří,zda jsou nějaké fígle jak to ošulit,ale ty hodnoty jsou zajímavé. :idea:
A teď se znovu zeptám,co potěší koncového zákazníka více,když dostane za vynaložené peníze něco navíc nebo když nedostane ani to,co výrobce uvádí? :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Já těm tebou odkazovaným hodnotám nevěřím ani náhodou: kdo tyhle věci dlouhodobě sleduje, ví, proč.

A co se týče toho zbytku, nemohu znovu nepoložit otázku: Opravdu ti připadá v naprostém pořádku, když masa zákazníků jezdí ve vozech o daňovou třídu výkonnějších, než za jakou platí daně?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

No vida,jedněm měřením věřit budeme a druhým ne? :D Já jsem nikde netvrdil,že to je v pořádku,jen jsem psal,že zákazníkovi je to šumafuk a vnímá to jako bonus.Stejně tak mě sejří,když jedna skupina obyvatel zaplatí státu desátek z každé vydělané koruny a druhá nikoliv. :twisted: A když na ně konečně dojde,tak kvíčí jak píchlé prase. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Jsem tvým příspěvkem silně zmaten: tak jsi za to, aby byl pořádek a všem se měřilo po právu, resp. podle platných zákonů, nebo nejsi, resp. jsi, ale jen potud, pokud se to nedotkne zájmů zákazníka?

A co se týče těch tebou odkazovaných měření, tak jim nevěřím jednoduše proto, že výsledky z pravidelně cejchovaných stolic MAHA vykazují u podobného vzorku aut dostatečně nesrovnatelné výsledky.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Čím jsi zase zmaten? :D Záleží přeci na tom,na které straně barikády stojíš, :wink: Pokud budu vlastníkem auta,které mi poskytuje vyšší výkon než je ten deklarovaný a ještě ušetřím na dani a pojistce tak bud navýsost spokojen a nebudu si stěžovat,že výrobce podvádí a já tím pádem také,byť zprostředkovaně.To mi silně připomíná příběh o policistovi,který když udělal přestupek,tak si dal pokutu a pak pokračoval v jízdě.Bylo by sice krásné,kdyby to takhle fungovalo,tedy že by zákazník znalý věci řekl,že si takové auto nekoupí,protože nechce být tímto způsobem zvýhodněn,ale buďme prosím realisté. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Čím jsi zase zmaten? :D Záleží přeci na tom,na které straně barikády stojíš, :wink: Pokud budu vlastníkem auta,které mi poskytuje vyšší výkon než je ten deklarovaný a ještě ušetřím na dani a pojistce tak bud navýsost spokojen a nebudu si stěžovat,že výrobce podvádí a já tím pádem také,byť zprostředkovaně.
Jinými slovy, když si za dobrý peníz pořídíš kradené auto, o kterém budeš vědět, že je kradené, tak budeš navýsost spokojen, poněvadž tys ho přece neukradl, tedy sám zloděj nejsi a ještě jsi ušetřil. A vůči okradenému ti to navíc nepřijde ani trochu blbý. :o :shock: :x
lengy60 píše:...Bylo by sice krásné,kdyby to takhle fungovalo,tedy že by zákazník znalý věci řekl,že si takové auto nekoupí,protože nechce být tímto způsobem zvýhodněn,ale buďme prosím realisté. :wink:
No a právě tento způsob uvažování vede přesně k tomu, co se teď u nás děje: po cinknutých autech VAGu roste poptávka, poněvadž jeho zákazníci chtějí být zvýhodněni na úkor ostatních. :evil:

P.S.: Ne nadarmo jsi prodával škodovky...
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od bjukemen »

Ono ludia to beru tak ze vyssi vykon namerany ako uvadzany je gratis v ramci lepsie odladeneho softu resp. dobreho motora..nikto nebude reklamovat auto ktore je silnejsie ako ma byt,skorej by bolo reklamovat nepodarene bmw ktore ani jedno nemalo pozadovany vykon a dealer sa k tomu postavil dost zvlastne
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3: Přestaň plkat kraviny,koupit si kradené auto je úplně jiná disciplína!Pokud tedy bude k mání auto za podezřele nízkou cenu,tak si ho v první řadě prolustruji,zda je vše jak má být,bo nejsem blázen,abych mě pak někde s auta vysadili a šel jsem domů pěšky a za druhé nemíním podporovat nějakou zlodějnu,takže bych ocenil,abys tohle vztahoval k mé osobě. :wink: Pokud umíš číst,tak jsem jasně napsal,že se mi jakýkoliv šlendrián nelíbí,ať se jedná o cokoliv,takže buď té dobroty. :lol: A co se děje u nás,to jakože v jiných státech nevědí,že motory VW mají v TP podstřelenou hodnotu výkonu? Takže stále platí,co jsem napsal a sice že zákazníkovi je to šumafuk,aby bylo vše cajk je na jiných.A kdopak z těch co by tohle měli hlídat udělal něco proto,aby vše bylo jak má být? NIKDO!
A už vůbec nevím,co s tím má společného to,že jsem svého času prodával ojetiny,byť jsme patřili k dealerství Škoda-Seat. :mrgreen:
P.S.A když půjdeš do restaurace a dají ti větší kus masa,tak budeš křičet,že to nechceš,protože bys měl výhodu proti hostu u vedlejšího stolu,který dostal jen to co si objednal? :shock: Tak u toho bych fakt chtěl být. :wink: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

bjukemen píše:skorej by bolo reklamovat nepodarene bmw ktore ani jedno nemalo pozadovany vykon a dealer sa k tomu postavil dost zvlastne
Ano - viz můj komentář k výsledkům měření. Ty od lengyho prostě "nesedí".
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:
bjukemen píše:skorej by bolo reklamovat nepodarene bmw ktore ani jedno nemalo pozadovany vykon a dealer sa k tomu postavil dost zvlastne
Ano - viz můj komentář k výsledkům měření. Ty od lengyho prostě "nesedí".
Ty snad nejsou ode mě,já sem vložil pouze odkaz na článek. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Jerry3: Přestaň plkat kraviny,koupit si kradené auto je úplně jiná disciplína!
Jaké kraviny? Vždyť jestli někde něco neoprávněně "přebývá", tak to někde jinde muzí zákonitě "chybět"!
lengy60 píše:Pokud tedy bude k mání auto za podezřele nízkou cenu,tak si ho v první řadě prolustruji,zda je vše jak má být,bo nejsem blázen,abych mě pak někde s auta vysadili a šel jsem domů pěšky
Ano, a to je ten jediný důvod, proč to neuděláš.
lengy60 píše:a za druhé nemíním podporovat nějakou zlodějnu,takže bych ocenil,abys tohle vztahoval k mé osobě. :wink:
Na základě tvých výroků mám důvod o tom silně pochybovat.
lengy60 píše:Pokud umíš číst,tak jsem jasně napsal,že se mi jakýkoliv šlendrián nelíbí,ať se jedná o cokoliv,takže buď té dobroty. :lol:
Číst ještě umím. A čtu:
lengy60 píše:Záleží přeci na tom,na které straně barikády stojíš, :wink:
lengy60 píše:A co se děje u nás,to jakože v jiných státech nevědí,že motory VW mají v TP podstřelenou hodnotu výkonu? Takže stále platí,co jsem napsal a sice že zákazníkovi je to šumafuk,aby bylo vše cajk je na jiných.
Přesně v duchu toho, co jsem již napsal:
Jerry3 píše:...budeš navýsost spokojen, poněvadž tys ho přece neukradl, tedy sám zloděj nejsi a ještě jsi ušetřil. A vůči okradenému ti to navíc nepřijde ani trochu blbý. :o :shock: :x
To máš úplně to samé, jako s emisní aférou - poněvadž ohlídat si to bylo/je "na jiných".
lengy60 píše:A kdopak z těch co by tohle měli hlídat udělal něco proto,aby vše bylo jak má být? NIKDO!
Ano, samozřejmě, já nic, to ONI! Logicky přece nezačneš u sebe, např. tím, že nebudeš podporovat podvod koupí podvodného produktu. Nebo že by přece jen...?
lengy60 píše:A už vůbec nevím,co s tím má společného to,že jsem svého času prodával ojetiny,byť jsme patřili k dealerství Škoda-Seat. :mrgreen:
Co to má společného? Inu, co se v mládí naučíš... A obě značky přece patří VAGu, nebo ne?
lengy60 píše:P.S.A když půjdeš do restaurace a dají ti větší kus masa,tak budeš křičet,že to nechceš,protože bys měl výhodu proti hostu u vedlejšího stolu,který dostal jen to co si objednal? :shock: Tak u toho bych fakt chtěl být. :wink: :mrgreen:
Zřejmě to nepoznám. Ovšem když mi omylem přinesli něco jiného (a dražšího), než jsem si objednal, a já to s chutí snědl, při placení jsem se ozval, že bych měl zaplatit, co jsem zkonzumoval. A nestalo se to jen jednou. Divné, že?

P.S.: Já si stále více připadám celkově divný. Nekradu, nepodvádím, dokonce se ani nesnažím získat nějakou tu výhodu na úkor ostatních, např. pořízením cinknutého auta, které lépe jede, méně bere, akorát holt škodí zdraví nás všech. A co je úplně nejhorší, já to nejenže nedělám, mě to dokonce ani nenapadne. :cry:
Naposledy upravil(a) Jerry3 dne pon led 23, 2017 9:12, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

Rád bych se ještě blíže zastavil u těchto dvou výroků:
lengy60 píše:Záleží přeci na tom,na které straně barikády stojíš, :wink:
lengy60 píše:zákazníkovi je to šumafuk,aby bylo vše cajk je na jiných.A kdopak z těch co by tohle měli hlídat udělal něco proto,aby vše bylo jak má být? NIKDO!
Jestli to správně interpretuji, tak pokud je to pro MĚ výhodné a ONI si to nedokázali pohlídat, pak jsou ONI hloupí, neschopní, nekompetentní...a dobře JIM tak! Pokud jde však o něco, co MÉ zájmy rádoby poškozuje, a ONI si to neohlídali, pak jsou ONI sv. ně. :evil:
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1863
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od BigBang »

Někdy tě nechápu už vůbec. Tobě by se líbilo, kdyby sis koupil auto s deklarovanýma řekněme 60 kW, ale v reálu by mělo 55 kW? Ty bys to zjistil a určitě bys chtěl nápravu. Jednalo by se o klamání zákazníka atd. Vsuvka mimo: něco mi říká, že kdyby se ti to stalo u VAGu, tak by to byla plečka, co nemá udávaný výkon ani na lince, kdyby to bylo Mitsu, tak „se stala chybička“. Automobilky se tím kryjí, aby je někdo nechtěl kvůli tomu žalovat, protože není v lidských silách, minimálně ne v současné době, vyrobit dva plně totožné stroje. Vše se vyrábí v tolerančních polích a někde se to sejde líp a vyleze z toho 65 kW a jinde zase hůř a je tam 60 kW (jsem stále u příkladu viz výše). Motory jsou stroje založené víceméně na náhodném procesu hoření. Nedokážeme ho replikovat totožně každý cyklus, dokážeme ho jen přibližně předpovídat. Ve spojení s tolerančníma polema prostě vychází nějaký toleranční pole výsledného výkonu a nikdo neříká, jak má výrobce výkon uvádět v techničáku. Nebo o tom nevím.

Když se podívám na link od Lengyho, tak tam vidím různé značky. Vidím tam taky Mondeo z r. 2001, které má též větší výkon než udávaný a rozhodně mu ten výkon s věkem neroste...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Odpovědět