Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od emge »

lengy60 píše:
Návštěvník píše:Dobré a dobře seřízené mlhovky protijedoucí řidiče neoslňují, poněvadž
a/ svítí níže než potkávací světla;
b/ zdaleka tolik, jako ostatní druhy osvětlení, nerozptylují světlo.
To ovšem platí, když se ty mlhovky dají seřídit, ovšem většina aut je má napevno.
Asi jezdíme každý po jiných silnicích, ale mě potkávačky neoslňují tak jako mlhovky. Řekl bych, že mlhy mají větší intenzitu nebo spektrum světla, protože jsou vidět mnohem dříve než normální.
Súhlasím s lengy60, hmlovky sa fakticky nenastavujú (zďaleka nie v takom rozsahu, ako stretávacie svetlá). Ja mám ich svetlo len usmernené tieniacim plieškom na žiarovke. A hmlovky svietia značne "všesmerovo", hlavne do strán.
Preto sa hmlovky nesmú používať, keď nie je hmla (hustý dážď...), lebo by oslňovali. A to hlavne večer a v noci.

Podobné je to aj so svetlami pre denné svietenie. Nesmú sa používať za zníženej viditeľnosti (večer a v noci), lebo by oslňovali.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Colommbo »

U některých vozů se nastavují... :P
Obrázek
Ale nepoužívám je. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
lengy60 píše:Může být, záleží na tom jak je světlomet konstruován a kolik toho a v jakém provozu najezdíš.
Jestli je to ke mně, tak s Accordem ročně zhruba 12tkm a z toho tak 80% po městě. A přes je plast.
Tak máš asi dobře navrženou elektroinstalaci nebo dobré odvětrání světel, :D protože vesměs lidi na ty H7 nadávají, že tak půl roku a je vymalováno. :x
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:U některých vozů se nastavují... :P
Ale nepoužívám je. :)
Já se také nepřu, že se nenastavují vůbec.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

emge píše:A hmlovky svietia značne "všesmerovo", hlavne do strán.
To, že svítí do více do stran, je v naprostém pořádku, ovšem jejich vyzařovací charakteristika by měla být co "nejplošší" (ideálem je nízký, ale co nejširší pruh), aby co nejlépe pronikaly mlhou a nevytvářely "bílou" stěnu.
emge píše:Preto sa hmlovky nesmú používať, keď nie je hmla (hustý dážď...), lebo by oslňovali. A to hlavne večer a v noci.
Dobře řešené mlhovky oslňují nejvíce právě za těchto podmínek, a to odrazem světla od mokré vozovky. Pokud jsou dobré, nemohou za sucha v noci oslňovat. A jestli oslňují, nejsou dobře řešené či nastavené.
emge píše:Podobné je to aj so svetlami pre denné svietenie. Nesmú sa používať za zníženej viditeľnosti (večer a v noci), lebo by oslňovali.
Není to ani trochu podobné, jde o naprostý opak: denní světlomety jsou kontruovány právě tak, aby co nejvíce "oslňovaly" (zjednodušeně řečeno)! :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Tak jiná kvalita asi bude na Mercedesu a jiná na Fábii. :D
Když ono to ani tak není o "kvalitě", jako o druhu použitého plastu a jeho zpracování. Není polymetylmetakrylát jako polymetylmetakrylát, stejně jako není svíčková jako svíčková! :lol:
Takže je to o kvalitě. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

Spíše o tom, jak to kdo umí udělat - jako tu svíčkovou, třebaže ze stejných surovin.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Colommbo »

lengy60 píše:Já se také nepřu, že se nenastavují vůbec.
Však já to taky nemíním jako slovo do pranice... :) Ani nevím, je-li ten šroub na torx na seřízení výškové či stranové - jak jsem už psal, mlhovky nepoužívám.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

Jasně, vždyť já rozumím. Sakryš, přilepila se na mě práce, takže musím makat, ale já se vrátím. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Může být, záleží na tom jak je světlomet konstruován a kolik toho a v jakém provozu najezdíš.
Pitris píše:Jestli je to ke mně, tak s Accordem ročně zhruba 12tkm a z toho tak 80% po městě. A přes je plast.
lengy60 píše:Tak máš asi dobře navrženou elektroinstalaci nebo dobré odvětrání světel, :D protože vesměs lidi na ty H7 nadávají, že tak půl roku a je vymalováno. :x
No, doufám že (teď když se o tom bavíme) je nebudu muset zítra měnit....:twisted:
A dobrou noc - ráno vstávám před pátou :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
WHITE-CZ

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od WHITE-CZ »

Já 5:25, dobrou :wink:
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od emge »

Návštěvník píše:Dobře řešené mlhovky oslňují nejvíce právě za těchto podmínek, a to odrazem světla od mokré vozovky. Pokud jsou dobré, nemohou za sucha v noci oslňovat. A jestli oslňují, nejsou dobře řešené či nastavené.
Súhlasím.
Tá "všesmerovosť" bol nešťastný výraz. Myslel som to tak, že kým stratávacie svetlá sú presne usmernené a svietia smerom dolu, hmlovky svietia priamo. Počas hmly je ich dosah znížený hmlou , ale bez hmly môžu z väčšiej vzdialnosti oslňovať. Dobre nastavené by možno nemuseli, ale keďže sa presne nenastavujú...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lengy60 »

WHITE-CZ píše:Na kterém fóru jestli to není tajemství?
Překvapivě tady :D http://forum.skodahome.cz/topic/31765-fabia-gt/ :D :D :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

emge píše:...hmlovky svietia priamo...
Správně by jimi vyzařovaný "pruh" měl mít rovněž sklon dolů, jenže nejsou vybaveny nastavováním sklonu v závislosti na zatížení vozidla. To samozřejmě v případě jejich integrace do společného tělesa paraboly neplatí, jelikož se přenastavují s celým tímto tělesem.
emge píše:... ale keďže sa presne nenastavujú...
No a pokud jsou osazeny samostatně, měly by být vybaveny ručně upravitelným nastavením sklonu. Na STK to dokonce kontrolují regloskopem.

Jinak v SRN můžeš použít přední mlhovky pouze v případě, kdy už musíš použít zadní mlhovku/mlhovky, tj. při viditelnosti pod 50 m, jenže za té zase nesmíš jet více než 50 km/h. Tedy pokud pojedeš po dálnici "běžným tempem" na přední mlhovky, v každém případě to bude na pokutu. :x
WHITE-CZ

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od WHITE-CZ »

lengy60 píše:
WHITE-CZ píše:Na kterém fóru jestli to není tajemství?
Překvapivě tady :D http://forum.skodahome.cz/topic/31765-fabia-gt/ :D :D :D
Tam už nechodím, nezajímavé fórum pro mě.
Odpovědět