Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
NOP

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOP »

Itall píše:Tak jděte sami do politiky si nenahrabat a nenarcisovat a starat se o problémy obyčejných lidí.
Ty mi připomínáš Vaška Klausovýho z počátku devadesátých let. Ten také rád a často hovořil o tom, jak všichni mají stejnou šanci atd...... bla, bla, bla..... A všichni ti přicmrdávači okolo byli jak několikanásobné echo a cpali si kapsy.
Ono existují studie na úrovni o tom, jací že týpkové se nám to hrnou do takových to funkcí (čti rolí) a o jejich motivaci. A není to nic, pro co bychom je měli nějak obdivovat...
Colommbo píše:Myslím, že do politiky se normální obyčejný lidi i něco v palici mající nehrnou a jedním z hlavních důvodů je právě ten, že na to nemají žaludek...
:wink: 8)
Někteří jsou spíše zralí na toho pověstného docenta Chocholouška. :cry: Tím samozřejmě netvrdím, že neexistují (tak jako všude) vyjímky. Všechno je to takové "divadýlko", motivace těch aktérů "tam nahoře", ke kterým davy tak zbožně z "podzámčí" vzhlíží bývá však hóóódně přízemní. Řečeno s klasikem, život je tragedie pro toho, kdo cítí a fraškou pro toho, kdo myslí. Problém většinou bývá (vztaženo na předchozí větu), že to "myšlení" se (většinou) dostavuje až s nějakými těmi životními zkušenostmi (opět není pravidlem, abych se tady někoho nedejbože nedotknul). A teď Vy mladší se na mne (doufám) nenaštvete, když tady budu citovat Václava Bělohradského, kterého jsem měl možnost osobně poznat a který si opravdu zaslouží ten titul "filosof" na rozdíl od některých absolventů Filosofické fakulty. V. Bělohradský: "Máme politicky nejhloupější mladou generaci, jakou jsme kdy měli..... Ostatně, ten obrovský úspěch Schwarzenberga s dýmkou byl v podstatě výsměch politice.... Ono se ale politice vysmívat nedá, Ona se pomstí, když se jí někdo vysmívá. Bojím se, že ta generace si to dost odnese" A já se bojím s ním...... :(
NOP

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOP »

Návštěvník píše:Nechtěl jsem se zapojovat, ale tohle mne nadzvedlo: jestli mezi těmi dvěma situacemi někdo vidí paralelu, pak je nejspíše úplně slepý a lupa je mu k ničemu! :evil:
Co se děje v Itálii? Nechce se mi to teď před spaním "louskat". A snad referendum jako referendum, ne?
To snad, když amíci případně s EU někam vojensky vpadnou, tak je to nejspíše "humanitární bombardování" :lol: :mrgreen: a když rusáci nikam vojensky nevpadnou, tak je to anexe Krymu. :shock:
skodovkar píše:Nikdo nehýká nic o nelegálnosti referenda. Referendum si může udělat každý, na tom není nic nelegálního. Na zbytek příspěvku nemá ani cenu reagovat, ale díky! Po ránu jsem se dobře zasmál :wink:
Taky jsem se zasmál, ale asi z jiného důvodu :D :lol: :mrgreen:
Itall

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Itall »

Přesto si myslím, že než nadávat, je lepší aktivně se snažit vstoupit do těchto sfér. Jenže to není jednoduché, vlastní klídek trpí, ba? Musí se tomu věnovat čas, úsilí a poctiví budou v nevýhodě, jako venkoncem (až na výjimky) všude.
Další problém je, že obvykle ti nejhorší se tlačí do různých funkcí, aby získali co nejvíce moci, vlivu a vlastního zabezpečení.
NOP

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOP »

skodovkar píše:Nikdo nehýká nic o nelegálnosti referenda. Referendum si může udělat každý, na tom není nic nelegálního. Na zbytek příspěvku nemá ani cenu reagovat, ale díky! Po ránu jsem se dobře zasmál :wink:
Milý Stando. Poznal jsem Tě, jako uvážlivého a přemýšlivého člověka. To bylo ovšem těsně před tím, než jsi se začal angažovat do problematiky všeobecně nazývané "osoba blízká", kdy jsi mne pěkně na.ral. Dnes ráno jsem si přečetl tento Tvůj článek - viz link. Napsal jsi to hezky. Dám jej na jedno fórum. Jsou tam lidé, kterým to možná pomůže udělat si jasno. Ovšem počítej s tím, že jiným budeš s těmito názory pro smích.
http://stanislavhuml.blog.idnes.cz/c/40 ... cneho.html
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

Standu sice osobně neznám, nicméně opomněl tohle http://cs.wikipedia.org/wiki/Budape%C5% ... memorandum . A tohle opomenutí (teď nenarážím na Humla) zcela zásadním způsobem změnilo bezpečnostní obraz současného světa, který už nikdy nebude stejný, jako předtím. :(
NOP

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOP »

Jako před čím? Nechtěl jsi spíše napsat jako po Vietnamu, Nikaragui, Afgánistánu, Jugoslávii, Iráku, Pákistánu, Lybii, Syrii, Egyptě, Maledivách atd. atd…. Podobné “tanečky” s vývozem revoluce se nyní konají ve Venezuele a připravují se (jak jinak) opět v těsné blízkosti RF. Kdyby jsi z té věty vynechal to “zcela zásádním způsobem”, možná by se dalo i souhlasit. Ale Ty jsi asi přesvědčen, že je to RF, která si tady (myšleno v celosvětovém měřítku) dělá co chce. No, taky názor. Já to ale vidím poněkud jinak.
Také něco přidám na čtení. A nejsou to ty anonymní slinty na Wikipedii. Prostě trochu jiné názory. Tak to má být, pluralita názorů. Nebudeme se tady přece kvůli názoru hádat :lol: Není lepší řešit oleje. :?:
http://www.paulcraigroberts.org/2014/03 ... g-roberts/
http://www.informationclearinghouse.inf ... e37964.htm
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

NOPe, při vší úctě, existuje něco, co se nazývá Non Proliferation Treaty (NPT), a na čem stojí současné uspořádání světa - přinejmenším v oblasti jaderných zbraní. "Před tím" a "po tom" v daném kontextu znamená, že historicky (od doby vstupu NPT v platnost) vůbec poprvé došlo k porušení režimu, v němž jaderné státy cosi garantují těm nejaderným (a záměrně nyní nejmenuji žádný stát). Můžeš mi tedy, prosím, sdělit, jak ve fázi "po tom" přesvědčíš vlastníka jaderných zbraní stojícího mimo NPT nebo kohokoli jiného, ať už uvnitř či vně NPT (a opět zcela záměrně nikoho konkrétního nejmenuji), kdo o získání jaderných zbraní usiluje, aby se jich vzdal?

To jen na vysvětlenou k mému předchozímu příspěvku. Aneb - ostatně jako vždy - věci jsou ve skutečnosti poněkud složitější, než se na první pohled zdají...
NOP

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od NOP »

No, v tomhle ohledu Ti musím dát za pravdu. Ale když se podíváš na to, proč k tomu celému vůbec došlo v širších souvislostech, na celou tu posloupnost, mít tu moc, tak nakopám všem zúčastněným stranám, no víš kam.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od skodovkar »

Ať už Krymská eskapáda dopadne jakkoliv, tak to vypadá, že Rusko ztratí více než dostane. Finsko a dokonce i Švědsko nabírají výrazněji směr do NATO http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... alitu.html
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Mám výhodu že se přiznám,že jsem malý CZ člověk,snažící se tady nějak vyžít a přežít.
Vítěz toho souboje je mi volný,nikomu nefandim ani ve sportu (s vyjímkou motorsportu),tak budu rád,když vyhraje ten,kterej mi okolnostmi život neztíží. Ano,není to správné,ale upřímné,holt určití členové střední generace to maj v krvi z dob minulých.
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

Problém je pouze v tom, že za dobu života střední generace se ve světě cosi změnilo. A co? Inu, stal se globalizovaným. A tak např. pějme píseň dokola, než nás skosí ebola! :twisted:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Jen aby to nebyla Enola G.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Colommbo »

Nechci tu vést nějaké staromilské řeči, ale myslím, že není k zahození, že ještě trochu pamatujeme doby, kdy býval svět (nejen ten automobilový) tak nějak v pořádku. Na druhou stranu - je ta paměť výhodou skutečnou...? Říká se, že dnešní mladá generace přijímá současný stav úplně normálně, nevím, nejsem dnešní mladá generace... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Jo přijímá,dcera (16) se diví,co furt řešíme s cenama,prací,co se kde děje ...,je jiná doba,doba zkracování.
Komu je nad 30,je už k ničemu,bo nejde s dobou,má divný myšlení ap.,a všichni jsou hrozní. Vůbec nemaj páru,co tady dřív bylo. Ale je to asi dobře,bo my si to nesem v sobě a určitě nás to v hodně věcech ovlivňuje.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....kdy býval svět (nejen ten automobilový) tak nějak v pořádku....
Ještě prý je - v Globusu :P
A ten spor o Krym :shock: Už vím, jak to je....
Putinova milenka jen nevěřícně kroutí hlavou. "Je to popleta, ten Vladimir. Já říkala, že chci krém - ne Krym".... :P Sorry, dělám si legraci z vážné věci, ale s anexí Krymu můžeme nesouhlasit, můžeme protestovat, můžeme nadávat nebo si dělat legraci, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět