Žárovky H7- vyšší svítivost

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
sláva42

Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od sláva42 »

Měl sem OSRAM h7- white laser , po 8 měsících obě praskly, jezdím 10 tis /rok

asi koupím běžný 100,kč-kus.

JAKÝ MÁTE ZKUŠENOSTI S " DRAŽŠÍMA ZÁZRAKAMA ??
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

kazde zvyseni svitivosti o vice nez 10% je provazeno snizenim zivotnosti... jinak osram white laser? to neznam... z lepsich dela coolblue,silverstar a nightbreaker... kde u tech poslednich dvou je snizena zivotnost deklaravana i na krabicce... osobne beru ty silverstar, oproti normalnim sviti lepe a cena cca do 150kč/ks
orizon

Příspěvek od orizon »

mám síce H4, ale keď som prešiel na vyššiu svietivosť, bral som prvýkrát Osram Night Breaker a tie mi obidve vydržali len nejakých smiešnych 2000 km, ktoré som ani celý čas nezapínal cez leto-deň! Teraz mám GE Tungsram Megalight plus 60% a zatial svietia dlhšie než 2000 km :) cenovo sú asi o pár korún lacnejšie. V testoch boli v nameraných hodnotách Tungsram Megalight plus 30% skoro na 98% rovnaké ako Night Breakery, TMp30-tky som nezohnal.
orizon

Příspěvek od orizon »

a ešte k tým NightBreakerom, na síce krabičke píšu že ich životnosť je polovičná oproti iným štandardným, čo je však pekný bullshit, pretože bežné Osram, GE vydržia snáď aj 20x viac.
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

orizon: no me obe odesly najednou tak po 3-4tkm... a kupodivu mi je v obchode vyreklamovali a dostal sem nove baleni...sem docela cumel..takze se mi jedny H7 doma vali navic...
orizon

Příspěvek od orizon »

tak to bol výborný obchod; ja som sa to reklamovať ani neodvážil, aj keď za iných okolností v prípade potreby reklamácie uplatňujem; všade som čítal ako sú s krátkou výdržou night breaker nespokojní, určite sa predajcovia snažili reklamácie neuznať lebo inak by dokola vracali ku každej jednej kúpe 2-3 páry do uplynutia 24 mesiacov
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

taky sem byl hoodne prekvapeny kdyz to uznali...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Chlapi, měl bych dotaz.
Dost dlouhou dobu už používám OSRAMky, (tedy H4), nejsou špatné, ale připadá mi, že po určité době - vypozoroval jsem tak rok - začínají "blednout" - míň svítit. Chci se zeptat, máte někdo zkušenosti se žárovkami PHILIPS?
http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/1 ... ky/74-3-H4
Nejde mi o žádný tuning, ani o nějaké "namodralé" světlo, jde mi o pořádné a správné svícení, a taky (trochu) o výdrž.....
Pokud má někdo poznatky, budu rád, když se o ně podělí.....Dík
modelář

Příspěvek od modelář »

Ona "výdrž" má dvě strany: spálení vlákna x ztrátu svítivosti. Konkrétně Philips má jeden tap žárovek s "dlouhou životností", ovšem i ony časem ztrácejí na svítivosti, takže je zřejmě vyměníš mnohem dříve, než dojde ke spálení vlákna. U H4 je pak to "stárnutí" vlákna tlumených světel krásně patrné na rostoucím kontrastu mezi svítivostí tlumených a dálkových světel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že jsem namontoval světla pro denní svícení, takže "potkávačky" nebudu potřebovat tak často -
- i když, to se týká spíš období mimo zimu; v zimě ty denní světla moc nepoužívám....
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Moje zkušenost je, že na fabinu je nejlepší kupovat jen podle ceny. Odchází to tam jedno za druhým. Holt blbá elektrika :idea:
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

philipsy sem pouzival, a za hodne penez dost muziky... hlavne u tech night guide ci jak se to pise, pouzivam je ted na dalkove... v bore sem v H4 zkousel ty ecovision, ale sem z nich zklaman a po 2mesicich sem je vyndal...
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

....no ja ked som ešte pužival H4 tak najlepšie mi vyšli Philips Extreme Power tie mam stale svietia okolo pol roka ale už na aute jazdim menej ale svietivostou su ešte o trocha lepšie ako Osram nigth breaker čiže mna najviac zaujali tie philipsi len su drahšie...s osramom som za dažda alebo na mokrej vozovke nevidel nič darmo slubovali...
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Pouzivam Nignt Breaker a som velmy spokojny. Kolega skusal tie power od Philipsu a vydrzali pol roka. Cool Blue od Osramu maju dobru zivotnost alebo tie Night Day ale normalnu svietivost. Myslim,ze kompromisom su Silverstar,mam ich v moto 2 rok bez vymeny.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..so žiarovkami špekulujem ešte stale a skušam jednu za druhou a čo sa osvedčilo asi najviac je žiarovka Osram Rally ma 65w čiže nehrozí roztopenie paraboly a svietia lepšie ako Osram NB životnosť dlha,rozhodne odporučam vyskušať
Odpovědět