Žárovky H7- vyšší svítivost

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Brembo »

Na vectre mám tiež H7 a nemožem povedat,že by odchádzali. Ked som menil,tak z dovodu malej svietivosti. Tie fobie mali pomerne vysoké napatie-merané na kontaktoch žiarovky.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
svara

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od svara »

Asi seženu ty Philips lifetime x4. Od výrobce auta vydržely 26 000 km. Při nepřetržitém svícení,
to není na hodiny až tak málo a zřejmě nebyly s prodlouženou životností.
Bo je používá Pitris a tomu věřím. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Pitris »

To ale není o Pitrisovi ale o kvalitě konkrétního kusu.... A i mě "filipska" praskla po 2 měsících, ale třeba jejich NightGuide jsem měl na Civicu tuším přes 3 roky.... A používám je i proto, že je má na skladu pro mě lehce dostupné BEZO....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Itall »

Pokud se pamatuji, H4 u Fáčka jsem neměnil nikdy, tehdy se ještě nemuselo svítit furt (10 let a 112000 km), u Fabie I byly H7 a asi tak co půlrok odešla jedna ze žárovek, tedy zhruba rok životnosti jedné žárovky (nějak se to prý řešilo přídavným odporem, pak to bylo snad lepší) a v P107 je H4 za 7 let a 100000 km zatím měněna v každém světle jednou. Splash za 3 roky a 45000 km neměněna (H4). U Fabie I navíc při dálkových světlech svítily obě žárovky, což svítilo pěkně, jestli to mělo vliv na život H7, nevím. H4 svítí dobře a přijde mi, že H7 není žádná výhra. Navíc je (nebo alespoň byla, teď už nevím) podstatně dražší, než H4.
Návštěvník

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Návštěvník »

H7 má vyšší světelný tok = lépe svítí. H4 nemůže svítit oběma vlákny, poněvadž by brzy shořela.
Itall

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:H7 má vyšší světelný tok = lépe svítí. H4 nemůže svítit oběma vlákny, poněvadž by brzy shořela.
1) Po zkušenostech s H7, H4 a různými světlomety bych řekl, že záleží spíše na konstrukci a provedení světlometu. H7 proti H4 to nevytrhne.
2) To jsem po ní ani nikdy nechtěl :P , vlastně jo, světelná houkačka při rozsvícených světlech.
Návštěvník

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:) Po zkušenostech s H7, H4 a různými světlomety bych řekl, že záleží spíše na konstrukci a provedení světlometu. H7 proti H4 to nevytrhne.
No a vo tom to je! :lol: Když konstruktér nemůže udělat větší/lepší světlomet, poněvadž se to dizajnérovi kabátu auta jaksi nehodí, tak použije H7, aby to alespoň trochu dohnal.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od bjukemen »

a preto H7 vo velkom reflektore je to prave orechove :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od BigBang »

že by proto je nemaj lidi rádi v jedničkových fabiích :?: :mrgreen:

zajímavý je, že od koupi jsem na Fabii taky měnil cca dva roky žárovky co půlrok jednu, ale cca po dvou letech to přestalo a další 3 roky do prodeje bez výměny :idea:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
svara

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od svara »

Pitris píše:To ale není o Pitrisovi ale o kvalitě konkrétního kusu.... A i mě "filipska" praskla po 2 měsících,
Však jo. To se může klidně stát. Výměna mě trvá 3 -5 minut. Zase o tolik nejde. Ale je pravda,
že Philipsky mě zatím vydržely nejdéle.
Návštěvník

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Návštěvník »

BigBang píše:že by proto je nemaj lidi rádi v jedničkových fabiích :?: :mrgreen:
Jenže tam to není vina žárovky, ale blbě řešeného světlometu, resp. jeho paraboly.
Itall

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Itall »

Majitelé Fábií je nemají rádi kvůli častým výměnám a ceně žárovky. Jináč nevím. Výměna je trochu nešikovná, ale zažil jsem mnohem horší. Protijedoucí řidiči je občas také nemaj rádi, nicméně jiná vozidla, asi hlavně s výbojkami, oslňují více.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Pitris »

A nemajitelé jedničkových Fabií nemají rádi jedničkové Fabie protože i když má ta Fabča světla seřízené, oslňuje protijedoucí. A většina jich ani seřízených není.... :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Návštěvník »

Momentálně oslňují nejvíc nové modely BMW vysokých řad s dvojitými LED-světlomety. :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Žárovky H7- vyšší svítivost

Příspěvek od Pitris »

A zanedlouho nás (ne)oslní laserová světla http://www.novinky.cz/auto/336104-laser ... a-bmw.html
- to pak bude vyšší svítivost....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět