Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

3enit
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 07, 2013 18:02

Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od 3enit »

Zdravím,
mám takový, zatím teoretický dotaz.
Když příjdu do prodejny a chci filtr na Oltcita, setkávám se s nepochopením :mrgreen:
Co jsem si tak prohlížel filtry, napadlo mě, předělat motor na filtr z Felicie 1,3.
Filtr Oltcit
Filtr Felicia
Když je vzájemně porovnám, jsou dost podobné, liší se akorát výškou. Otevirací tlak obtokového ventilu je stejný - 1 bar.
Jelikož jsem měl Felicii, zbyl mi tu po ní filtr, výrobce UFI, mám tu filtr i na Oltcita, výrobce Tutela. Jsou si dost podobné, co se rozměrů týče.

Zajímá mě váš názor :)

Díky
e-panolin.cz

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od e-panolin.cz »

Zásadní rozdíl je ve velikosti závitu. Pokud se v prodejně setkávám s nepochopením pro filtr na Oltcit, vyhledám prodejnu, kde mají větší pochopení pro zákazníka. :wink:
3enit
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 07, 2013 18:02

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od 3enit »

S tím závitem problém není, předělám to :wink:
Spíš mi jde o tu záměnost, nebaví mě objíždět 10 obchodů, jestli náhodou nemají. Filtr na Oltcit se používal ještě na Citroen GSA (stejný motor), v ČR se tyto auta prakticky nepohybují, takže těch origo filtů bude ubývat, až nebudou :|
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od skodovkar »

To je zajímavé. Pokud si můžete změřit tlak v mazacím okruhu, tak bych si jej změřil s originálním filtrem a pak s tím z Felicie. Pokud budou tlaky +- stejné (hádal bych, že by mohly), tak asi problém nebude. Měřil bych za různých otáček motoru.
Po studeném startu by taky neměla o nic déle svítit kontrolka mazání než s původním filtrem.
Pokud by vše bylo splněno, tak bych byl mnohem klidnější.
e-panolin.cz

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od e-panolin.cz »

Pokud se nepletu, tak Oltcit je boxer a vzduchem chlazený. Mazání/chlazení olejem je pro ten motor životně důležité. To je problém objednat 10 ks filtrů, a mít vystaráno ?
Autoxxxrady

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Autoxxxrady »

Prostě běž do prodejny a chtěj filtr MANN W712/15 a nemusíš to předělávat :wink:
Ale jinak ti přeju hodně úspěchů při vyrábění nového filtru.
v ČR se tyto auta prakticky nepohybují, takže těch origo filtů bude ubývat, až nebudou
Dneska je svět globální. Oni ty auta jezdí i jinde. A dneska není problém sehnat filtr na Oltcit. Buď bez obav. A jak píše e-panolin.cz můžeš si jich objednat víc kusů jestli si myslíš, že to bude nedostatkový zboží. Ale při dnešním ekologickém šílenství těmto vozidlům brzo zakážou kromě vjezdu do center i výjezd z garáže a v roce 2025 to bude trestný čin, když s tím vyjedeš. Sazba 5 až 8 let dle délky ujeté trasy a vypuštených jedovatých zplodin. Takže bych se tím netrápil jestli filtry seženeš nebo ne

Ale počítám, že budou dotace jako na kotle. Takže jako uvědomělý občan si vystojíš frontu na dotaci a starý benzínový neekologický motor nahradíš elektromotorem a budeš vesele jezdit bez filtru na olej.
miki

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od miki »

Oltcit na slovenských cestách maximálna rarita. Mal to spolužiak a užili sme si historky na ktoré sa dá spomínať pri pivku.Nakoniec zhorel počas jazdy.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od lefort »

Autoxxxrady píše:...a budeš vesele jezdit bez filtru na olej.
A jaké fórum budu potom číst? :D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Pitris »

to 3enit: Každý filtr / resp. každý motor pracuje s jiným tlakem oleje, a i když je filtr na pohled stejný, tak stejný není. A i když tam něco předěláš, stejně nebudeš vědět, jestli si to udělal vše a zda to bude fungovat. Opravdu není problém koupit ten filtr, který tam patří.... A třeba tady v e-shopu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Autoxxxrady »

lefort neboj. My všichni půjdem na odpočinek dřív než fosilní paliva. Takže o oleji a filtrech si v klidu můžeš číst i v důchodu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9928
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Colommbo »

3enit: Nějak tomu nechápu - to je takový problém namísto obcházení nevstřícných prodejců objednat si filtr(y) přes net - třeba zrovna u CarDo...? :? Namísto vymýšlení a bastlení jiného šroubení...? :roll: Změřit nejdřív tlaky s tím i oním filtrem myslí Luboš dobře, jenže aby to bylo lze uskutečnit, musí se přece nejdřív provést ta změna šroubení, jinak filtr z Feldy nenamontuješ a tlak nezměříš... :? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Autoxxxrady

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Autoxxxrady »

On to myslí dobře. Prostě chce dělat filtry pro Oltcity. Co když dojdou a nebudou. Držte mu palce ať to vyjde a ten motor to přežije
Autoxxxrady

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Autoxxxrady »

miki píše:Oltcit na slovenských cestách maximálna rarita. Mal to spolužiak a užili sme si historky na ktoré sa dá spomínať pri pivku.Nakoniec zhorel počas jazdy.
Jsou to raritky, proto je potřeba se jich rychle zbavit. Jeden uhořel a druhý skončí se zadřeným motorem po testování nového filtru z vlastní manufaktury :wink:
Quido

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Quido »

Pokud ti to za tu práci stojí, tak ho tam klidně dej.

Olejový filtr nemá a ani nemůže mít vliv na tlak v mazací soustavě. Samozřejmě pokud není totálně zanesený, pak teče olej obtokovým ventilem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Záměna olejového filtru Oltcit/Felicia

Příspěvek od Pitris »

Jasně - všechny olejové filtry jsou úplně stejné a jenom jejich výrobci jsou blbci, a dělají jich několik tisíc typů :evil: A rozhodně tam nejsou jiné jen velikosti a šroubení....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět