Zajížděcí olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

Rozčílení právě odbourává stres :mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od bjukemen »

co som sa dozvedel o zabiehani upraveneho motora, tak mi odporucili sa rozhodne s tym neparat a zabiehat mierne agresivnejsim stylom, a najazdit nie zbytocne vela km, ps: zabeh zavodneho a serioveho motora prebiehal uplne inak..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Mick 1 »

To je právě TO o čem tu mluvím - a tvrdím že když se rozumným způsobem "závodní" způsob záběhu aplikuje na seriový motor,můžu s určitostí téměř stoprocentní tvrdit,že lze takovýmto stylem usadit motor během cesty Brno - Praha a zpět.. 8)
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

Ale samozřejmě! Ovšem nikoli stylem, kterým jezdí většina. V rámci zevšeobecnění to pojmenuji slovy oné většiny: "Po dálnici se přece jezdí výhradně na nejvyšší kvalt." :(
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od bjukemen »

bohuzial vela ludi je hlupych :( ale tak im treba, automobilkam to len vyhovuje
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

Já bych myslel, že obecné návody jsou, jako u řady jiných problémů, nepřesné, pokud se podíváme blíže na věc. Je zde řeč o zajíždění ve vztahu k mechanice motoru. Záleží na tom, jak je motor konstruován, i když pominu nějaké vzduchem chlazené nebo dvoudobé motory, máme tu různé úpravy pracovních ploch válců, různě konstruované písty, kroužky, z toho plynoucí různé vůle, roztažnosti v závislosti na teplotě, koeficienty tření, tvrdosti materiálů, deformace a já nevím co ještě. Dej pak univerzální návod na správný záběh motoru. Z tohoto hlediska poučení v návodu k obsluze bych považoval za dost dobré a velké vymýšlení kolem toho za dost zbytečné.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od bjukemen »

ono vela ludi si mysli ze prave pri zabehu ma dojst k vyhladeniu sticnych ploch na valci
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

A myslí si to špatně?
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

bjukemen píše:ono vela ludi si mysli ze prave pri zabehu ma dojst k vyhladeniu sticnych ploch na valci
Styčné plochy se ale mají přizpůsobit, ne? Myslím si, že zrovna o zdrsňování nejde...
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

Některé jsou nepřizpůsobivé :mrgreen:
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

1000watu píše:Některé jsou nepřizpůsobivé :mrgreen:
Ano, nekteří ploši jsou nepřizpůsobiví. Ale když se jim dobře maže, alespoň nejsou hluční...
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

Rasisto :wink:
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

1000watu píše:Rasisto :wink:
Ale kdepak, já jsem ochoten přiznat každému jeho dobré stránky. Vzpomínám si např. na první řadu SuperStar, kde Baloghová pravděpodobně dojela na to, že je cikánka, přestože, podle mě (a nejen podle mě, ale i podle odborných hlasů, kteří to byli ochotni říci), byla nejlepší. Kdybych o tom rozhodoval já, tak by vyhrála. Ne proto, že je mi sympatická (což není), ale proto, že z dané množiny uchazečů nejlépe zpívá.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:No když tímto pojedeš stylem (stálými otáčkami na nejvyšší kvalt 130 km/h na tempomat 2500 km daleko, povětšinou po rovině, tj. při prakticky neměnném zatížení)....
....ano, tak je to špatně. Je potřeba měnit otáčky, zatížení a dbát na to, aby motor běžel lehce a měl správnou pracovní teplotu :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

Něco takového se píše i v návodech k obsluze, tak by v tom neměl být problém.
Odpovědět