Zajížděcí olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Mick 1 »

Ale oni po dálnici cestovali do čr. Já mám na mysli cíleně vyhrazenou jízdu po určité trase s určitým režimem otáček a zatížení. Párkrát jsme takhle soutěžní motor na dálnici v civilním autě "předzabíhali" 8)
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

Motor má nejlepší životnost,když se vůbec nepoužívá :wink: Platí to i pro boty :idea:
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

1000watu píše:Dnešní motory nevydrží jet 130km/hod z autosalonu domů? Nevratné škody?
No když tímto pojedeš stylem (stálými otáčkami na nejvyšší kvalt 130 km/h na tempomat 2500 km daleko, povětšinou po rovině, tj. při prakticky neměnném zatížení), tak motor utrpí nevratná poškození, např. úplné vyhlazení s tepelným poškozením určitých ploch uvnitř válců.
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

Mick 1 píše:
1000watu píše:Nejlepší zajetí je normálně jezdit a méně přemýšlet. :wink:
To bych netvrdil .. pokud máte možnost na dvou motorech během záběhu sledovat průběh kompresních tlaků - potažmo těsnost spalovacího prostoru. ...
Ale 1000watu nic takového nepotřebuje zjišťovat, měřit, sledovat. On to přece ví i bez těchto zbytečných "pomůcek" a technických poznatků...
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

Mick 1 píše:Ale oni po dálnici cestovali do čr. Já mám na mysli cíleně vyhrazenou jízdu po určité trase s určitým režimem otáček a zatížení. Párkrát jsme takhle soutěžní motor na dálnici v civilním autě "předzabíhali" 8)
My si rozumíme. Ale vykládej to někomu, kdo padá do mdlob, když slyší, že někdo řadí i při normální jízdě po dálnici "za tři".
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

Pochybuji,že se dá jet 2500km stále 130 s neměnnými otáčkami. Jedině tak na uzavřené závodní dráze.A 2500km řízení v kuse,to je také borec řidič :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Pedro »

Nalej tam ONO nebo Cinol 15-40,jsou solidni,500km nepodtacet a extremne nepretacet,ale s rozumem vytacet i k vrchu (jinak z nej bude kuze lina),pak pokud se motor stavel celej,mrknout na ventily,lehce dotahnout viko vacky,dat filtr s novym oleje a zacit mu davat za usi. Hruby navod,bo nevim co za casovani,kompres,jake pisty,....,
u zavodniho jsme udelali cca 50 km aby si sedl a pak uz na brutus do boje.
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

1000watu píše:Pochybuji,že se dá jet 2500km stále 130 s neměnnými otáčkami. Jedině tak na uzavřené závodní dráze.A 2500km řízení v kuse,to je také borec řidič :wink:
Když je na hlavních tazích relativně volno, tj. mimo dovolené a svátky, dá se tak jet víceméně furt, tedy pokud se nejede přes CH, což znamená cca 400 km 120 km/h. A na té trase jsou obvykle dvě nocování, ovšem někdy se to dá udělat i pouze s jedním. Také záleží na tom, kam v ES se jede, je to přece jen obrovská země.
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:No když tímto pojedeš stylem (stálými otáčkami na nejvyšší kvalt 130 km/h na tempomat 2500 km daleko, povětšinou po rovině, tj. při prakticky neměnném zatížení), tak motor utrpí nevratná poškození, např. úplné vyhlazení s tepelným poškozením určitých ploch uvnitř válců.
Tož, úplné vyhlazení některých motorů by zas tolik neškodilo :D .
P.S.: Neplatí jen pro motoři :? :roll: .
TNT

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od TNT »

Vyhladit návštěvníka .
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

TNT píše:Vyhladit návštěvníka .
Tady je návštěvníků...Ovšem my se tu máme rádi, takže pokud máš na mysli nějakého konkrétního, můžeš přijet na třeba na sraz, a tam ho hladit až do úplného vyhlazení :lol: .
Návštěvník

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Návštěvník »

TNT píše:Vyhladit návštěvníka .
S pomocí trinitrotoluenu. :P

P.S.: Já ale nejsem náplastí na lidskou hloupost, já si rád "přisolím". :twisted:
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

Nadměrné solení je jednou z častých příčin úmrtí u nás... :idea: :? :D
1000watu

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od 1000watu »

NaCl zvyšuje krevní tlak :wink:
Itall

Re: Zajížděcí olej

Příspěvek od Itall »

No to rozhodně, to rozhodně, a rozčilování ještě víc, to ještě víc...
Odpovědět