Vzduchove K&N filtre

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

očividne si absolútne nepochopil to, čo som napísal..

Ja píšem, že.. vyhlasovať a tvrdiť po 1 roku používania KN filtra, že je z hľadiska kvality filtrácie lepší, ako klasický filter, je číry nezmysel a nemá to žiadnu výpovednú hodnotu, pretože je to jednoducho krátka doba na takéto viac než odvážne tvrdenia. Je to dosť zrozumiteľné? skutočne netuším čo tu mám na tomto mojom logickom tvrdení ja argumentovať.. :D ..keď už, tak bremeno argumentácie je na tvojej strane.. tzn. odjazdi s KN aspoň 100tkm a potom si zhodnoť stav a kondíciu motora.. potom sa môžeme baviť o tom, že to nečistoty filtruje zrejme dostatočne účinne a ani dlhodobá prevádzka s takýmto filtrom významnejšie nezníži životnosť a neprejaví sa na kondícii motora alebo naopak..
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Opět argumentace "0" hodnoty.Na základě čeho tak usuzuješ? Vlastní dojmy?
Já jsem jasně napsal že proti papírovému filtru(který jsem taky používal) je tato vložka pro auto subjektivně lepší pro lepší tah a filtrace je srovnatelná neboŤ jsem viděl klapku a část "potrubí" po více jak roce bych tam asi něco našel.Jen píšu své poznatky z reálu a ano po roce a 10t km je brzo na nějaké závěry mno přesto i po jedné "sezoně" dokážu odhadnout jak vložka funguje a nehádám se určitě jak velké částečky prachu propustí když právě impregnace olejem může pomoci k lepší filtraci . Co na tom stále nechápeš? Já ten filtr používám a mám první poznatky a co se může změnit po dalším nájezdu a letech když ho budu udržovat v podobném stavu ,a o tom jaký vliv má sportovní vložka na poškození či životnost motoru se odmítám bavit - pro mě je to naprosto nepodstatná hloupost jestli motor vydrží 500000km nebo 480000km už si rozumíme?
Pro mě prostě skládaná bavlna je víc než papír to mi prostě nevymluvíš je to můj názor i když máš třeba jiný názor tak ho nestav do role že je víc pravdivý - tohle je diskuze ne přesvědčování kdo má větší péro. :mrgreen:
Furt dokolečka jak kolovrátek takže pokud nedáme do diskuze něco nového tak nemá smysl dál to rozvádět.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

Nech sa páči.. tu je pointa toho na čo narážam.. môžeš objasňovať a podložiť svoje tvrdenia relevantnými faktami..
jarod72pm píše:.... Nejsem expert ale třeba u vysavačů se papírové filtry začali nahrazovat netkanou textílií a proč asi?
lepší průchod vzduchu při lepším zachycení mikročástic prachu a stejně tak to platí u těchto filtrů. .....
jarod72pm píše:... Stále si stojím za tím že naopak pro mě je větší zlo/kurvítko papírový filtr než skládaná bavlna.
Mikročástice křemíku a další "prach" se dostane i přes papírák a dokonce více než u bavlny...
P.S obávam sa ale, že relevantnej reakcie k veci a nie od veci, sa nedočkám.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od bjukemen »

chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

z toho čo je tam uvedené.. vyplýva a dokazuje to, že KN filter či sa to niekomu páči alebo nie, prepúšťa viac bordelu..

Citácia toho najpodstatnejšieho: "In 60 minutes the AC Filter accumulated 574gms of dirt and passed only 0.4gms. After only 24 minutes the K&N had accumulated 221gms of dirt but passed 7.0gms.

Compared to the AC, the K&N “plugged up” nearly 3 times faster, passed 18 times more dirt and captured 37% less dirt. See the data tables for a complete summary of these comparisons."
Sniper_2003

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Sniper_2003 »

Jen chci připomenout, že v té extrémní teplotě ve válcích stejně většina částeček toho prachu shoří. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

nikto sa asi nemá snahu hádať a doťahovať na tom, či s KN bude motor v horšej kondícii už po 50 alebo 100, 150tkm či 500tkm, ako v porovnaní s klasickým filtrom.. tu šlo len o to, aby sa tu nehlásali ničím nepodložené vlastné domnienky a zbožné priania.. (ako som vyššie citoval prispievateľa jarod72pm..). Nič viac nič menej.
Sniper_2003

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Sniper_2003 »

JJ, :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od lefort »

Sniper_2003 píše:Jen chci připomenout, že v té extrémní teplotě ve válcích stejně většina částeček toho prachu shoří. :mrgreen:
Jasně, taková moucha taky ve válci shoří. Na co tam ten filtr teda je? Ona teplota ve válci totiž není tak vysoká, aby v něm shořelo všechno, tím spíš ten x-násobek, který propustí KN oproti klasickému vzduchovému filtru :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Sniper_2003

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Sniper_2003 »

Tak nebudeme tu z toho přeci dělat divadlo. Moucha se tam dostat přez vložku Kn dostat nemůže a i tak při teplotě 500 - 800°C by shořela ( bavím se o vznětovém motoru ). Navíc pořád se tu bavíme o motoru jako takovém a nikdo nezmínil turbo. Tam totiž ti malé částečky udělají největší paseku. Protože když taková částečka prachu narazí na roztočené turbo, které má otáčky kolem 120tis za minutu způsobí nevývažek rotoru kde se pak lopatka dotkne obalu a turbo se rozletí. 8)
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

kornel píše:nikto sa asi nemá snahu hádať a doťahovať na tom, či s KN bude motor v horšej kondícii už po 50 alebo 100, 150tkm či 500tkm, ako v porovnaní s klasickým filtrom.. tu šlo len o to, aby sa tu nehlásali ničím nepodložené vlastné domnienky a zbožné priania.. (ako som vyššie citoval prispievateľa jarod72pm..). Nič viac nič menej.
Nechápu proč tu lžeš? Jenom jsi něco ocitoval bez argumentů ! To co jsem psal stále platí pokud si neumíš najít argumenty tak prostě neurážej ano? Stále se tu snažíš podsouvat ostatním něco co není pravda . S těmi filtry vysavačů je to tak ,stačí si to doma ověřit pokud jak píšeš jak jsi inteligentní a všemu rozumíš jistě si to dokážeš ověřit , KN filtr podle některých propouští větší částice a co jako? Bavíme se celkově o kondici výdrži a že za tu cenu mám dlouhodobě použitelný filtr který po impregnaci umí odfiltrovat hodně bordelu a co ne většinou shoří ve válci ale podsouvat že kazí motor ,nebo hůř filtruje a může něco udělat s motorem (už jsem psal nic nezasírá ani klapku) furt tvoje informace a příspěvky mají "0" hodnotu a furt meleš dokolečka jako kolovrátek . Ano jsou lidé kteří nesnesou pocit
že někdo používá něco co by oni nepoužili a ještě to ke všemu funguje no to je doslova uráží a hledají slova jak to vyvracet .
Jenže zapomínáš na tu základní věc - já tu vložku mám a používám v provozu a podle znečištění filtru a potrubí či klapky mohu po určité době předvídat stav do budoucna i s tím že pokud budu čistit dřív že to bude celkově ku prospěchu věci a motor jezdí a já jsem spokojen s filtrem a chodem motoru . Papírák je pro mě minulost a nemá smysl se vracet k této technologii když už mě nemá čím oslovit ani překvapit .
O co ti jde ? Jestli potřebuješ slyšet že papírák v první fázi umí filtrovat více drobných částic ? Klidně ti to napíšu že ano pokud ti to udělá radost ,mě je to úplně jedno co si o tom myslíš ,tahle diskuze měla ukázat že něco jiného používaného na filtrování vzduchu funguje taky a neméně dobře plus má i jiné výhody než tvůj papírák.
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Celou dobu píšu své zkušenosti a pocity jak to funguje a srovnávám co mi o tom píše výrobce , a vždy se najde jedinec který tohle všechno přehlédne a natvrdo napíše že si vymýšlím a mám zkreslené informace o produktu atd. V první řadě pokud si koupím nějaký výrobek tak na základě informací od výrobce a pak si udělám obrázek z vlastní zkušenosti ale pokud se najde nějaký chytrák který podle svých pocitů vše shodí a překroutí tak to neberu .
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

jarod72pm píše: Nechápu proč tu lžeš?
poprosím napísať v čom lžu?
jarod72pm píše: Jenom jsi něco ocitoval bez argumentů !
..veď práve to, čo som odcitoval, sú jasné a konkrétne argumenty.. pokiaľ pre teba nieje porovnávací test filtrov dostatočný dôkaz a jasný argument a naopak tvoje vlastné absolútne ničím nepodložené domnienky áno.. tak sa môžem buď zasmiať alebo ťa len poľutovať :D
________________________________________________________________________
jarod72pm píše: To co jsem psal stále platí...

to teda neplatí.. tvrdil si že bavlnené KN filtre lepšie zachytávajú bordel a mikročástice sa dostávajú cez papierák viac, ako cez KN.. viď. nižšie.. a toto som ti citáciou z testov vyvrátil, preto netuším prečo prskáš a neprijmeš to ako chlap.. zatiaľ sa chováš len ako urazená ješitná slečna
kornel píše:Nech sa páči.. tu je pointa toho na čo narážam.. môžeš objasňovať a podložiť svoje tvrdenia relevantnými faktami..
jarod72pm píše:.... Nejsem expert ale třeba u vysavačů se papírové filtry začali nahrazovat netkanou textílií a proč asi?
lepší průchod vzduchu při lepším zachycení mikročástic prachu a stejně tak to platí u těchto filtrů. .....
jarod72pm píše:... Stále si stojím za tím že naopak pro mě je větší zlo/kurvítko papírový filtr než skládaná bavlna.
Mikročástice křemíku a další "prach" se dostane i přes papírák a dokonce více než u bavlny...
______________________________________________________________________________
jarod72pm píše: pokud si neumíš najít argumenty tak prostě neurážej ano?
argumenty ohľadne účinnosti a kvality filtrovania, máš v doloženom teste porovnávania rôznych filtrov.. netuším o čom sa tu bavíme teda :lol:

poprosím napísať konkrétne čím som ťa urážal :!: ..ja totiž hľadám a hľadám spätne, ale nenašiel som vo svojich riadkoch jedinú urážku na tvoju osobu, bavím sa s tebou absolútne vecne a v rámci slušnosti.
jarod72pm píše: Stále se tu snažíš podsouvat ostatním něco co není pravda .
ja som tu nič nepodsunul.. reagoval som len na tvoje niektoré konkrétne ničím nepodložené vlastné domnienky (viď. vyššie citované tvoje vety).. to som následne vyargumentoval testom filtrov a jeho výsledkami, ktorý tu prilepil "bjukemen" .. nič viac, nič menej.. tak to už prosím ťa skús pochopiť :)
jarod72pm píše:Bavíme se celkově o kondici výdrži a že za tu cenu mám dlouhodobě použitelný filtr
o tom sa ale bavíš len ty.. ja sa bavím a narážam len a len na dve konkrétne tvoje tvrdenia, ktoré som vyššie odcitoval.. a tie dve konkrétne tvrdenia som ti vyvrátil :D

P.S a na ten ostatný balast v tvojom príspevku nereagujem.. nakoľko je to ďalej len bezpredmetná omáčka. Zrozumiteľnejšie a jednoduchšie ti to už objasniť neviem, ak aj ďalej nechápeš pointu a dôvod prečo som na teba reagoval, tak s tebou odmietam ďalej diskutovať.. je to totiž stráta času.
Inak celkom by ma aj zaujímalo, akú značku vozidla vlastníš.. :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Colommbo »

Nech to plavat, korneli, je to marný, je to marný, je to marný... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27473
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pitris »

Nechtěl jsem už reagovat ale jarode Ty seš fakt jak beran.... Furt píšeš o argumentech - těch tu bylo napsáno dost. A co tak to otočit - kde Ty bereš tu jistotu ? Kolik si toho s bavlnou najel ? Kolik let to používáš ? Měl si motor rozdělaný a měřil si opotřebení ? Asi ne že ? To už udělali jiní a proto se Ti tady kluci snaží napsat že Tvoje argumenty které máš od výrobce sportovních filtrů taky nejsou všechno. A taky si uvědom že ten výrobce chce prodat.... Ano, v něčem určitě pravdu má(š) - vzduchu se do motoru zřejmě víc dostane, ale opotřebení motoru s bavlnou bude větší. A mysli si co chceš ale nekop kolem sebe.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět