Vzduchové filtry

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Zato v jižních Čechách je ovzduší křišťálově čisté a můžete nechat airfilter 60tkm....:?
Tož jasné, i když ve Splashi jsem měnil po 45000 km, bo je to tak v návodu. Záleží na velikosti filtru (a pak že na velikosti nezáleží - hovno!) :P
bloke

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od bloke »

Minule som chcel dať nový vzduchový filter do airboxu ešte dlho pred 10.000 km (po necelých 2 rokoch), zaprášený velmi nebol, viacmenej tak preventívne, keď filtrovací papier vystavený rôznej vonkajšej vlhkosti iste nie je ako od novoty, ale ani na 2x sa mi ho nepodarilo objednať, tak aby mal nezakryté vonkajšie papierové "žiabrovanie", ktoré sa mi pozdáva ovela viac, než keď je na ňom plech držiaci formu, osadený hneď zvonka (a nie vnútri)- tam prekrýva možno až cez 50-60% filtrovej plochy, a nefiltrované častice tak majú väčšiu šancu byť odrazené -nezachytené- nasaté...

Ani sa na mňa v obchode nijak nehnevali keď som ich neprevzal (prvý nedodali vôbec, len druhý som odmietol), v podstate so mnou súhlasili, keď aj na webovom zobrazení boli tie filtre s nesprávnymi fotkami (všimol som si aj na viacerých stránkach vrátane sumárne zahraničných, či výrobcov, že nie vždy sedia s reálnym výrobkom - tie "plechy" sú po vybalení naopak, väčšinou práve zvonka; a nedá sa to rozlíšiť ani podla výrobcu - kedy jeden robí aj "normálne", aj "obrátené" typy). Všímate si to aj vy, ak mávate tieto druhy filtrov? :)
Tieto spracovania sa mi nepozdávajú:
Obrázek
Tieto áno (purflux typ modrý v strede):
Obrázek Obrázek
jarod72pm

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od jarod72pm »

Už jsem měl dost papírových filtrů ,tak jsem koupil K&N sportovní vložku a max spokojenost auto i díky tomu živější o koníka a po roce stačilo vyfoukat a je opět jako nový . Pro mě dobrá investice.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od lefort »

Jo, ten 0,754 wattu musí být hned poznat :twisted:
Jinak na KN a bavlňáky mám svůj názor a do auta na běžné ježdění bych si ho nedal, ještě možná tak do atmosféry...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od bjukemen »

KN som mal v alfe 146 1,9 JTD impregnovany cisteny 2x do roka bez problemov
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
jarod72pm

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od jarod72pm »

Jsem spokojený s filtrem a určitě ho měnit nebudu ,vydrží dlouho a auto s ním nemá absolutně žádný problém(subjektivně líp "jede") tak proč bych ho měnil .
Karol z Čechie

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Karol z Čechie »

Kúpil si si falošný pocit - stále sa dá na tom dobre zarobiť! Apropo - životnosť motora pôjde s takým filtrom do čavesu! Takýto filter používajú hlavne mladí týpkovia, ktorí si myslia, že už tomu rozumejú. Dúfam, že máš aj nastriekané zadné svetlá čiernym sprejom...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od NOVON »

jarod72pm píše:Už jsem měl dost papírových filtrů ,tak jsem koupil K&N sportovní vložku a max spokojenost auto i díky tomu živější o koníka a po roce stačilo vyfoukat a je opět jako nový . Pro mě dobrá investice.
Do turbomotoru je to jistá smrt pro turbo..Za čas budeš řešit hlučné turbo-osekané lopatky v sací části turba. 8)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od NOVON »

skodovkar píše:Po 25tKm jsem měnil na chrochtě vzduchový filtr. Je to asi rok co byl měněn. Nestačil jsem se divit, jak vypadal, ve filtrboxu vosa, chuchvalce špíny a filtr místy značně zašedlý. Když jsem s ním bouchnul, tak to bylo jako pytel z Jupiteru (kdo pamatuje http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/140410/14/b74065135.jpg ). Vyluxoval jsem filtrbox, vyhodil filtr a dal nový. Došlo k citelnému zlepšení reakce na pedál plynu (např. akcelerace), auto je živější :idea: Ať jdou automobilky se svými intervaly do zádele.
Taky tak..přesně! Něco kolem 25 tis.km a vzducháč humus! Budu měnit co 2 výměnu oleje,tj. co 20 tis.km..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od bjukemen »

NOVON píše:
jarod72pm píše:Už jsem měl dost papírových filtrů ,tak jsem koupil K&N sportovní vložku a max spokojenost auto i díky tomu živější o koníka a po roce stačilo vyfoukat a je opět jako nový . Pro mě dobrá investice.
Do turbomotoru je to jistá smrt pro turbo..Za čas budeš řešit hlučné turbo-osekané lopatky v sací části turba. 8)
nieje pravda mal som dva roky v aute ten filter, a po kontrole sacej hadice z filtra smerom k turbu ziadna spina
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od bjukemen »

Karol z Čechie píše:Kúpil si si falošný pocit - stále sa dá na tom dobre zarobiť! Apropo - životnosť motora pôjde s takým filtrom do čavesu! Takýto filter používajú hlavne mladí týpkovia, ktorí si myslia, že už tomu rozumejú. Dúfam, že máš aj nastriekané zadné svetlá čiernym sprejom...
sa mi zda ze skorej si ty falosny :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:nieje pravda mal som dva roky v aute ten filter, a po kontrole sacej hadice z filtra smerom k turbu ziadna spina
V hadici nic, ale třeba to je v turbu :( Já osobně v autě klasický filtr a měním po 15 - 20tkm....
V motorce K&N-ko, ale proto že tam bylo, když jsem ji kupoval....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Brembo »

V návode ku K&N sa píše,že sa za žiadnych okolností nemá vyfukovat stlačeným vzduchom. Može sa poškodit. Na KN som na turbo motore najazdil 100 tisíc a turbo bolo uplne v poriadku bez poškodených,obrusených alebo opotrebovaných lopatiek.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
jarod72pm

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od jarod72pm »

Ty negativa tady je to jen slepá závist ,od té doby co ho mám jsem spokojen za rok ho lehce v ruce vyklepu lehce profouknu fénem (žádný stlačený vzduch co by ho potrhal) pokud má někdo obavy že propustí víc než je třeba od toho je impregnace dodaným olejem . Turbo nemám , mám nepřímý vstřik na focusu 1.6 Ti-VCT
a to auto je naprosto v pohodě.
Žádný falešný pocit nemám , ale realitu že vydrží dlouho .A pokud vidím jak vypadá po roce + auto jak se s ním chová, tak nechápu že by měl ručičky a něco ničil v motoru? :mrgreen:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od rousini »

Já měním tak po 30kkm. Posledně byl docela humus, šedý + stéblo slámy a kdovíco...
Nicméně nikdy jsem ani náznakem nepoznal, že by se po výměně něco změnilo. Tím neříkám neměnit, ale že to nepřinese nic ve smyslu výkonu aspoň u turbomotoru. Asi je tam dost rezerva plochy a druhák si to cucne dle potřeby.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět