Výměna oleje v převodovce

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Zdravím pánové,mám jak někteří vědí, C4 Picasso 1.6 VTI s manuální 5 st.převodovkou.Na jaře budu mít najeto asi tak 65 tis.km a protože budu měnit olej v motoru,tak mě napadlo,že by nebylo od věci vyměnit olej také v převodovce. :D Co vy na to,je to pitomost nebo ne?Co se oleje týče tak tam mám jasno,přijde tam Mobil.Tedy pokud mi někdo z přítomných mágů nedoporučí něco jiného.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jar

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Jar »

Po 65000 je to zbytečně brzo. Ale samozřejmě,proč ne,když jsou peníze.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Díky za názor,no já slyšel,že frantíci moc převodovky neumí a na druhou stranu jsem zase získal info,že náplň v této alamaře je doživotní, v robotu se mění tak ve 120 tis.Na to doživotní jsem docela alergický,podobně jako na výměny oleje po 30 tis. km,tak se raději zeptám. :D Ne,že bych nevěděl co s dvěma tisícovkama,ale sichr je sichr. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Pedro »

Mam v xs 165tkm. Puvodni olej,r.98.
Dolito cca 3deci. Za tepla,studena,sepot kvetin a razeni ok. Vsak kdyby neco,zena by zahlasila...
Kratky jizd do 50km jezdi nejvic. Sem ta delsi. Ale i 2-3 tydny nic,pak 5 km a zas nic. Urcite ale najede vic nez ja.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Pedro »

Dej mi 500 na benzin,prijedu,za litr se vozerem a usertis.
Jar

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Jar »

Nevím o tom,že by frantíci neuměli převodovky. V testech je sice většinou stížnost na nepřesné řazení atd. ale za to nemusí nutně moci samotná převodovka. Pokud neuniká,tak v podstatě doživotní je,ale u osobního auta není od věci výměna tak po 120000km+-. Každý si tu doživotnost představuje jinak. Automobilky by nejraději,aby občan koupil auto,jezdil 5 let a koupil nové.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

PePe píše:Dej mi 500 na benzin,prijedu,za litr se vozerem a usertis.
Tak to není až tak blbej nápad. :D Začínám zvažovat účast na tom vašem potlachu,páč mě včera ta moje vytočila do červenýho a asi by to chtělo vyresetovat hard disk. :lol: Kazí mi to ale můj zaměstnavatel,ještě dnes ráno jsem žil v bláhové naději,že si od sobotního rána do pátečního večera budu užívat volna.No,dnes zazvonil telefon a dostal jsem ještě naloženo na ČT a PÁ,takže konečný účet na konci měsíce bude 238 h. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Jar píše:Nevím o tom,že by frantíci neuměli převodovky. V testech je sice většinou stížnost na nepřesné řazení atd. ale za to nemusí nutně moci samotná převodovka. Pokud neuniká,tak v podstatě doživotní je,ale u osobního auta není od věci výměna tak po 120000km+-. Každý si tu doživotnost představuje jinak. Automobilky by nejraději,aby občan koupil auto,jezdil 5 let a koupil nové.
Jak jsem koupil,tak prodávám. :D Já mám také spíše pozitivní zkušenost,byť stávající stroj je teprve třetí Francouz.Hned ten první,ale možná objel 8 x zeměkouli a problém s převodovkou ani s řazením jsem neměl.Většina problémů s řazením je mezi hlavou,řadící pákou a pedály. :mrgreen:
Tak to nebudu škrábat,120 tis.ani neplánuji najet,tak to nechám budoucímu majiteli. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jar

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Jar »

Jistěže. Hlavně ať tam nějaký olej je. To je důležité.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Pedro »

Tento sraz nebudu,takze o TTHO nepokecame.
A nejezdíme na potlachy :x ale pokecy.
To zavání drnk drnk kántry :|
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27479
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Pitris »

to lengy60: Po 65-ti tkm to přijde na manuální almaru brzo i mě....teda pokud je to teď O.K.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Itall »

A copa, copa, Pitrisovi to přijde brzy :shock: :shock: ? Není nemocný :idea: :D ? Pitrisi, u Fáčka se mění v převodovce po 40000 km :idea: , u Splashe po 45000 km :idea: . Nebudeš korigovat? :D 8)
P.S.: U Fabie se nemění :idea: :)
Návštěvník

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Návštěvník »

U Fáčka se nic po 40 měnit nemuselo.Pokud to nevyteklo
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:A copa, copa, Pitrisovi to přijde brzy :shock: :shock: ? Není nemocný :idea: :D ? Pitrisi, u Fáčka se mění v převodovce po 40000 km :idea: , u Splashe po 45000 km :idea: . Nebudeš korigovat? :D 8)
P.S.: U Fabie se nemění :idea: :)
A pak že hledáš auto s minimálními náklady. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:to lengy60: Po 65-ti tkm to přijde na manuální almaru brzo i mě....teda pokud je to teď O.K.
No tak dobře,dobře. :D Jako bych nic neřekl,před chvílí mi napsal jeden majitel C4 GP 2.0 HDI,že má nalítáno na autě 366 tis.km bez výměny oleje. :D Jen zapomněl napsat zda to je u AT nebo BMP 6. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět