Výměna oleje v převodovce

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

bouchy píše:Off: Tohle auto určitě nemá špatný motor, uvažoval jsem nad ním, nad 160k verzí, jenže bohužel (a nechápu proč), k benzínům jsou k dispozici jen 5M nebo 6A (=generátor náhodných rychlostních stupňů, jak někdo psal), takže jsem to přestal sledovat. Hlavně že dýzly maj 6M (jakože diesel ne, ale ten francouzský ani tolik nechrochtá, podle sluchu...)
No já nevím,ale myslím si,že ta robotizovaná převodovka má vhodněji zvolené převodové poměry,takže se dá i u benzínu použít.Mně ta šestka nechybí,neumím si představit,že pojedu po dálnici 130/h a motor bude mít 2500ot.A co se týče poruch těch převodovek,tak ono je vždy dobré zjistit příčinu,proč vznikl nějaký problém.Občas se člověk diví,že se diví ten kdo si tak stěžuje. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Takže olej v převodovce vyměněn,zachoval jsem věrnost doporučené značce Total. :D Blahořečím si a ještě dlouho budu,že jsem ten nápad zrealizoval,protože k mému(našemu)údivu jsme vypustili z převodovky 3L oleje :!: :shock: Telefonicky jsem si v Citroenu ověřil,zda je údaj 1,9 L relevantní,což mi potvrdili.Co kdo s almarou dělal netuším,ale to pako,co tam nalilo tohle množství bych rád viděl. :twisted: Jinak jsem vyměnil olej v Mobil 5W-40,hydraulický olej v posilovači i brzdovou kapalinu,vzduchový a olejový filtr Purflux (made in France).K plánovaným předním brzdovým destičkám přibyly nakonec i kotouče,oboje zn.Brembo. Ovšem zvláštní chuťovka byla výměna kabinového fitru. :? První problém byl ho vůbec najít a ještě větší prča ho vymontovat,že budeme muset rozebrat půl palubky jsme fakt nečekali. :D On se musí nejdříve demontovat dekl pod schránkou u spolujezdce,následně samotná schránka a teprve pak různě zkroucen se kamarád dostal kam potřeboval.Nakonec se vše povedlo,původní filtry Denso byla nahrazeny značkou Purfux,tentokrát ze Slovinska a bylo hotovo. :mrgreen: :wink:
A ještě malý dovětek,rovnou jsem vyměnil zimní kola za letní. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Máchal »

Na letní je ještě brzy, ráno jsou teploty pod nulou (alespoň u nás v podhůří)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

U nás v Polabí je teplo,sice rosničky straší ještě se sněhem,ale já se nikam na výlet nechystám a do práce těch pár kilometrů 50 km/h nějak zvládnu.Já to chtěl původně děla vše až začátkem dubna,ale protože na mě vyskočilo vokno z informací o nízké hladině oleje,tak jsem to udělal hned.Ony mě upřímně ty 4 mm a 4 leté zimní Dunlopy už moc nebavily. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Tady ještě fotky původních a nových kotoučů. :D
Obrázek
Obrázek
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Tak ještě maličko doplním,dnes o půlnoci jsem vyjížděl z domova za prací a v první chvíli jsem myslel,že mi někdo odmontoval táhla od řazení,tak lehko šlo řadit.Těžko říci,zda to je "jen" správným množstvím oleje v převodovce nebo tam byl i olej nesprávných parametrů,ale v každém případě mám radost,že jde i krátce po vyjetí v pohodě řadit 1-2 nebo 3-2 aniž by měl člověk pocit,že se odebírají synchrony do věčných lovišť. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od bjukemen »

akej znacky boli pouzite kotuce.? no olej som menil aj ja dakedy v pazovte 406 ale u mna zmena nebola, a to radenie mas lepsie pre to ze tam je spravne mnozstvo oleja, 3L je extremne vela, museli ho tam liat asi z vrchu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

bjukemen píše:akej znacky boli pouzite kotuce.? no olej som menil aj ja dakedy v pazovte 406 ale u mna zmena nebola, a to radenie mas lepsie pre to ze tam je spravne mnozstvo oleja, 3L je extremne vela, museli ho tam liat asi z vrchu
Myslíš ty původní?To nevím,frantíci mají tendence dát do auta co je po ruce a přečíst se to nedalo.Takže to mohly být TRW,Bosch,Valeo ....Olej není vrchem kudy nalít,takže buď byla almara venku nebo auto zvedli z jedné strany. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od bjukemen »

myslel som ci nenaliali olej cez mierku oleja, vacsina frantikov na prevodovke mierku ma, ale kazdopadne uz je to fuk napravil si to...a kotuce som myslel tie nove akej su znacky a akej znacky platnicky :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....jsme vypustili z převodovky 3L oleje :!: :shock: Telefonicky jsem si v Citroenu ověřil,zda je údaj 1,9 L relevantní,což mi potvrdili.
lengy60 píše:....a v první chvíli jsem myslel,že mi někdo odmontoval táhla od řazení,tak lehko šlo řadit.Těžko říci,zda to je "jen" správným množstvím oleje v převodovce....
....já bych řekl, že to na lepší řazení určitý vliv mít bude. A taky bych si tipnul, že budeš mít o trošku menší spotřebu paliva. Litr oleje navíc je dost :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od NOVON »

lengy60 píše: ....Olej není vrchem kudy nalít,takže buď byla almara venku nebo auto zvedli z jedné strany. :mrgreen:
ALE JE a naprosto v pohodě!!Co vím,tak PSA má nahoře převodovky plastovou závitovou zátku,která slouží zároveň i jako odvzdušnění převodovky (je na ní malý černý klobouček) a tudy se olej nalévá..

(ps: no jo ti mechaničtí opraváři :? :? )
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

bjukemen píše:myslel som ci nenaliali olej cez mierku oleja, vacsina frantikov na prevodovke mierku ma, ale kazdopadne uz je to fuk napravil si to...a kotuce som myslel tie nove akej su znacky a akej znacky platnicky :)
Nečteš pozorně příspěvky,psal jsem to o kousek výše. :D
K plánovaným předním brzdovým destičkám přibyly nakonec i kotouče,oboje zn.Brembo
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

Pitris: Se spotřebou uvidím,přehodil jsem i kola,ale loni jsem jezdil za cca 7.5 L kombinovanou,takže srovnání bude.
NOVON: Je možné,že převodovky mají nějakou zátku,ale na mojí jsme žádnou nenašli.Možná jsme špatně hledali,ale v každém případě šemík při plnění stříkal jak švestkový knedlík :mrgreen: a v Citroenu,kde jsem si ověřoval množství náplně taky nechápali jak se to komu mohlo povést. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Návštěvník »

To, že se nyní lépe řadí, bych nepřičítal ani tak přepísknutému množství oleje (to způsobuje jiné potíže), jako spíše změně typu či prostě jen výměně oleje za čerstvý. Nepsal tu náhodou někdo nedávno něco v tom smyslu, že "na řazení stejně nic nepoznáme"? :twisted: Tedy autor tohoto výroku určitě ne, zvláště když olej nikdy nevymění. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od lengy60 »

V každém případě se původní olej drobátko třpytil a měl jinou konzistenci (hustší)než ten nový.Také se ztratil ten lehce trolejbusový zvuk. :D Nový olej je Total příslušné specifikace,tak doufám,že se neprojeví jako motorový olej stejné značky. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět