Výměna oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bjukemen »

ja som nikdy nemal auto co bolo v garancke, takze neviem ako prebieha, viem iba o tych servisoch co nevymenili a boli tam znami,, olej cierny ako topanka..


..ale na diesly je farba oleja stale rovnaka, na benzine som olaj este meneil
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Itall, a nemal by byť starý olej redší než ten nový? Tam bude niečo zle ....
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od ka-spel »

Dobrá vychytávka na snadnou výměnu oleje:

http://www.ebay.de/itm/Olablassventil-M ... 122wt_1321

Obrázek
byloObrázek
je Obrázek
Itall

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Itall, a nemal by byť starý olej redší než ten nový? Tam bude niečo zle ....
Obávám se, že záleží na řadě faktorů a takto se to nedá říci. Něco jako pneumatiky - zobecnění neplatí. Já jsem měnil olej jen u několika benzinových motorů a vždy se lišil u jednotlivých motorů barvou a průhledností, viskozitu mohu jen odhadovat a nikdy jsem se jí blíže nezabýval.
Ještěr

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ještěr »

Já na ten vypuštěný dnes koukal. Q8 5W40, je nepatrně řidší než nový, černý jako bota a trochu smrdí po benzínu. Ježděno sice na LPG (benál jen pro starty), pístní kroužky trochu netěsní tak asi proto. Je v něm ta receptura 560 a pak jsem si vzpoměl, že i trochu oleje ze sekačky :oops: :mrgreen:
Ale ten sekačkový byl relativně čistý, byl použitý jen pár motohodin při záběhu. Jinak na těch 8tis. km, co jsem ho v autě měl jsem doléval 1,8l.
e1H

Re: Výměna oleje

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne ned bře 26, 2017 20:04, celkem upraveno 1 x.
vikino1

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od vikino1 »

jerome píše:Este jedna akcia v Lidli Olejove cerpadlo
To čerpadlo som kúpil pred rokom. Podla mňa je to k ničomu. Tá hadička je skrutená takže vôbec nevieš kde má koniec, po polhodine narovnávania som si myslel, že je na dne. Po slávnostnom zapnutí sa mi z motora podarilo vytiahnuť asi deci oleja. Ale to som už nemal nervy ani čas tak som to vypustil spodom a bolo vymalované . Teraz narýchlo ani neviem kde som ho zahodil. :oops:
No možno mu dám ešte šancu ak bude čas. Zohnal som kus medennej trubky na chladenie tak s tým pošpekulujem. :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od jerome »

vikino1 píše:To čerpadlo som kúpil pred rokom. Podla mňa je to k ničomu...Zohnal som kus medennej trubky na chladenie tak s tým pošpekulujem. :)
:wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Koliesko »

takze hovorite ze to cerpadlo (odsavacka) z lidlu je uplne na nic? Chcel som ho pouzit na vysatie oleja z prevodovky. Mam tam len napustaci (kontrolny) srub, vypustaci nemam :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

Mě přišlo že se vikino1 tou "zamotanou" hadičkou nedostal na dno / tedy až tam, kam potřeboval....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9934
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

A to zřejmě bude hlavní "problém" toho čerpadla... :idea: Myslím, že na vycucnutí oleje z převodovky by mohlo být gut, nicméně je třeba dávat bacha - viz alinea prima et Pitris... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
vikino1

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od vikino1 »

No odprisahať to nemôžem no ja som mal pocit, že na dne som. Mne to pripadalo, že ten olej je hustý a cez tu hadičku s pomerne malým priemerom to nejde odsať. To čerpadielko len tak flusalo.
Myslím, že lepšie riešenie je ručná odsávačka. Používa sa okolo kosačiek a dostať ju aj v takých obchodoch ako zahradkárstva. Ja som pôvodne kúpil taku no po pár skúšobných ťahoch sa ta pumpa zasekla tak som ju reklamoval. Po pár dňoch mi došla druhá ale tá bola očividne opravovaná na ten istý problém. Tak som stratil dôveru a skončil pri tej elektrickej lebo práve v lidli.
Toto sú iba hračky poriadna kvalitná je ale za iné peniaze.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od jerome »

Ci sa da vysat olej alebo nie dost velku ulohu zohrava prave pouzity priemer hadicky a dalsia vec je ze nie v kazdom motore sa dostanes cez dierku mierky az na dno motora :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:... dalsia vec je ze nie v kazdom motore sa dostanes cez dierku mierky az na dno motora :idea:
Stejnou odsávačku jsem si před léty pořídil u Conrada a hlavní potíž vidím právě v tom, co jsem odcitoval.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od jerome »

Tak bud ju predat alebo kupit ine auto :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět