Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:K těm "kontaktům" v expanzce: onen snímač není žádným kontaktním spínačem, proto bych byl v pokusech o jeho "vyčištění" velmi opatrný, zejména pak co do použití jakýchkoli mechanických prostředků a chemikálií neznámého účinku. Trochu mi to připomíná počáteční radost po amatérském vyčištění "kontaktů" váhy vzduchu velmi brzo zkalenou potřebou pořízení nové váhy.
Měl jsem na mysli kontakty vně vyrovnávací nádobky. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

A seru na to, definitivně! Tohle skutečně nemá smysl. Lidská blbost je všemohoucí :!: Chtěli jste, abych to uznal, uznávám.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lengy60 »

Teď nevím o čí blbosti mluvíš?Ten kabel připojený k vyrovnávací nádržce přes konektor je tam k čemu?
A když se s ním "zavrtí" a kontrolka nízké hladiny zhasne,tak to znamená co?
Naposledy upravil(a) lengy60 dne čtv pro 04, 2014 22:02, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lengy60 »

šulda píše: lengy60 » To byl jen dodatek k napsanému výš, ne reakce :wink:
Já rozumím,jen jsem se nechtěl vracet tak daleko v čase. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jens

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Jens »

Návštěvník píše:Ku.va, já se z toho fakt už po...! :x Lidi, měli jste někdy ve škole předmět zvaný fyzika :?:
To je jako na mně?

Fyziku si ještě matně pamatuju a co si nepamatuju jde snadno dohledat.
Koeficient objemové roztažnosti vody je 0,00021 na litr a stupeň, takže 4 litry vody se při ohřátí o 90 stupňů roztahnou o cca 75 ml. To na změně hladiny v nádržce nepoznáš. A to jsem velkoryse zanedbal tepelnou roztažnost samotné chladicí soustavy. :wink:
HKHK

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od HKHK »

Je nejake akceptovatelne resume ze vsech vasich odpovedi?
Moc za ne predem dekuji!!!
Nechtela jsem svym jednoduchym dotazem rozpoutat takovou diskuzi.

Ad nick PePe:
Me auto ma pravo na drobne uchylky, alias s.rani,
ma 415 000 km. Nema 20 let,
holt nekdo najezdime i 50 000 km rocne.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Pedro »

Mysleno tak,ze je zazrak celkova funkcnost vozitka. A jestli to udelalo vloni jednou a letos taky,tak to neres. Pokud km pravdou,sombrero dolu.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lengy60 »

HKHK: Pokud je v nádobce dostatečné množství kapaliny,tak bych v první řadě odpojil kabel od vyrovnávací nádobky a prostříkl samce i samici nějakým čističem kontaktů,pokud je po ruce WD-40,tak se dá použít.V rámci možností bych zkusil plochy kontaktů očistit i fyzicky,stačí k tomu jemný pilníček a opět spojil.Pokud tato jednoduchá operace nepomůže,tak to vypadá na čidlo v nádobce a bude se muset vyměnit celá nádobka.Může být a to nechci nijak strašit,špatný kontakt nebo narušený kabel dál v elektroinstalaci,včetně vyběhaných kontaktů ve spínací skříňce.V případě posledně jmenovaného by ovšem těch kontrolek svítilo poněkud více.Lze nechat načíst chybová hlášení z řídící jednotky,otázkou je,jak se s tím mechanici poperou. Někteří mají tendenci postupovat cestou pokus omyl a výsledek bývá velká nula. :oops: Taky existuje varianta,že pokud je v nádobce dostatečné množství chladící kapaliny,která neubývá a kontrolka po ohřátí vozu zhasne,tak to nechat být a nevšímat si toho. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od NOVON »

Jens: Máš pravdu,ohřátím kapaliny chladícím systému automobilu se zvedne tlak,hadice se nafouknou,čímž se do nich více vejde,či-li hladina v nádobce klesne..Otevřením víčka a odpuštěním přetlaku opět stoupne..
Pokud by tomu mělo být tak jak píše návštěvník,který má svým způsobem taky pravdu,tak by nesměly být použité žádné hadice-potom by dle fyziky hladina jen stoupala..
Bohužel roztažnost hadic je větší než je objemová roztažnost kapaliny v systému,tak že hladina v nádobce i přesto KLESÁ!!
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Itall »

šulda píše:Nestraš jí hned olejem do vody a vodou do oleje, toho by si snad při dolévání všimli :mrgreen:
Možná by si všimli, možná ne, důležité je, že výsledek může být v obou případech stejný.
Jaký?
Nic. :idea:

Proto doporučuji vizuální kontrolu majitelce. Je to snadné, kouknout na nádobku a pod víčko oleje.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Colommbo »

Itall: V nádobce nic poznat nemusí a víčko nalévacího hrdla není v tomhle ročním období a počasí vůbec směroplatné. Když už, je potřeba vytáhnout MĚRKU OLEJE... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Itall »

Colommbo: Pokud by příčina sepnutí signalizace byla v oleji v chladicí kapalině, na nádobce to vidět bude. Resp., jestliže už čidlo blbne z této příčiny, na nádržce to vidět je. Navíc - s tímto nájezdem olej asi černá rychleji, tak na stěnách nádržky bude vidět dobře. Vyplavuje se tam celkem spolehlivě všechen.
Co je vidět na měrce oleje, nevím. Na víčku plnicího otvoru oleje žlutý šlem při závadě je a je-li závada odstraněna, tak tam není. Vliv počasí jsem nepozoroval.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od NOVON »

Chlapi,takové spekulace jsou o ničem..Stěny nádobky jsou běžně pokryty úsadami rzi při nedodržování výměn chladící směsi,ježděním "jen s vodou" v letním období apod..Toho bych se vůbec nechytal při diagnostikování vadného těsnění pod hlavou..Těch příznaků je více,mohou se různě prolínat a už vůbec neplatí,že při vadném těsnění musí být olej ve vodě nebo voda v oleji..
Paní,ať zajede do solidního servisu,vybaveného testerem a hned bude vědět na čem je..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lengy60 »

Vždyť to píšu celou dobu,jediné co bych v domácích podmínkách udělal,že bych zkusil ten konektor vyčistit.Nic to nestojí a je to "práce" na pár minut.V případě neúspěchu návštěva servisu,tam je to holt o zkušenostech,jak si poradí s těmi sporadickými závadami,které to většinou načte. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
šulda

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od šulda »

Když se ohřeje tak mi stoupne a když vychladne tak klesne :mrgreen:
HKK>> Odrbala jsi kartáčkem ty dva dráty v nádržce? I konektor jak radí lengy60 lehko uděláš, jen bych doporučil místo WD spíš kontaktol. Vše ostatní (pokud se to bude i tak opakovat) už svěř mékanikovi :wink:
Naposledy upravil(a) šulda dne sob pro 06, 2014 7:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět