Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

HKHK píše:Stava se vam, ze se bezduvodne rozsviti kontrolka chladici kapaliny?
A stává se to až teď, po výrazném ochlazení? Po ohřátí motoru pak kontrolka zhasne?
Pokud na jednu z těch otázek odpovíš kladně, dolej do expanzky dalšího panáka chlad. kapaliny a bude to OK.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Colommbo »

HKHK: Zeptám se jako blbec, odpusť - je to opravdu kontrolka (množství, úrovně hladiny) chladící kapaliny...? Není to třeba kapalina v nádobce ostřikovačů - u některých vozů má taky hlídací čidlo... :? Úplně obecně - je-li to skutečně chladící kapalina, může blbnout plovákové čidlo, bývá v expanzní nádobce a bude připojené konektorem se dvěma piny. Bude-li kontrolka svítit a po odpojení konektoru a propojení kontaktů v něm klemou kontrolka zhasne, je vadné čidlo.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:... chladící kapalina, může blbnout plovákové čidlo, bývá v expanzní nádobce...
Jsem téměř přesvědčen o tom, že v daném voze není použit plovákový systém snímače množství chlad. kapaliny.
HKHK

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od HKHK »

Neni tam plovak.
Stalo se to po ochlazeni.
Hodim tam dalsiho panaka,
sorry, mela jsem to udelat bez otazek.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od NOVON »

HKHK: Blbne čidlo v expanzce..Stává se to i u oktávek.Při ochlazení a studené kapalině to občas problikne..Pokud je motor teplý-tím i kapalina,tak to nedělá..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
e1H

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od e1H »

Ďakujem, že ste na mňa mysleli ako experta na Ferrari, ale s daným problémom som sa ešte nestretol. Ak tam nie je kvapalina po max, treba doliať. Keď to preblikáva aj potom, tak to tiež odhadujem na nejakú vadu čidla, problém s kontaktom, prípadne kábelážou čidla.
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

V daném případě jde o to, že pokles hladiny kapaliny po ochlazení (vlivem tepelné roztažnosti, tj. úbytku objemu chlad. kapaliny) způsobí aktivaci čidla. Daný typ čidla však není schopen dostatečně rychle zareagovat na masivní ztrátu kapaliny někde v systému a následné přehřátí: expanzku plnou páry stále bere jako dostatek kapaliny.
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

HKHK píše:...sorry, mela jsem to udelat bez otazek.
Zeptat se není ostuda a rozhodně se za to neočekává omluva. Něčemu se přiučit a přitom se ještě něco nového dozvědět je skvělé. :wink:

Ostudné je přijít sem s vlastní neinformovanou (slušně řečeno) představou o tom, jak věci fungují, a snažit se tzv. nechat si ji potvrdit. A když se to nedaří, využít příležitosti k tomu veřejně se znemožnit (opět velmi jemně řečeno). :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Pitris »

HKHK píše:Hodim tam dalsiho panaka....
Každopádně ale kapalinu stejné barvy jaká tam je teď. A jestli bude voda ubývat stále, najít kudy....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Pedro »

No ubývat,nevim jestli se to děje i u tohoto motoru,ale prošlo mi rukama nemálo soustav,kde pokud bylo doplněno na cca půlku MIN-MAX,chladící systém si odházel jak uznal za vhodné a při studeném bylo skoro pod MIN. Za tepla asi v půlce. Některý systémy si holt žijou vlatním životem,bez ohledu na nějaký rysky či návody. Totéž s náplní oleje.Naplnění při výměně pod horní rysku,po pár stovkách km půl 1/2 až 3/4. Doplnění úbytku,za čas to samé (nikoliv na můj popud). Pak ponecháno a několik tisíc bez zmizení kapky. Kdo se v technice více vrtá,nebo vrtal,možná se s tim setkal.
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, i já jsem se s tím setkal, ale vysvětlit to neumím.
Mnd

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Mnd »

HKHK píše:Neni tam plovak.
Stalo se to po ochlazeni.
Hodim tam dalsiho panaka,
sorry, mela jsem to udelat bez otazek.
Můžou to dělat znečištěné kontakty - elektrody v nádobce chladicí kapaliny.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:
Colommbo píše:...může blbnout plovákové čidlo...
Jsem téměř přesvědčen o tom, že v daném voze není použit plovákový systém snímače množství chlad. kapaliny.
Návštěvník píše:...Ostudné je přijít sem s vlastní neinformovanou (slušně řečeno) představou o tom, jak věci fungují, a snažit se tzv. nechat si ji potvrdit. A když se to nedaří, využít příležitosti k tomu veřejně se znemožnit (opět velmi jemně řečeno). :mrgreen:
Pokud to bylo na mne, tož to beru, nejsem žádný extraexpert a s (novými) škodovkami zkušenosti nemám, jen jsem tak trochu přemýšlel nahlas... :oops: Příště si dám bacha... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

Byv vyprovokován mikinkem, napsal jsem to jako obecnou reakci na jistou sortu přispěvatelů.
S plovákem v expanzce fábie to nemělo nic společného.
Návštěvník

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Návštěvník »

Mnd píše:Můžou to dělat znečištěné kontakty - elektrody v nádobce chladicí kapaliny.
Ano, může tam (na nich) být olej, tedy ta nejhorší varianta: průsak motorového oleje do chlad. kapaliny.
Odpovědět