Výměna oleje Honda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pedro »

Acha. Abych nesel v Colommbovych stopach s vyrazkou na H,nebo na Ryzocar vubec.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

jerome píše:....Lacne stiny tam nedavaj :mrgreen:
Myslím že to už přeháníš a ne každý Tvůj smysl pro humor pochopuje.... K24-ky jsou fakt hodně dobré, a ještě poctivé motory bez hydroštelů ale bude jim úplně v pohodě stačit "obyčejný" olej 5w40/10w40 API SJ měněný po/do 10-ti tkm. Ten motor nepotřebuje superhyper normy.... Ano je fajn tam dát olej Mobil1, Millers CFS, Motul 300V nebo Redline ale stejně tak svoji práci udělá i Mogul, Sunoco, Gulf, Q8
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od jerome »

Moze byt Pitirs nehadam sa ale osobne mat tento motor siahnem po niecom drahsom mozno tym padom lepsom. Proste trochu by som si ho hyckal. U 1.4 mi je to u prdele co tam dam to je klasika. A ked lacnejsi tak max. na 5-6.000km keby bol interval vyssi (dlhsie jazdy) jednoznacne nieco od spominanych Mobil1,Millers,Motul prip. Petro-Canada :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pedro »

Určitě si nemyslím, že je ten motor lepsi.
Je jen větší, výkonnější a tahne větší a těžší auto. Naopak bych si vic opecovaval poctivy starší agregát.
bloke

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od bloke »

Podobný Motul radu 8100 0W-40 v teste (susedné vlákno) nevyšiel -aj vzhladom na ich marketingové proklamácie a vyššiu cenu- ako žiaden zázrak http://www.tdipower.sk/wp-content/uploa ... 32x800.jpg
jerome píše:Poriadny motor = poriadny olej tj aspon ten Motul 8100. Lacne stiny tam nedavaj :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od jerome »

Jezis to mi je len test olejov :roll: Nemam si hodit do motora podobny valcek a potom ho vybrat ako na tom bude :?: :mrgreen: Co poznam uzivatelov Motulu kriveho slova som nanho nepocul :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

No ono to tak horké nebude http://www.fuchs-oil.cz/index.php/autom ... oleje.html "Nejlepším testovacím přístrojem pro motorový olej je motor" - a chemická analýza a zkušenosti uživatelů - ne válečky a kuličky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od jerome »

Presne :wink: To vlastne dokazal aj ten samotny test. Najlepsie ostali oleje s vyssou HTHS :idea: 8)
A jak pise Pavel Broz : HTHS viskozita je velmi důležitým parametrem při posuzování vlastností motorových olejů :wink: To na margo tych co si zatavaju pletovky :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Keso
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 17, 2015 19:23

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Keso »

Ja som pragmatik, aj ked je to dobry motor, je to motor na bezne jazdenie. Ja sa uz extra nenahanam a hlavne s kombikom kto by sa nahanal. Cize zatial davam Gulf ULE 5w-40 a menim cca 13-15tis. Nevidim dovod preco tam davat napr. Motul 8100 splnaju rovnake normy, ok Motul ma API SN ale o tejto norme vyvojari v japonsku netusili ked robili motor.

Tie oleje ked splnaju normu, tak musia vediet umazat, ked je ho tam dostatok. Auto je pre mna funckna vec, ktora musi hlavne sluzit mne nie ja jej. Cize primerana starostlivost a ide sa :)
Ako sa vravi, "lepsie pesi za frajerkou ako mercedesom do prace" :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od jerome »

Keso píše: Auto je pre mna funckna vec, ktora musi hlavne sluzit mne nie ja jej. Cize primerana starostlivost a ide sa :)
Tak neviem co tu potom hladas :D Posl.rada z tohto fora pre teba : 0W20 a 30.000 vymena :mrgreen: :D 8)
Srandujem
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Keso
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 17, 2015 19:23

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Keso »

Hladam tu odpovede na otazky :)
O veci co mi maju sluzit sa treba nalezite starat. Tu hladam fundovane odpovede. Lebo realita mechanikov je zial taka, ze napr. kazdy 5w-40 je plna syntetika a podobne "urban legends"
bloke

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od bloke »

Ja som ten test netvoril; a význam slova test = skúška, preverenie; test môže byť hocičo zadané a následne vykonané.
Určite nešlo o skúšku vniknutia cudzieho kovového telesa do motorového priestoru, vo vzťahu spôsobilosti oleja uchrániť motor pri takto havarijnej udalosti, ale o podstatne inú metodiku (inak nepresnú). Keď nie sú k dispozícii iné, tak sa diskutuje aspoň o tých dostupných (hoci aj pochybných).

Sám som zas nikde nepočul krivého slova na 99% značiek olejov, len občas na niektorý Castrol a možno v nedávnej minulosti vágne pochyby na Cinol.
jerome píše:Jezis to mi je len test olejov :roll: Nemam si hodit do motora podobny valcek a potom ho vybrat ako na tom bude :?: :mrgreen: Co poznam uzivatelov Motulu kriveho slova som nanho nepocul :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

to Keso: Při často krátkých jízdách do 10-ti km a častých startech 5w40 na max 10tkm, při delších a málo startech klidně i 10w40 na max 15tkm....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od jerome »

bloke píše:Ja som ten test netvoril; a význam slova test = skúška, preverenie; test môže byť hocičo zadané a následne vykonané.
Určite nešlo o skúšku vniknutia cudzieho kovového telesa do motorového priestoru, vo vzťahu spôsobilosti oleja uchrániť motor pri takto havarijnej udalosti, ale o podstatne inú metodiku (inak nepresnú). Keď nie sú k dispozícii iné, tak sa diskutuje aspoň o tých dostupných (hoci aj pochybných).

Sám som zas nikde nepočul krivého slova na 99% značiek olejov, len občas na niektorý Castrol a možno v nedávnej minulosti vágne pochyby na Cinol.
jerome píše:Jezis to mi je len test olejov :roll: Nemam si hodit do motora podobny valcek a potom ho vybrat ako na tom bude :?: :mrgreen: Co poznam uzivatelov Motulu kriveho slova som nanho nepocul :P
Nebolo to myslene proti tebe ze si sem ten test vlozil. Uz to tu v minulosti bolo prebrate. Ano je to istym sposobom test olejov ale pri uplne inom pouziti nez co zaziva olej v motori. Ta veta o vhodeni valceku do motora bola myslena ironicky. A co sa tyka znaciek olejov osobne nemam proti ziadnej nic teda okrem Starline 5W40 (vyskusany) len som spojil znacku Motul ako vhodnejsiu do tej 2.4i-VTEC
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

Pokračování o Starline je v "jeho" vlákně http://www.oleje.cz/forum/starline-10w-40-t3977-77.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět