Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pandora »

Co se tyce skodovackych servisu, tak napr. muj servis umoznuje donyst vlastni olej, zaruku mobility potvrdi a olejovy servis pak vychazi na cca 650,-
A jak se zde psalo, do 10 tkm nepouzivat oleje vyrazne snizujici treni.
Ja uz tuto hranici prekrocil,takze vyzkousim jak Millers EE 5w40 s TBN 7,44 tak Mobil new life 0w40 s TBN 11,55.
Olej menim po 5 tkm, takze nizsi hodnota alkalicke rezervy nevadi snad. Nekdo pise, ze ACEA C3 i z roku 2010 stale neposkytuje takovou ochranu jako full saps, ale to by pak z premium od Millerse slo pouzit jen XF 0w40, protoze full saps z rady Premium nebo Nanodrive v 5w40 s VW 502 00 Millers nenabizi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Podíval jsem se na starší příspěvky opelfana = carfana, abych se jen utvrdil v tom, že trpí nějakým zvlášním druhem výběrového (vůči autům i sobě samému) sebemrskačství. Např. u jeho Opelu Corsa 1,0 43 kW, jinak též auta, které by jednoznačně figurovalo na 1. místě v mé odpovědi na otázku, jaké auto si určitě nepořizovat, řešil výběr oleje a jeho výměnné lhůty, přičemž v druhém autě, evidentně jím poplivaném "hnůjdaji" neznámého typu, neřešil nic, přestavěl ho na LPG a měnil olej po 20 tis. km. S Corsou přitom prý najezdil 15 tis. km ročně a jezdil s ní hodně i delší trasy po dálnici. :o :shock: :?
Naposledy upravil(a) Jerry3 dne pon led 23, 2017 10:27, celkem upraveno 1 x.
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Jerry3

Pre vaše potešenie, po 5 mesiacoch a 6500 km neľutujem výber Fabie III 1,0 MPi 44 kW a aj napriek tom, že jazdím s väčším autom v nafte za tie peniaze to bola najlepšia voľba :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Existuje zařízení, kde tě za prachy zmrskají. Nu což, někdo to potřebuje a ještě rád za to i zaplatí.

P.S.: Snažil jsem se vypůjčit si to ke svezení, ale nikde jsem zatím nepochodil. Když se na daný vůz ptám, všude se tváří, jako bych se zbláznil anebo je chtěl připravit o svatý grál... :twisted:
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

To už vyzerá na chorobnú zaujatosť voči Škodovke. Aspoň jeden argument, prečo je Fabia zlá voľba :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Fabie s daným motorem je nesmyslná a k tomu předražená volba, což ostatně dobře vědí i sami prodejci. Proto se očividně diví, když se nějaký exot vůbec zajímá byť o nezávaznou projížďku.
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Nuž zaujímavé, že okrem Dacie lacnejšia ponuka nebola.
Ale inak pravda, 1,0 v predvádzačke nemali nikde, len samé TSI tie už sú predražené
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Existují pouze dva důvody pro existenci předmětného modelu: tzv. flotilové emise a "cena už od..." A vzhledem k tomu, že jsem se u prodejců přeptával, kolik jich prodali, jsem rád, že vim alespoň o jednom, kdož představuje výjimku z pravidla, totiž kdo nezná obsah pojmu value for money.
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Jerry3

Value for money :) som rád, že nepatrím k 99 % zákazníkov :)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Dopravní hlášení:
"Pozor, řidič v protisměru!"
Reakce řidiče, jenž to slyší v autorádiu:
"Kdyby jeden, všichni!"

Poučení: některým prostě není pomoci.
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Diskusia v tomto prípade nemá zmysel, žiaden argument tu nepadol, len nejaké dohady predajcov :(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:Existují pouze dva důvody pro existenci předmětného modelu: tzv. flotilové emise a "cena už od..." .
Souhlasím, v oblasti automarketingu nic nového pod Sluncem. Ale jinak je mi to jedno, když si takové auto někdo pořídí, jeho rozhodnutí, jeho peníze... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

a jeho hloupost.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pitris »

Pomalík je svému okolí stejně nebezpečný jako rapl. A dynamika litrové atmosféry je dostačující tak v sobotu po obědě na nákup do Kauflandu. Jinde a jindy se těch 60 kobylek musí setsakra snažit ale pak jsou brzo uhoněné a sbaští toho ovsa podstatně víc než tvrdí maminka. A i těch "kobylenců" je víc než chce emisní norma....:roll:
A stejně si ten za volantem při výjezdu za město bude spokojeně myslet jak jedou všichni krásně bezpečně sedmdesát :cry: Ne, nejezdím 130 mimo dálnice, ale sejří mě takovej, kterej jede (ať už chce nebo víc nemůže) 20 pod limit a většinou na plný čáře :( Bo pomalík je svému okolí stejně....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

A vlastne načo vyrábajú motorizácie pod 100 kW, keď sú životu nebezpečné :)
Radšej riešme mazivá a nie výber auta, miestami mi to pripomína totalitný režim :lol:
Odpovědět