Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pitris »

carfan píše:....uveď prosím tebou ponúkanú alternatívu na výber nového vozidla do 9000 EURO.
A já mrknul třeba na Suzuki Swift 5dv. 1.2 69kW. 9590 € podle tabulek.... A platí že
Jerry3 píše:....při troše smlouvání se na těch 9000 EUR dostaneš také.
Ano, já zapomněl, vždyť to je....
carfan píše:od sikmaca Cucuki....
ale buď si jistý že ten Swift strčí Fabii do kapsy - celou, a ještě si ji dá k snídani :x :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

opelfan píše:Ja urcite nie,a ty? Tema znie vymena motoroveho oleja a nie vyber motorizacie pripadne spravanie sa na ceste.

Zbytocne je to tu preplacane nezmyslami mimo temy.
Ale vždyť ono to spolu souvisí, jenom tobě ona souvislost uniká! Víš, jak by zněla původní otázka položená odpovídajícím (zaměření tohoto fóra) způsobem? Tak např.: "Z nějakého důvodu jsem se rozhodl pořídit si na dnešní dobu zcela neadekvátní motorizaci 44 kW, z čehož plyne, že pokud nechci všechny kolem provokovat svou jízdou postrádající jakoukoli dynamiku, budu muset jezdit stále na doraz. Jaký olej mám tedy používat?" :idea:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od tonny »

Obdivuji Váš věnovaný čas carfanovi. Jak se říká: "Komu není rady, tomu není pomoci".

Já bych poslechl Pitrise, Swift je skvělé a zábavné autíčko. Š Fábii 1.0 MPi nevytrhne sebelepší olej.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

tonny píše:Jak se říká: "Komu není rady, tomu není pomoci".
... Š Fábii 1.0 MPi nevytrhne sebelepší olej.
A to už jsme na 11. straně! :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pitris »

Už nebo teprve :twisted: Bude Pandora II. :?: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Colommbo »

Kdysi, a vlastně to není ani tak dávno, jsem v jakémsi populárněodborném článku (jiné nečtu, bo jim nerozumím :D ) týkajícím se ekonomiky (-čnosti) provozu četl, že z hlediska účinnosti motoru ve vztahu motor vers. spotřeba je úplně nejlepčí pořídit si vůz, jehož motor v takřka celém provozním spektru pracuje na sto (mno, možná ne na sto ale na devadesát pět určitě) procent. A jelikož spotřeba paliva je dnes Alfou a Omegou naprosté většiny majitelů aut, určitě se najde hodně takových, kteří na to slyší a auto tohoto typu si pořídí. A naopak nechtějí slyšet nic o tom, že vůz se silnějším (objemnějším) motorem bude jezdit klidně za totéž (ne-li za méně), avšak s mnohem vyšším jízdním komfortem, vyšší dávkou aktivní bezpečnosti a jak říkají dnešní mladí "prostě víc na pohodu"... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od lengy60 »

Jen bych si dovolil připodotknou,že ten motor nemá uměle snížený výkon,ale naopak zvýšený.Nevím jaký je konkrétně rozdíl,ale motory 1.0 MPI měly někdy v roce 1999 výkon 37 kW a dávaly se třeba i do Ibizy. :wink: Já měl svého času Cordobu 1.4 44 kW a zase taková hrůza to nebyla,dokonce mě jednou při cestě do Pozlovic na dovolenou v neděli v 8:30 sejmuli policajti,bo jsem jel 150 km/h a to jsem naštěstí těsně před tím sundal nohu s plynu,protože se mé ženě pranic nelíbilo,že valím 170. :mrgreen:
Což ovšem nic nemění na tom,že se dá za výše uvedené peníze pořídit auto poněkud jiné kategorie a motorizace,ale je holt věcí každého soudruha,co si pořídí do baráku. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:...z hlediska účinnosti motoru ve vztahu motor vers. spotřeba je úplně nejlepčí pořídit si vůz, jehož motor v takřka celém provozním spektru pracuje na sto ... procent. A jelikož spotřeba paliva je dnes Alfou a Omegou naprosté většiny majitelů aut, určitě se najde hodně takových, kteří na to slyší...
Z hlediska účinnosti práce daného motoru to nejspíše platí, z hlediska reálné spotřeby v běžném provozu už ale nikoli. :mrgreen:
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Jerry3

Ázijské auto nechcem, mal som ich niekoľko vrátane spomínaného Suzuki a jednoducho mi tie autá nevyhovujú (či už po stránke ergonómie, servisu, spracovania). Ale to tu nechcem riešiť.

Ďakujem všetkým za plodné príspevky, dostal som tu rozsiahle informácie, niektoré zbytočné, ale to čo som sa chcel dozvedieť som tu našiel. :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Jen bych si dovolil připodotknou,že ten motor nemá uměle snížený výkon,ale naopak zvýšený.Nevím jaký je konkrétně rozdíl,ale motory 1.0 MPI měly někdy v roce 1999 výkon 37 kW a dávaly se třeba i do Ibizy. :wink:
Zde se ale nejedná o stejný motor, dokonce ani ne o konstrukčně spřízněný.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

carfan píše:Ázijské auto nechcem, mal som ich niekoľko vrátane spomínaného Suzuki a jednoducho mi tie autá nevyhovujú (či už po stránke ergonómie, servisu, spracovania).
Jen jestli ti na těch "asijských autech" nevadí hlavně jejich maďarský původ. :lol:

A tu tebou vybranou F III jsi už řídil?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

A jinak škodovácké servisy jsou fakt prima: nedokáží opravit elementární věci (nejspíše proto, že to pro ně není - na rozdíl od výměny celých skupin - finančně zajímavé), zato za olej si účtují, jako by v něm byl rozptýlen zlatý prach (moje osobní zkušenost). Jo a potrestají tě, když si dovolíš přinést vlastní olej splňující výrobcem předepsanou normu (tvoje zde již prezentovaná zkušenost). :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pitris »

carfan píše:....Ázijské auto nechcem, mal som ich niekoľko vrátane spomínaného Suzuki a jednoducho mi tie autá nevyhovujú....
O.K. Přes tohle vlak nejede ! Přeji Ti mnoho šťastných kilometrů ve Fabii III 1.0 44kW....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Že by "už" konec? Vždyť jsme "teprve" na straně 11! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....Já měl svého času Cordobu 1.4 44 kW....jsem jel 150 km/h....
Off topic, ale kolik bylo z nuly na 150 ? Týden :twisted:
Oproti litru to ale mělo krouťák; a já měl kdysi z jednapětky atmosféry 84kW. Z roku 1998.

Jerry, dyť to dál stejně asi nemá cenu. Kdo chce kam, budiž mu tam pomoženo....:?

A s tímto vláknem to už nemá moc společného - pokračování jsem dal do takového "mix"vlákna http://www.oleje.cz/forum/zase-vsetci-s ... -2497.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět