výfuk

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: výfuk

Příspěvek od Hombre »

tonny píše:Hombré, to slyším poprvé, že by výfuk přisával.
Dírka ve výfuku vlastně udělá fixírku a proud plynů přisaje vzduch. Samozřejmě že taky jdou spaliny ven, protože ve výfuku neproudí jen jedním směrem ale i kmitají, reagují na akceleraci a deceleraci motoru. Toto je vlastně jev, který se usměrňuje tvarem a délkou svodů, a to je pak prezentováno jako " laděné výfukové svody"
Jak je tam pak dírka, je i problém.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: výfuk

Příspěvek od NOVON »

bloke: Ta dirka v koncovem tlumici urcite nevadi.Nektere koncove tlumice maji dirku umyslne pro odvod kondenzatu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: výfuk

Příspěvek od tonny »

Hombre píše: Samozřejmě že taky jdou spaliny ven, protože ve výfuku neproudí jen jedním směrem ale i kmitají, reagují na akceleraci a deceleraci motoru.
Jak je tam pak dírka, je i problém.
I když kmitají, myslel jsem (a to i po 15-ti 12° Bratčiských a jedné štamprdle), že je výfuk pořád v přetlaku. Prostě člověk se pořád učí.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: výfuk

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:bloke: Ta dirka v koncovem tlumici urcite nevadi.Nektere koncove tlumice maji dirku umyslne pro odvod kondenzatu.
Jestli dobře koukám,tak ta díra není směrem dozadu,ale dopředu k rezonátoru. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

No jo, ale tak jako tak až za katem.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

tonny píše: I když kmitají, myslel jsem (a to i po 15-ti 12° Bratčiských a jedné štamprdle), že je výfuk pořád v přetlaku. Prostě člověk se pořád učí.
A kdybys požil ještě víc, možná by se ti pak i zdálo o tom, jak se u Fabie 1,2 HTP mohou dostat části rozsypané mřížky katalyzátoru až do spalovacího prostoru. Prostě přímo zázrak v podání VAGu! :twisted:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

NOVON> vďaka, už je však preventívne zapatlaná... odfotená diera (by) bola o dosť väčšia, len jemne som ju pred nánosom ošmigloval, schválne nie dôkladne (ani drôtenej kefy som sa radšej nechytil), a v blízkom okolí boli zrazu pomerne velké fugy.
Tú teóriu o ovplyvnení po katalyzátor som už dávnejšie niekde odchytil, chcel som však poznať názory aj vás, miestnych skúsených :wink: keďže sa mi javilo, že aj netesnosť na tlmiči môže vplývať na spomínanú nerovnomernosť otáčok. Nejazdím denne, tak je mi ťažšie zameriavať možné chovanie a javy v rôznych postupujúcich dňoch (keď ide 100% OK, vs. nejde 100% OK; či už s nejakou mojou úpravou, alebo i bez žiadnej).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: výfuk

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
tonny píše: I když kmitají, myslel jsem (a to i po 15-ti 12° Bratčiských a jedné štamprdle), že je výfuk pořád v přetlaku. Prostě člověk se pořád učí.
A kdybys požil ještě víc, možná by se ti pak i zdálo o tom, jak se u Fabie 1,2 HTP mohou dostat části rozsypané mřížky katalyzátoru až do spalovacího prostoru. Prostě přímo zázrak v podání VAGu! :twisted:
Inovovane katy od 2005 uz tam maji mrizku,aby se to nestavalo :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

Ten môj tlmič výfuka stále vzdoruje zatmeleniu (každú chvílu nová diera zhruba na rovnakom mieste, tak 2x do týždňa to za pár minút znova zatmelím), takže minimálne nový tlmič určite potrebujem.
Možno mi však onedlho odíde aj stredová časť, a tam by už nastal montážny problém - tá je napojená na katalyzátor, ktorý je vo veku 18,5 roka v spojoch značne vykvitnutý hrdzou (v čase priebežne viac raz zvárané).
Mám počítať s tým, že nový stredový diel nebudú vedieť na túto časť navariť, a zháňať kvôli tomu aj nový univerzálny katalyzátor, alebo sa to vždy nejak dá na nový diel?
Dostal som pred časom aj alternatívnu radu, že katalyzátor nechať úplne odstrániť, nahradiť rovnou výfukovou časťou z iného modelu a prítomnú druhú lambdu nejako vyviesť „na vzduch“... do čoho sa mi však vôbec nechce púšťať. Finančne by mi to síce vyhovovalo, ale nechcem vypúšťať do ovzdušia smrady, báť sa ísť na STK, ísť do Rakúska...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od BigBang »

Proč by to navařovali? Daj tam normálka sponu a vyřešeno. A ta prasárna v kurzívě :roll:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

Lebo spoj od katalyzátora na stredovú časť je dosť vykvitnutý, zváraný a „napučaný“... (možno nájdem niekde foto pre predstavu, pred nedávnym presprejovaním).

Okamžitá výmena je potrebná len u koncového tlmiča, tam by nemusel byť žiaden problém so spojením.
Ak by som ho však chcel aktívne vymeniť aj so stredom (rovnako starým Imasafom cca 12,5 roka), tak nechcem skončiť s nepojazdným autom, kedy by mi to v servise neboli schopní spojiť (ak by sa trebárs poškodilo aj napojenie na strane dielu katalyzátora, či by sa nebodaj jeho obal rozsypal). V poslednej dobe som nemal šťastie na šikovných mechanikov/ opravárov.
Asi to budem zatial riešiť len tým, čo je výhladovo akútne...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

Takže takto teraz vyzerá pacient v spoji >katalyzátor + stred výfuku< pred prípadnou obávanou operáciou (A). Pod kozmetikou a trochou tmelu, je viacmenej takýto (B). Pred dvoma rokmi bol na tomto mieste prelomený, vtedy ešte aj so zhrdzavenou sponou (na strane stredového výf.), tú nahradil už len zvar.
Obrázek Obrázek
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: výfuk

Příspěvek od Pitris »

Do švestek vydrží :wink: Otázkou je, do kterých :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: výfuk

Příspěvek od Misojogi »

ake mate skusenosti s opravou vyfuku?
na Matize mi prehrdzavela spojka vyfuku medzi prvou a druhou castou vyfuku (posledna tretia cast vyfuku ktory trci von spod vozidla je fungl nova)
je mi luto kupovat celu druhu a prvu cast (s katalyzatorom) kedze tie sa tvaria v pohode, jedine ta spojka vyzera blbo
Da sa to niecim obalit? alebo da sa kupit len ta spojka a navarit? (pytal som sa ale v obchode sa tvaria ze len cely vyfuk alebo cela cast)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

OK, vďaka Pitris, aspoň niekam som sa potreboval zorientovať, tak teraz objednám len ten koncový, možno výmenu zvládnem aj sám :) .
Misojogi, moje skúsenosti sú také, že vždy mi odstávajúce či deravé spoje nejak zavarili, aj podla popisu vyššie.
Prišiel som, odovzdal som, odišiel som... spojky som im neniesol.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět