vyber oleje na doliti do noveho auta

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

No jistě. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od jerome »

Itall píše:
jerome píše:Tak a dnes sa mi priznal ze za prehliadku s vymenou oleja a filtrov mu napocitali 180€ to sa oplati :wink:
To mi přijde spíš relativně normální než extrémní.
Ked sa to bere z tej strany ze aj servis musi z niecoho zit tak je to normalne. Ked sa to bere z financnej strany tak 1l oleja za 20€ je brutal cena. Ale ako poistka proti nejakej poruche v ramci tych 4 rokov sa to oplati. Hlavne pri dnesnych cokoladovych autach :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

Přijde na to,co zamýšlíš s autem po těch čtyřech nebo pěti letech udělat. :wink: Pokud se ho chceš zbavit,tak ano,ale pokud máš v plánu si auto nechat déle,tak jsi v pasti,protože si tam musíš nechat lít ty pleťové vody a motor bude na hadry. :? Z čehož jsou lidi,kteří již prohlédli docela hin a nevědí jak z toho ven. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od jerome »

Asi najlepsie treba z toho tak vykluckovat ze priniest si svoj olej :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

Kdepak,pokud se zadaří a můžeš donést svůj olej,tak jedině patřičné specifikace. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Cumil

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Cumil »

pleťové vody a motor bude na hadry.
Poplašená zpráva.
Návštěvník

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Návštěvník »

Poplašená zpráva.
Ty nám taky.
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

jerome píše:
Itall píše:
jerome píše:Tak a dnes sa mi priznal ze za prehliadku s vymenou oleja a filtrov mu napocitali 180€ to sa oplati :wink:
To mi přijde spíš relativně normální než extrémní.
Ked sa to bere z tej strany ze aj servis musi z niecoho zit tak je to normalne. Ked sa to bere z financnej strany tak 1l oleja za 20€ je brutal cena. Ale ako poistka proti nejakej poruche v ramci tych 4 rokov sa to oplati. Hlavne pri dnesnych cokoladovych autach :mrgreen:
Netvrdím také, že je to nějak dobrá cena. Jen je relativně normální. Já jsem tolik za prohlídku s olejem nikdy neplatil. Páč jsem se předem zeptal a vybral jsem značkový servis, kde tolik neúčtují. V % to bylo tak, jak jsem již uvedl. Servis musí z něčeho žít, to je jasné. Prodejce olejů, který má zboží za poloviční ceny, také musí z něčeho žít. Servis přece účtuje (a draho) práci. Když se chce nažrat úplně na všem, zákazníků ubyde. To je trh, mnozí již pochopili.
P.S.: Kdo chce hrabat, nejlépe nebýt závislý na trhu a krást např. ze státního, to už velkozloději také dávno pochopili :mrgreen: .
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od jerome »

Itall píše:P.S.: Kdo chce hrabat, nejlépe nebýt závislý na trhu a krást např. ze státního, to už velkozloději také dávno pochopili :mrgreen: .
A ide im to skvele :mrgreen: :roll: ....teraz neviem ci je to sranda alebo na plac :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

Jako vždy - jak pro koho. Pro mě to k smíchu není.
map

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od map »

po case jako zakladatel vlakna moc dekuji vsem (zvlaste Pitris dal cenne rady, velmi zajimave cteni i to jak se tema rozvinulo, proto asi pravidelne ctu toto forum ikdyz jinak auto (doplneni informaci, ted je to Fabia III 1.2TSI) mam spise jako pracovni nastroj nez konicka a o mazani nevim skoro nic ale technika me zajima), muj zaver z prijatych informaci - nic jsem nedoleval, v 6000km jsem si sam doma vymenil olej (dal jsem 502.00 5w40 a filtr, celkem cca 600Kc) s tim, ze budu menit sam max po 15tis km (pri techto cenach spise po 10tis) - jsem ale "chycen" v koncernove pasti servisu v autorizovanych servisech (podminka - mam bonusovou zaruku na nove auto 5 let) tedy bych nechal promenny interval servisu (cca 30tis, radeji tam jezdit co nejmene) kdy mi ale "naleji" LL olej. Ted prosim vas nazor (vim spise teoreticky) - kdyz ho tam necham 10tis km a pak opet sam dam v 2x (v 10tis a 20tis km) 5w40, jak se bude motor "tvarit" na stridani vykonove normy oleje? diky.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Colommbo »

Myslím, že motoru to nijak vadit nebude, naopak, nejen teoreticky, ale hlavně ani prakticky. Zachovej normy a budete spokojeni oba. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

map:O téhle "koncernové" pasti jsem psal již minule,ono se totiž nejedná jen o VW,ale i o jiné výrobce. :? Ti kteří si tuhle prodlouženou záruku zaplatili(myslím,že i ty,jen je to nějak maskováno) :D ,to řeší každou chvíli a víceméně se dospělo k závěru,že servis nemá jak zjistit,že je tam jiný olej než je předepsán.Snad pouze v případě nějaké havárie motoru,kdy by se motor a jeho náplň zkoumala víc do hloubky. :idea: Jinak můj názor je,že pokud vyměníš 2x po 10 tis. (5W-40 určitě)byť jiné specifikace,tak bude motor jen spokojen. :wink: Rozhodně víc,než když tam necháš ten LL olej do té doby,než se tě PP upozorní na jeho výměnu. :D A ještě malý dodatek,těch 10 tis. u 5W-40 je docela dost pokud jezdíš spíše couračky a po městě,tam bych to viděl spíše na max.6 tis.Ale dost záleží na konkrétním oleji,jsou mezi nimi dost velké rozdíly. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Cumil

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Cumil »

jak se bude motor "tvarit" na stridani vykonove normy oleje? diky.
To se musíš zeptat toho motoru, tady to nikdo neví a že jsou tu nějací kosi!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Myslím, že motoru to nijak vadit nebude, naopak, nejen teoreticky, ale hlavně ani prakticky. Zachovej normy a budete spokojeni oba. :)
Jirko,ale kolega zamýšlí a jestli jsem dobře pochopil,tak už dal olej s normou 502 ale předepsán má 504.
Již několikrát jsem tady psal o služební FAB II s motorem 1.4 16 V,která má najeto 335 ti.s.,olej 504,výměny po 30 tis. a úbytek 0.Na druhou stranu musím zmínit jiné služební auto,Roomster 1.2 TSI(čtyřválec),který olej také zpočátku nebral.Ovšem do té doby,než se jednou rozsvítila kontrolka nízké hladiny oleje a olej se dolil.Přesto,že jsem několikrát upozorňoval na to,že naši mechanici vždy zákazníkovi doporučovali u přeplňovaného motoru při úbytku olej vyměnit než dolévat.Ovšem to ne,vždyť do výměny(30tis.) zbývalo ještě cca 8 tis.km.Takže se olej dolil,pak se ještě jednou dolil a už se dolévalo pořád.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět