vw caravela

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vw caravela

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že čím je větší rozdíl zimního a letního čísla, tím je vyšší rozdíl teplot, při kterých je olej použitelný, ale výroba takového oleje znamená, že se musí použít větší množství polymerních modifikátorů viskozity, které při provozu oleje degradují (střihová nestabilita) a zhoršují se viskozitní vlastnosti oleje. Ale 0w40 a 5w50 (pokud se budeme bavit o Mobilu1) na tom budou zhruba stejně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: vw caravela

Příspěvek od kral »

no jo tak začnu měnit po 12000 km,ale níž už se mi nechce to by vyšlo už dost draho :?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vw caravela

Příspěvek od Pitris »

Jestli jde o tu caravelu 2,5 tdi 111kw, tak když není naložená "po střechu", tak ani těch 160 km/h není pro motor zas až tak velká zátěž. Pokud převažují delší jízdy a málo startů, dá se 14 - 15tkm....
Ale přes to bych už nešel.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: vw caravela

Příspěvek od e1H »

Koľko točí motor pri 160 km/h? Predpokladám, že to bude okolo 3500. Myslím si že to zase až tak extrémna záťaž nie je. :-)
Návštěvník

Re: vw caravela

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:... pri 160 km/h? Predpokladám, že to bude okolo 3500. Myslím si že to zase až tak extrémna záťaž nie je. :-)
Akorát že ten motor má maximum výkonu někde kolem 3600 ot./min. A jestliže dlouhodobé točení nevadí většině benzínových atmosfér, tak zvláště pak koncernovým turbodieselům rozhodně ano :!:
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: vw caravela

Příspěvek od kral »

ve 140 3000 takto jezdím nejčasteji,ale když musím kvaltovat tak jedu třeba 500km na 3200-3400 coz je 150-160
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: vw caravela

Příspěvek od lefort »

A na tech 500km usetrite tak 25 minut...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: vw caravela

Příspěvek od kral »

tak to mi kolikrat staci protoze zasobuju obchody v DE akvarijníma rybickama a nekdy zavazim treba i 15 míst tak je to kolikrát tiptop otviračky vetsinou od 9-18 hod a obrovsky nájezdy kilometru každy tyden proto potřebuju co nejkvalitnější oil aby motor něco vydržel
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vw caravela

Příspěvek od Pitris »

Důležitější než suprmegagutoil je jeho včasná výměna. Ale Mobil1 (ať už 0w40 nebo 5w50) fakt dobrý je.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: vw caravela

Příspěvek od Fahrer »

kral píše:tak to mi kolikrat staci protoze zasobuju obchody v DE akvarijníma rybickama a nekdy zavazim treba i 15 míst tak je to kolikrát tiptop otviračky vetsinou od 9-18 hod a obrovsky nájezdy kilometru každy tyden proto potřebuju co nejkvalitnější oil aby motor něco vydržel
Jj, kdo to nedělal, tak nechápe, že 20minut může mít být naprosto vliv.
Návštěvník

Re: vw caravela

Příspěvek od Návštěvník »

Sice jsem nikdy nikoho ničím nezavážel, zato jsem jezdíval dlouhé štreky, tak vím, že od tempa jízdy se odvíjí to, zda dojedu do cíle bezpečně, na jeden zátah a "nemrtvý", nebo si na cestě budu muset najít nocleh, v horším případě se blízko cíle vymáznu. Ještě za mlada, kdy člověk projel Evropou jako nůž máslem, jsem vcelku běžně dělával 2x1250 km pouze s několikahodinovým odpočinkem mezi. Ovšem také se mi stalo, že jsem na 1000 km trase nedokázal dorazit posledních 400 km kvůli 120 km/h limitu na švýcarských dálnicích (musel jsem si zdřímnout alespoň v autě prakticky na každém odpočívadle, a že jich tam mají), a dokonce při cestě jen z Prahy do Znojma (220 km) jsem jednou spal v autě přes dvě hodiny v Moravských Budějovicích, tj. nějakých 22 km před cílem.

Tím chci říct asi tolik, že oněch ušetřených třeba jen několik desítek minut díky adekvátnímu (vzhledem k délce trasy) tempu jízdy má nezřídka cenu života. Ne vždy totiž každý pozná, že "už má dost..."
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: vw caravela

Příspěvek od Fahrer »

Jj, to máš pravdu. Na druhou stranu se ti může stát, že přijedeš v pátek o 10minut pozdě a finito. Čekáš do pondělka a rybičky ti pochcípaj. To v lepším případě. V horším případě můžeš přijít o zákazníka. Takže těch pár minut může být naprosto zásadních. Není to jako když jedeš na dovolenou do Chorvatska a +- hodina není žádný čas.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: vw caravela

Příspěvek od Colommbo »

Fahrer píše: ...a rybičky ti pochcípaj...
Pak z nich jedině nechat udělat olejovky - abych se tedy držel tématu... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: vw caravela

Příspěvek od kral »

není to vždy jednoduchy ted v letě se jezdí dobře nejhorší je zima,náledí a sníh,ale co se dá dělat. nejhorší je že vozíme žive zboží, není to jako vozit cihli,nestihneš vyložit a má to fatální následky pro rybky a nemalou finanční ujmu
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: vw caravela

Příspěvek od skodovkar »

Auto na sebe musí vydělat :wink: Dá se ušetřit, že se udělá výměna oleje svépomocí a v samotném Německu by mohly být oleje i levnější než u nás. Určitě bych dodržel normu, ale na značku bych tak moc nehleděl a třeba kupoval běžné značky v akcích.
Odpovědět