VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od skodovkar »

Beztak je to jen nějaká krytka :idea:
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

Právě že asi není. Viz tyto fotky. Je to nějaký mechanizmus. Nejlepší by bylo kdyby to napsal někdo kdo s tím už dělal. :wink:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od jerome »

Bude to najnovsia vychytavka VW vramci novych TSI motorov. Ten medzikus asi nejako upravuje tok oleja inak si to neviem vysvetlit. :shock: Ale neni sa coho bat. Jednoducho filter odsrobujes a taky isty zasrobujes naspet. Treba trochu olejom namazat to tesnenie :!:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

No vypadá to jakoby ten vrchní širokej kroužek chodil v tom plastovým pouzdře na pružině :?:
Jinak to těsnění má taky dost podivnej tvar, tady na té fotce je to pěkně vidět.
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od jerome »

Skus zbehnut do VW servisu mozno ti to tam vysvetlia :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

Náhodou ho mám asi 250m od bytu :mrgreen: Ale od té doby co mi na Jettě za výměnu LL oleje a běžnou kontrolu po 30tis naúčtovali 6 780 Kč jsem tam nebyl :lol: A nerad bych tam šel..
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

No tak už jsem to vzdal, žádnou informaci jsem o tom prostě nikde nenašel.
Kromě toho že ten "plast" je z materiálu který patří na seznam SVHC (Látky vyvolávající velmi velké obavy) :mrgreen: Původní materiál byl nahrazen tímto "lepším" po velmi krátké chvíli, že by plast v olejovém systému nedělal dobrotu?
Musím říct že mě čím dál víc zajímá jakou funkci to tam plní, no třeba to ještě někdo časem objasní, já už to dál neřeším radši.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od skodovkar »

Typicky psychologickou, tedy aby do toho běžný člověk nedrbal a jel do servisu :lol:
Itall

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Itall »

Bourne píše:Náhodou ho mám asi 250m od bytu :mrgreen: Ale od té doby co mi na Jettě za výměnu LL oleje a běžnou kontrolu po 30tis naúčtovali 6 780 Kč jsem tam nebyl :lol: A nerad bych tam šel..
A odkud plyne ta stálá důvěra v Lidovývůz?
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

S Jettou jsem ale spokojený. Auto a servis spolu nesouvisí, protože nikde není napsaný že musím tam nebo tam. Chybama se člověk učí.
Celkově si myslím že tyhle velký servisy stojí za nic všude, je jedno jestli je to VW nebo BMW.
Itall

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Itall »

Servis (značkový) se dá vybrat, ale je to těžké. Na ceny je potřeba ptát se předem, také nepříjemné. Člověk musí být trochu splachovací, oni jsou také.
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

Teď když už bych musel do servisu s něčím na co si netroufnu nebo na to nemám nářadí (např. rozvody) tak jdu radši do malého servisu, respektive k soukromníkovi. :wink:
Proč? Protože přímo tomu kdo to bude dělat to zadám, tomu to auto předám, přímo jemu pak zaplatím a od něj to auto vyzvednu. Přijde mi že tak to má být. Ne že auto předám někomu kdo sedí v kanceláři u počítače, a ten pak dá to auto někomu kdo někde vzadu maká za ne zrovna nejlepší plat, a všem je úplně jedno jestli tu práci udělájí tak nejlíp jak umí, když z toho nic nemají. Možná to přeháním ale vztah zákazník-soukromník mi přijde prostě lepší. Měl jsem i možnost do zákulisí jednoho takovýho velkýho servisu kdysi nakouknout, a např. co se týče výměn oleje a čachrování s náplněma který si zákazník sám přinesl, místo výměn dolévání oleje apod. Proto je poslední dobou i vidět že zákazníci chtějí být u výměny oleje a vidět co se opravdu děje s jejich autem, a že dostanou to co si zaplatili. Tam kde tohle akceptujou a nechají zákazníka koukat, tam to zřejmě musí být v pořádku.
Samozřejmě špatnosti se můžou dít i u soukromníka, ale přece jen pokud je to už někdo ke komu máme důvěru a ke komu se vracíme tak je to zkrátka lepší.
Díky za to že jsem schopnej si výměny a základní servis na autech dělat sám ve volným čase, to je nejlepší co může být.
e1H

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.

Pokud chcete rozumně diskutovat o autech a motorech koncernu VW, neztrácejte tady čas, a navštivte příslušné diskusní fórum dané značky.

SKODAHOME.cz, VWCLUB CZECH REPUBLIC, VWCLUB SLOVAKIA, ŠKODA-FORUM, Seat-Club Czech Rep., SEAT Club Slovakia, Audi Club International Slovensko, audiklub.cz
Naposledy upravil(a) e1H dne pon bře 27, 2017 1:29, celkem upraveno 1 x.
Itall

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Itall »

Bourne: Pak tedy nevím, proč jsi jim dával skoro 7 litrů za bežnou prohlídku a výměnu oleje :shock: :shock: .
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od bjukemen »

suhlas s Itallom ,ale je to na kazdom kde vysmari koruny, niekto ich da do servisu, niekto doma starej, ale tak ci tak je to to iste iba v modrom :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět