VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

miki

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od miki »

3.6l oleja pre 1.4 je málo lebo je to turbomotor? Môj 2.0l má 3.7l oleja alebo je ešte niečo okrem objemu čo tam zaváži?
Autoxxxrady

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Autoxxxrady »

náplň 3,7l na 2.0l motor? Sniž interval to není velká náplň.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od lefort »

Co to je za motor? To i náš 1.0 EcoBoost má 4,1l oleje...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Pitris »

Bourne píše:....V motoru je nyní EDGE 5W30....S tím že auto jezdí každé ráno krátkou studenou trasu, pak ještě jednou odpoledne a do toho 2-3x týdně delší trasy....
Bourne píše:Nene, výměny probíhali po 15 tisících, standardní interval. Nicméně nechápu proč v servisu tam dávali 5W30 olej se specifikací pro LL intervaly....
To je právě ono - používají olej 504/507, který je "univerzál" pro (téměř) všechno :( a právě proto, že kvůli DPF má TBN jen 6mg KOH/g; to je málo na tolik kilometrů při krátkých jízdách. A když tam toho oleje je ještě navíc menší množství, olej začíná být brzy chemicky vyčerpaný (kyselý), což se negativně podepisuje na opotřebení motoru a na těsnosti různých těsnicích materiálů.
Autoxxxrady píše:....Při krátkých jízdách a s olejem co nemá moc vysoké TBN se rychle vyčerpá. I 15 000 interval mohl být na tyto podmínky moc dlouhý při tak malé olejové náplni....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
miki

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od miki »

Len tak popri - nieje možné urobiť test pH oleja - to by ani nestálo pár korún-centov a doliať tam pár kvapiek toho "hydroxidu" či čo to tam robí tú zásadu? :D No ale to by sme nekupovali nový olej :D Skúsim urobiť taký testík - pomerám pH nového oleja a toho čo mám v aute....
e-panolin.cz

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od e-panolin.cz »

U motorových olejů se měří hlavně Total Basic Number čili TBN x mg KOH na g oleje. A to vyžaduje trochu laboratorních přístrojů a chemikálií, pH papírkem to nezměříš.
Ale to jsme zpátky na počátku - zkrátit interval výměny při ztížených provozních podmínkách, tak jak se píše v manuálech.
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

Takže už mám objednáno Mobil 5W40 a filtr MANN. V pondělí to tam dám takže za 2 týdny napíšu co a jak :wink:

Ještě maličkost, takovýto filtr je pro mě něco nového. Nějaký zvláštní postup při výměně? To plastové slouží k čemu prosím?

Obrázek
miki

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od miki »

e-panolin.cz píše:U motorových olejů se měří hlavně Total Basic Number čili TBN x mg KOH na g oleje. A to vyžaduje trochu laboratorních přístrojů a chemikálií, pH papírkem to nezměříš.
Ale to jsme zpátky na počátku - zkrátit interval výměny při ztížených provozních podmínkách, tak jak se píše v manuálech.
- trocha som chémiu ovládal takže ak sa nemýlim tak to nieje nič iné ako hydroxid draselný ktorý robí pH zásaditým a neutralizuje kyselinu-kyseliny ktoré sa tvoria. Čím viac KOH tým viac možnosti neutralizovať.
Ale je mi jasné že len tak naliať KOH asi nejde lebo tých zložiek je v tom oleji kopec a určite môže spolu interagovať.
miki

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od miki »

a tak to asi nebude čistý jednoduchý KOH ale len prepočet akoby to bol KOH ale sú to iné "látky".
Kašlem na to, do ďalšej výmeny ďaleko, musím "oleje" nechať bokom :D
Mazda6,Primera

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Mazda6,Primera »

miki má 2.0 SR20DE z Primery, aspoň ten mal 3.7l olejovú náplň.

Ja mám 1.6 benzín a mám 2.9 l a s filtrom 3.3.

Mazda 6 2.3 benzín mala 3,7 l a 2.0 ktorý mám ja má 4.3. dosť zvláštne , vačšiu olejovú náplň by som privítal v obidvoch mojich vozoch.

Otázka je či skrátiť pri takejto malej olejovej náplni interval výmeny a o koľko. Momentálne mením po 10 000km
e1H

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.

Pokud chcete rozumně diskutovat o autech a motorech koncernu VW, neztrácejte tady čas, a navštivte příslušné diskusní fórum dané značky.

SKODAHOME.cz, VWCLUB CZECH REPUBLIC, VWCLUB SLOVAKIA, ŠKODA-FORUM, Seat-Club Czech Rep., SEAT Club Slovakia, Audi Club International Slovensko, audiklub.cz
Naposledy upravil(a) e1H dne pon bře 27, 2017 1:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Pitris »

to Mazda6,Primera:
Pokud jezdíš alespoň z poloviny i krátké jízdy (u Hondy jsou specifikovány v létě do 8 a v mrazu do 16-ti km), tak ano.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mazda6,Primera

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Mazda6,Primera »

Pitris: :wink: díky

takže tých 8tkm v prípade 3,3l náplne a dosť veľa krátkych jázd by bolo ideál Pitris?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Pitris »

V zimě ano, přes léto by mělo být v pohodě ještě i 10tkm / nebo 1rok. Já v zimě po 5-ti tkm....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bourne

Re: VW 1.4 TSI nadměrná spotřeba oleje - jaký olej?

Příspěvek od Bourne »

Chlapi co ten filtr? Pátrám po tom už hodinu a nikde jsem ještě nenašel ani zmínku. Nerad bych byl pak vykulenej z toho. Dík :wink:
Odpovědět