Vodik do paliva - generator HHO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Brembo »

za vodu nie,ale za vodík ako palivo.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Pitris »

Brembo píše:kamarát má niečo také vyrobené doma na žigulíku-karburátor. Spotreba benzínu je cca 6l,spotreba prudu min 14 A až 20 A.....
Neříkám, že není šikovný - naopak. Když si něco takového vyrobí, a funguje to, tak je frajer :wink: :wink:
ale ať si (aspoň občas) vzpomene na vzducholoď Hindenburg.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Brembo »

ono to toho až tak vela nevyprodukuje,no treba to zapojit tak,aby to vyvíjalo vodík,len ked je motor v chode. Toto je len pre experimentátorov a kutilov,ktorých baví vyrábat niečo celé týždne,a možno bez výsledku. Je to na exmperimentovanie,s vyladením celého systému k funkčnosti je treba vyskušat množstvo vecí,možno polovica víde nazmar.Ked si vyrobíte neučinný generátor,tak žiadne pozitíva nečakajte.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od skodovkar »

Je to dobrá věc, psal jsem na to bakalářku. Ale významnější úspory se dá dosáhnout u motorů s +- konstantními otáčkami (elektrocentrály atp.).
Stefo48

Re: vodik do paliva generator HHO

Příspěvek od Stefo48 »

Misojogi píše:
skodovkar píše:To by odpovídalo, u dieselu je to daleko větší problém nastavit a výsledky spotřeby jsou méně zajímavé.
zaujimave
ja som naopak mal pocit ze u starsich dieslov je to bez problemov

ozaj a skusal to niekto na Favorite (s karburatorom) alebo na skodovke?
caute ja mam v diesly v passate a uspora cca 20 percent. vraj v diesloch s jednoduchymi motormi je efekt este vacsi kamarat to ma v starej octavke bez lambda sondy a tvrdi ze ma az skoro 30 percent.
ja som musel dokupit ovplyvnovac na lambdu.
inak mam to uz asi rok uz sa da zohnat cela sada za priatelne ceny ja ked som to kupoval stalo to sa mi zda asi 500 eciek
ale si uz aj na slovensku firmy co sa s tym uspesne zaoberaju a maju aj lacne ceny pozrite napriklad http://www.sspower.sk

aj dobre prislusenstvo k tomu tam maju rozne
ja nemam od nich ale od jednej firmy z usa cez ebay ale oni mi to montovali.
ak najdete este nieco lepsie alebo lacnejsie napiste sem prosim este by som do mazdy 323 chcel namontovat pre manzelku lebo z ameriky aj s postovnym to uz vychadza dost vela a tito na slovensku co poznam sa mi zdaju asi najlacnejsi a maju aj asi najlepsi sortiment co som zatial videl. stefan
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Misojogi »

pozri na http://www.bazos.sk
tam to ponuka za cca 100-120 Euro jeden chlapik z Piestan
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Návštěvník »

Aj tu sú nejake HHO sady a sú lacnejšie ako na SS POWER http://www.hho-in.sk/
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od skodovkar »

Něco pro Misojogi http://youtu.be/LKxEkT2H8pI?t=4m24s jak můžeš sundat spotřebu na dlouhé trati.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Brembo »

Tak som si dal námahu a prečítal niekolko stoviek názorov a minimum skuseností. Uspokojivé výsledky dosiahli spravidla ludia,čo si celý systém vyrobili a navrhli sami a strávili niekolko stoviek hodín a jednalo sa o motori,bez elektroniky.. Prevažná vačšina čo si sady kupili skončili v experimentálnej fáze pokosov doladovania a dokupovania dalších vecičiek a opat dalším ladením systému. Niekolkým experimentátorom sa napokon podarilo dosiahnut usporu s kupenými sadami,no opat pri tom strávili habadej času,než dosiahli výsledky zníženia spotreby na urovni max 20% . Nakoniec ale čiastka dosiahla pomerne slušnu kopku € za dokupovanie dalších jednotiek,chladičov a kde čoho. Takže nakoniec zvítazili kutili,pretože ked im to dobre fungovalo,tak za celý systém dali 1/10 ceny s dobrými výsledkami oproti systémom zakupeným za stovky €,pričom každá skupina bola v experimentálnej fáze a strávili i tak mnoho hodín doladovaním,zlepšovaním atd. Dokonca niektoré predávané sady boli uplne nepoužitelné,pretože jednotlivé komponenty do seba nedosadali a to sa jednalo o základnu sadu za 6000 Kč.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Misojogi »

mne to zatial vychadza tak ze HHO pravdepodpobne znizuje teplotu vo valci (voda je schopna naakumulovat velke teplo - velka tepelna kapacita) a zaroven zvysuje tlak (kompresiu svojou nestlacitelnostou)
tym padom moze byt zmes chudobnejsia a teda viac setrit
je to rovnaky efekt ako pridavanie vody do zmesi (forsaz) ale HHO je daleko rovnomernejsie rozptylene

to je teoreticke mozne vysvetlenie ku ktoremu som dospel ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Brembo »

HHO ale nevstrekuje vodu ale vodu rozkladá na vodík a kyslík. Vstrekovanie vody je niečo iné.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Misojogi »

Vstrekovanie vody je niečo iné.
to viem, ale uvazujem nad hypotezou ze mechanizmus posobenia moze byt v konecnom dosledku podobny ...
ak sa mylim tak napis ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Venca

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Venca »

Příspěvek od Brembo » sob dub 19, 2014 19:37
Tak som si dal námahu a prečítal niekolko stoviek názorov a minimum skuseností. Uspokojivé výsledky dosiahli spravidla ludia,čo si celý systém vyrobili a navrhli sami a strávili niekolko stoviek hodín a jednalo sa o motori,bez elektroniky.. Prevažná vačšina čo si sady kupili skončili v experimentálnej fáze pokosov doladovania.....
--------------------------------------
Viš Brembo, u mně to bylo přesně naopak. Jelikož jsem kutil tak jsem si vyrobil vlastní HHO generátor a tu elektroniku s toho "co dům dal". Měl jsem ale omezenou zásobu nerez plechu tak ten generátor byl jednoduchý co se týká elektrod (+-+-). Po pár hodinách provozu se to hřálo, zaneslo hnědým sajrajtem a s počátečního odběru 15A jsem byl na 1A. Hledal jsem a bádal co s tím a zjistil, že to je v konstrukci. Měly by tam být i tzv. neutrální elektrody. Jelikož se mi ale nechtělo vyhazovat další peníze (kterých moc není :-) ) za něco s nejistým výsledkem tak jsem si koupil rovnou sadu na http://www.tankujvodu.cz ,jelikož tam nabízeli podrobný návod i rady jak to vyladit. No, namontoval a nastavil jsem to a teď, po ujetí cca 5000km jsem rád..... šetři mi to. Z původních v průměru 7,7l se mi to snížilo na 5,9. Na dálnici i pod 5l. Je fakt že jsem toho už taky dost četl ale když máte podrobný popis a víceméně všechny mouchy vychytané od někoho, je to lepší...... Jo a jak jsem četl o té dani za palivo, je to k smíchu nalívám do toho destilovanou vodu za kterou jsem už zaplatil a neukradl :) , nerad bych se dožil toho, že když budu projíždět republiku a nepoužiji dálnici s d. známkou, ale zkrátím si to jinudy tak za to zaplatím daň... Venca
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Misojogi »

ten generator z nerezu sa da kupit uz od cca 70 euro na inzerat (cca do 2 000Kc)
takze ceny na uvedenej stranek su premrstene

skor by ma zaujimalo ako sa vyladuju tie muchy ...

-----------------------
este by ma zaujimalo co je to ta neutralna elektroda
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od skodovkar »

Dobré lži a polopravdy na těch stránkách :wink:
Zamčeno