Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

time4ty

Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od time4ty »

Dobrý den,
dovoluji si Vás požádat o vyplnění tohoto krátkého dotazníku, který slouží ke zjištění vnímání značky motorových olejů v České republice. Tento dotazník je určen pro osoby ve věku 18 až 30 let a slouží také jako prostředek k mé bakalářské práci na Vysoké škole ekonomické v Praze, Fakultě managementu.

http://goo.gl/NzD6qe

Dotazník je anonymní a Vaše odpovědi budou použity pouze pro účel tohoto výzkumu.

Děkuji Vám za pomoc a čas strávený vyplněním tohoto dotazníku

Tomáš Rak
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Durex »

vyplnil jsem to,ale dle té poslední stránky mi to přijde jako veřejné mínění o Mogulu :lol: Ale jako oddychovka pro pobavení dobrý :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Návštěvník »

Asi právě proto (kvůli vnímání toho Mogulu) je předem vyřazena kategorie osob starších 30 let. :(

Studentovi tímto vzkazuji, že podle mého mínění celý svůj výzkum postavil na špatných metodologických premisách, a to včetně oslovení nevhodného okruhu respondentů: zdejší uživatelé totiž co do přehledu o olejích v žádném případě nepředstavují reprezentativní vzorek populace! :idea:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Colommbo »

Jsem už starej, takže dotazník pro mne není určen, sice jsem odkaz otevřel, ale dál jsem se nepouštěl, abych neplevelil. Ale že je určen osobám v rozmezí 18-30 let, mě přecjen trošku zaráží... :? Dovolím si tvrdit, že převážné většině lidí v tomto věkovém levelu jsou nějaké značky motorových olejů v ČR úplně ukradené... :mrgreen:
P.S. Byls rychlejší, Návštěníku... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:P.S. Byls rychlejší, Návštěníku... :)
To víš, musím se někde vybít, když jsem už dlouho nedržel v rukou pořádnou motorovku... :lol:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Durex »

jo,nejsme nevhodnější vzorek. To je přesně to,na co sem myslel,jen sem to takto neformuloval. Třeba ta větička o určení max 2 kriterií pro výběr oleje :lol: Nebo jaký olej momentálně používám. Když jsem psal 8 značku,tak sem si říkal,že asi opravdu nebudu běžný spotřebitel :lol: -Je fakt,že tolik olejů (druhů,viskozit i značek) nenajdem ani ve velkých servisech :D Tam se většinou omezí na jeden sud (většinou bílozelenej :D a u moto většinou červenej :D ) a lijou to do všeho
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Itall »

Jsem také starší, než je dovoleno :P , ale neodolal jsem zalhat o věku a zvědavě nahlédnout do dotazníku. Došel jsem jen do 3/4 a ukončil to, abych tedy nezkresloval výsledky šetření :roll: .
No, nechci nikoho urazit, takže to (jako obvykle) udělám :lol: . Jestli se na základě tohoto a nebo podobných věcí dá vystudovat VŠE, tak potěš...
Jinými slovy - mě to hodně zklamalo, ale možná, že právě o tom je ekonomika, jen já to netuším.
A samozřejmě chápu, že bakalářská práce se napsat musí, jasné.
e-panolin.cz

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od e-panolin.cz »

Na dotazníky takovéhoto typu jsem již dávno rezignoval............
Itall

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Itall »

Dost mě zarazil dotaz na výběr oleje dle: cena, značka, sleva,reklama, dostupnost, rychlost dodání, doporučení známého apod.
Ekonomové už asi zcela pomíjejí vliv vlastností oleje nebo obecně výrobku. Sice se tam dalo napsat asi cokoliv, ale zhodnocení nějakých (užitných) vlastností výrobku není apod.-obné ničemu z výše uvedených parametrů. Kdo má olej ze servisu, třeba se tím nezabývá. Kdo si chce olej koupit sám (notabene do nikoliv předpotopního auta), tak mu cena, značka, sleva, reklama, dostupnost, rychlost dodání, doporučení známého a dokonce ani apod. nemůže stačit.
Zkrátka zírám až vejrám :shock: .
Itall

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Itall »

e-panolin.cz píše:Na dotazníky takovéhoto typu jsem již dávno rezignoval............
Já jsem takový dotazník ještě neviděl :D , ale formálně je pěkný, abych něco pochválil (aneb každý chce být chválen... 8) ). Kdybych byl dostatečně mlád, tak bych ho vyplnil, i když je trochu blbý. Ostatně, já jsem rovněž trochu blbý, a taky chci žít :idea: .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Colommbo »

Už dopoledne jsem měl napsaný jeden příspěvek, ale pak jsem jej smazal, abych zbytečně neplevelil toto vlákno. Pokusím se jej zopakovat, protože jednak už nebudu sám, jak koukám, a druhak pakliže Tomáš Rak založil vlákno na tomto fóru, musel si být vědom, že tím vstupuje na velmi tenký led (alias velmi horkou půdu)... :P Zachoval jsem se stejně jako kolega Itall, protože mi zvědavost prostě nedala, tedy jsem uvedl smyšlený věk a dotazník si prošel, aniž bych jej ukončil a odeslal. A při vší úctě ke studentům VŠE musím konstatovat, že vypovídací (či průzkumná) hodnota je zcela minimální, česky řečeno je to celé o ho..ě :roll:
P.S. Mogulu zdar! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Návštěvník »

Právě jsem se vrátil z akce pro děti/o dětech/s dětmi s mentálním postižením a i ony chtějí žít. Možná není od věci alespoň se pokusit (ano, je to moc těžké) pohlédnout na svět kolem a samotný život jejich očima a hned člověk uvidí hodnotovou stupnici poněkud jinak...

K tomu, co napsal Itall:
Ano, dobře bylo, dokud ještě výrobci mezi sebou soutěžili o to, kdo nabídne zákazníkovi lepší výrobek za výhodnějších podmínek. Jenže už dávno platí, že "vítězem této soutěže" o zákazníka je ten, kdo dokáže vyrobit laciněji a prodat dráž. A sám za sebe prohlašuji, že v tom nějak nevidím ony vlastnosti, kvalitu, výdrž... :(

A ještě ke studentovi, resp. k jeho prvnímu a nejspíše i poslednímu zdejšímu příspěvku:
Itall to napsal dobře a mne osobně mrzí, že něco takového může speciálně na VŠE projít (ve skrytu duše stále doufám, že neprojde). Ale možná díky tomu konečně začínám chápat, jak je možné, že na manažerských pozicích jsou dnes zhusta lidé, kteří vůbec nerozumějí tomu, co řídí, a proč jde všechno do haj... :cry:
e-panolin.cz

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od e-panolin.cz »

Itall píše: Já jsem takový dotazník ještě neviděl :D , ale formálně je pěkný, abych něco pochválil (aneb každý chce být chválen... 8) ). Kdybych byl dostatečně mlád, tak bych ho vyplnil, i když je trochu blbý. Ostatně, já jsem rovněž trochu blbý, a taky chci žít :idea: .
U mého koníčku / mimo obor /na CZ foru jsem podobné "dotazy" jsem vyplňoval několika středo a vysokoškolákům. A úroveň odpovídala tomuto :cry: Když vzpomenu na svoji SVOČ-ku. :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od lengy60 »

Nechtěl jsem se vyjádřit takhle natvrdo,ale nezbývá než souhlasit.Otázkou je,jaká zadání mají studenti ze školy.Když začaly chodit moje druhé děti chodit na základku a nahlédl jsem do některých učebnic,tak jsem nechápal.Smutnou skutečností pro nás potom zůstává,že tito "odborníci" řídí například ČNB. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vnímání značky motorových olejů - výzkum

Příspěvek od Pitris »

Já do toho vůbec nelez, bo mi už dávno není 30 :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět