VIF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
sladek

Re: VIF

Příspěvek od sladek »

zdravím,mám HTP 47 fabii 1 ,rok 2007,a benzínový VIF dávám asi 2 roky.Do motoru bohužel nevidím,tak nevím jaký vliv to má na vnitřek motoru(to by posoudil mechanik)ale skáču po Praze za 6 -6.5 litru.Mimo jsem schopen se dostat na 5.5.Takže i kdyby to mělo vliv jen na spotřebu tak dobrý.
tomtos

Re: VIF

Příspěvek od tomtos »

Zdravím,nevíte jestli je nějaký zvláštní rozdíl mezi letním a zimním VIFem? Vím že barva je jiná oproti zimnímu a ve vlastnostech je navíc psáno u zimní že oddaluje bod tuhnutí.Mám cca 10 litrů letního a potřeboval bych poradit co třeba přidat do toho letního,nebo koupit prostě zimní.Díky za radu.
Autoxxxrady

Re: VIF

Příspěvek od Autoxxxrady »

Na zimu kup zimní letní ti moc nepomůže v zimě. Letních 10litrů si nech na léto :wink:
Naposledy upravil(a) Autoxxxrady dne čtv pro 13, 2012 16:03, celkem upraveno 1 x.
Autoxxxrady

Re: VIF

Příspěvek od Autoxxxrady »

sladek píše:zdravím,mám HTP 47 fabii 1 ,rok 2007,a benzínový VIF dávám asi 2 roky.Do motoru bohužel nevidím,tak nevím jaký vliv to má na vnitřek motoru(to by posoudil mechanik)ale skáču po Praze za 6 -6.5 litru.Mimo jsem schopen se dostat na 5.5.Takže i kdyby to mělo vliv jen na spotřebu tak dobrý.
U HTP měň hlavně často olej ať se ti netvoří karbon.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od ka-spel »

PePe píše:Takové šachy. Naleju dávku z odměrky nad záklopku a tankovací pistolí opatrně na začátku tankování vše lehce opláchnu,což mi zabere 3 sekundy,zasunu a napouštim... :lol: .
...vždy za 500 kč.
Takové šachy. Kolegyně z práce, technicky vzdělaná vyjímka mezi ostatními pipkami mě řekla ještě lepší fintu. Prostě dávku vifu nalije přímo do pistole a pak tankuje, ale jezdí někam do areálu firmy, takže na běžné čerpačce by z toho obsluha asi měla šok. :mrgreen: Teď jsem nakoupil za levno Sheron Super Diesel Aditiv (přebalený VIF) - 250 Kč za 250ml co je na krámě bych za to teda nedal :lol: a odlívám si do piksle od nějakého diesel injector cleaneru od Wynns co má delší hrdlo. Odlívat to tam vrškem bych teda nechtěl.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: VIF

Příspěvek od rousini »

Já jsem si vypláchl a vysušil lahvičku 500ml od leštidla do myčky nádobí s takovým tím vytahovacím uzávěrem. Vodou jsem si odměřil a rýsovací jehlou vyznačil 50ml rysky. Ty jsem přetáhl lihovým fixem a je to luxusní dávkování. Ani kapka mimo, žádné pocintané ruce. Odhadnu +-10ml a stejně raději dávám trošku do plusu, takže pro moje použití to nemá chybu.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:Teď jsem nakoupil za levno Sheron Super Diesel Aditiv (přebalený VIF) - 250 Kč za 250ml....
Super koupě :evil: (originál) VIF je půl litru za 220,-Kč. A přelít do nádoby od milera to jde taky.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od ka-spel »

Pitris, ty si to nepochopil. Napsáno, že za 250 Kč bych 250 ml nekoupil, ale za ty prachy litr jo. 8)
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Aha, tak to potom hej..... :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: VIF

Příspěvek od Brembo »

rozdiel medzi letním a zimním VIFom je v tom,že s letním ti nafta zamrzne a so zimním tiež. :mrgreen:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

Brembo píše:rozdiel medzi letním a zimním VIFom je v tom,že s letním ti nafta zamrzne a so zimním tiež. :mrgreen:


..lool az teraz som si to precital :D :D takje ako pises, aj tenslavny tes kde ho vychvalili je k nicomu..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: VIF

Příspěvek od Brembo »

test bol jednoznačne zmanipulovaný,v konečnom hodnotení vyhral vo všetkých kategoriách,no výsledky v skutočnosti okrem zlepšenia mazivosti neboli v ničom lepšie než konkurencia,i ked je jasné,že výsledky testu boli značne skreslené.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: VIF

Příspěvek od gabriiel »

Moje zkusenosti se zimnim VIF jsou pozitivni. Nerikam, ze to dela zazraky, nebo ze mi sla spotreba o 5 litru na sto niz, jak tady nekteri ocekavaji, ale v necem mi funguje. Za me muzu na zimu doporucit :wink:

Vice zde:
http://www.oleje.cz/forum/jak-si-zlepsi ... tml#p73112
http://www.oleje.cz/forum/jak-si-zlepsi ... tml#p73257
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Tomas-SA

Re: VIF

Příspěvek od Tomas-SA »

Nazdar. Je VIF [benzin aditiv] vhodne pridat aj do dvojtaktneho motoru ? Napriklad motorka, atd...
Aj tam to prospieva, alebo skor vadi ?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Zlepšuje to mazivost a sundává usazeniny, tak jestli to máš čisté, tak klidně.
Odpovědět