Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od kornel »

ak to vyslovene nedrtíš a motor nemá zväčšené vôle a nepapá olej, tak tam daj akúkoľvek 5w-40 plniacu VW502.. napr. Sunoco Synturo Gold.. výborný olej za slušný peniaz.. svoju úlohu v tom motore splní do bodky. Alebo Yacco Lube FR detto. A výmeny do 10tkm.. a nemáš čo riešiť.

0w-30, 0W-40 a pod oleje je pre ten motor totálna zbytočnosť. Rovnako 5w-50 pokiaľ motor neťahá viac oleja. Ale pokiaľ by ťahal, tak do tejto "plechovky" (nieje to urážka) by som v tom prípade radšej lial lacnú 10w-40..
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

Nedrtím, jezdím 99,99% kolem komína a nijak to nedrtím, ono to auto k tomu ani nesvádí :D Teď mám 5W-30 a dolévat nemusím, jen bych řekl, že motor je trochu víc slyšet. Ale jo, dám tam 5W-40.

Chtěl bych se ještě zeptat. Ve většině případů jsou doporučovány, řekl bych, méně známé oleje (ne Castrol, Total, Shell), je to z důvodu, že jsou lepší (teď neřeším nejlepší olej pro koncernové auto) než ty profláknuté (lepší základové oleje, lepší aditiva...)? Nebo z jakého důvodu?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Colommbo »

Ony ty značky olejů jsou možná méně známé, ale jen pro někoho, tedy pro toho, který dokáže vyjmenovat Castrol, Shell a Mogul, ty zná. Protože mu to stačí, jiné nepotřebuje. Jen lidi motající se kolem olejů trochu víc vědí, že existuje fůra jiných značek. Jestli jsou lepší nebo horší, to bude kus od kusu. Kdyby ses ptal jinde, možná ti tolik značek doporučeno nebude, ale tady je jich prostě víc. Netřeba za tím hledat, co není. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

Nic zatím nehledám. Jen jsem se nad tím zamyslel, protože Ing. Černý v jednom příspěvku řešil otázku "nejlepšího" oleje. Psal, že musíme věřit tomu, co deklaruje výrobce, protože nikdo nezávislý nezaplatí motorové zkoušky, které se pohybují v řádech milionů/zkouška. Tzn. i pro velkého výrobce je vývoj a uznání normy (VW atd.) velmi nákladné (např. při opakování testů atd.). Tak mě jen napadlo, jak to asi zvládají ti menší (ne tolik rozšíření) výrobci. A přesto jsou více doporučovaní než klasika, kterou jsi vyjmenoval. Uznávám, že neznamemá, že když je v ČR neznáme (lidi,co se nemotají kolem olejů), že to nejsou kolosy a ve světě používanější :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Colommbo »

Oni to taky nebudou žádní troškaři, Honzo, o to nemám žádný strach. Jen možná nevynakládají (u nás) tolik prostředků, aby se dostali do podvědomí lidí. Říká se, že kvalitní výrobek reklamu nepotřebuje a osobně bych s tím i souhlasil.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

S tím se dá souhlasit :D A nejlepší reklama je spokojený zákazník :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od bjukemen »

ja by som zvolil zlatu strednu cestu a dal Total Quartz 9000 energy, kupeny z nejakeho overeneho zdroja
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

Jelikož mě už trochu tlačil čas (ve středu jsem objednaný do servisu), tak jsem objednal Total Quartz 5W-40. Pár tisíc ho tam nechám, pak sundáme vanu mrknem jak to tam vypadá a pak dám něco lepšího - olej s PAO a estery (Miller, Yacco nebo Penrite). Chtěl bych zkusit, jestli bude znát rozdíl od "obyčejného" oleje.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od lengy60 »

Už několikrát zde na fóru zaznělo,že někdy si motor s některým olejem "rozumí" lépe než s jiným.Mně výrobce předepisuje olej A5/B5,C2 :arrow: pleťovku. :twisted: Protože jsem byl já i motor hrubě nespokojen,použil jsem nejdřív Mobil 1 ESP Formula 5W-30 C2,C3,poté následoval Mobil 3000 X1 5W-40(lepší),Mogul Racing 5W-40(ještě lepší) a nyní mám Yacco Lube FR 5W-40 a ten je nejlepší. :lol:
Je ovšem otázka,zda ten zvukový a obecně lepší projev motoru není dán zčásti tím,že jsem ty předchozí 2 výměny udělal po 6-7 tis. a pokaždé z toho vytekl slušný bordel.Přestože mělo auto najeto pouze 44 tis. na ten předepsaný olej,když jsem ho kupoval,tak si myslím,že byl motor již docela slušně zasviněn a ty předešlé "výplachy" ho zase daly do latě.Měnil jsem totiž během 32 tis.olej 4 x,nesmím zapomenout na ten první,který jsem dal hned po koupi vozu,tedy Total INEO ECS 5W-30,kde jsem během 7 tis. hnedle za tu dobu provedl jaksi poloviční výměnu.
A nesmím pochopitelně zapomenout na Wynn´s Supremium Petrol,kterm jsem nahradil VIF. :wink:
Takže jestli jezdíš kolem komína,tak bych vnořil ten Total nebo bych příště použil třeba Sunoco a hlavně bych měnil spíše častěji,tak po 6-7 tis. a určitě bych do paliva přidával při každém tankování Wynn´s.A pokud bys příště použil opět Total,tak já nějakou dobu nakupuji zde a jsem spokojen.
http://citroeny.eu/oleje-total/46-total ... 05560.html
http://citroeny.eu/do-paliva/2670-aditi ... 250ml.html
Olej jsem tam zatím nebral,protože jsem chtěl zkusit Yacco,ale jinak vše co jsem objednal tak bylo za 1A. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Ale stalo :!: Hned po "úpravě" to bylo přidáno do "koncernového" vlákna VW, Audi, Škoda a Seat.
Jako ten, kdo prakticky denně sedí za volantem koncernového auta, jsem pouze využil svého nezadatelného práva spěchat a nemít čas, tudíž si ani (v telefonu) nevšimnout, že se tak již stalo. Tím spíše, když jako poslední příspěvek v onom vlákně stále figuruje "od Durex Zobrazit poslední příspěvek čtv led 07, 2016 14:32", tedy se v něm na první pohled nic nezměnilo a k druhému pohledu jsem se dostal až nyní, z počítače.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Pitris »

to Návštěvník: V pohodě :wink: však se nic neděje a mrkni prosím na SZ....

to Honza2111: Nezlob se ale (nemyšleno ve zlém) trošku "Pandoříš" - on z jiného vlákna 8)
A s laskavým dovolením Colommbovým - jenž je onoho do kamene vytesání hodného výroku autorem - zde znovu napíši že je velký rozdíl mezi "DO MOTORU TO NEJLEPŠÍ A PRO MOTOR TO NEJLEPŠÍ"....
Jezdíš většinou krátké popojížďky a máš ještě relativně starý poctivý motor - nej pro motor bude (a klidně "obyčejný") olej VW500.00/502.00 5w40 ale měněný častěji. Tzn. že motoru bude líp když dáš třeba Sunoco Gold nebo ten Total na 7tkm než když dáš Yacco Galaxii GT a budeš měnit po 10-ti tkm. On totiž ten Tvůj motor kvalit toho oleje nedokáže využít; nicméně samozřejmě ty třeba PAO+ester oleje použít můžeš - pokud nelíto peněz - ale je to (a opět nemyšleno nijak zle) házení perel sviním....
Ta ochrana motoru bude ASI lepší ale jen při startu v mrazu - a ne 2x lepší a Ty to zřejmě nepoznáš....
Já osobně bych tam olej s cenou vyšší než 200,- za litr nedal ale je to Tvoje věc. Však vyzkoušej třeba to Penrite nebo Millers EE ale stejnou službu Ti a Tvému motoru při Tvých jízdních podmínkách udělá i to o 3 stovky nebo o 1000 peněz na 5-ti litrech levnější Sunoco....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

To Lengy
Do nádrže přidávám VIF, četl jsem testy, které prokázaly, že funguje a doporučil mi ho kamarád, co dělá do aut. Ten Wynn's myslíš funguje lépe? Já jsem ještě bez VIFu tankoval pravidelně Shell V-Power Nitro+.
Udělám to tak tak, nechám ten total max 5 tis. a pak sundáme tu vanu, jsem zvědav, jak budou vypadat vnitřnosti. Na shopu, co jsi poslal taky krásná cenovka :wink: Já jsem olej koupil zde www.automobiloveoleje.cz - měl by to být autorizovaný dealer Totalu. Májí svou prodejnu a obrat kolem 70 mil. Kč. Takže to snad podvodníci nebudou.

To Pitris
Pandoru tu již někdo zmiňoval :) Čoveče, asi jsi me přesvědčili, že ty drahé oleje jsou "zbytečné" pro tento motor a auto :D Kamarádi mi říkají, že jsem hroznej, protože jsem alergický na pazvuky z auta a tím pádem stále sleduji, jestli se chování nemění. Takže pokud by se změnil zvuk motoru, všiml bych si toho :D
Nicméně jsem rád, že jsem si rozšířil obzory a určitě zkusím nějaký olej s PAO + ester do ostatních aut :D

Kluci, moc díky za pomoc a rady :wink: Mějte se, Honza
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Jezevcik »

Honza2111 píše: Udělám to tak tak, nechám ten total max 5 tis. a pak sundáme tu vanu, jsem zvědav, jak budou vypadat vnitřnosti.
A měl jsi tu vanu sundanou i teď?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od bjukemen »

az hej tak cakame na fotky vane
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Honza2111

Re: Olej Octavia I 1.8 20V proč ne Acea C3

Příspěvek od Honza2111 »

Ještě jsem ji dole neměl, ale vždy jsem se v servisu ptal co teklo z motoru. Prý to nebylo nic strašného.

Bjukemane, pokusím se. Myslel jsem, že by tebe by spíš zajimaly fotky AR V6 :D
Odpovědět