olej Motorový

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: olej Motorový

Příspěvek od Brembo »

TBN je alkalická rezerva oleja a čím je vyššia,tým lepšie. U nových motorov vyžadujucich low saps to už ale nie je uplná pravda-z dovodu aditivácie. Vo Vašom prípade je to ale skor výhoda-vyššie TBN. http://www.fuchs-oil.cz/index.php/autom ... ratka.html
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: olej Motorový

Příspěvek od Brembo »

Návštěvník píše:zdravím vlastním Mitsubishi Galant 20,100kw98,jezdím na 5w40/total) zkoušel sem i 10w40 ale v zimním období cvakali hydra ale stou 5w40 je motor docela hlučný chtěl bych jezdit celoročně na nějakou 5w40 kvůli těm hydroštelúm jiná značka pomůže nebo ne nebo co tam dát dík
Pre hydraulické vymedzovanie volí sa žiadne špeciálne oleje nevyrábaju,taktiež na to nie je ani žiadna špecifická norma.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: olej Motorový

Příspěvek od Návštěvník »

tak to žádný Total nejspíš nebyl byl to stáčený olej ze sudu nápis tam byl Total ale kdo ví co si tam nechají stáčet třeba ze sudem Shell jedou do Orlenu nechájí stočit to nejlevnější pak machrujou že mají super cenu Shellu ,jelikož mě to nedalo a koupil jsem 5l Elf sxr 5w40 a motor si krásně přede a nezdá se mě že by tam byl takový rozdíl ale říká se že Elf je trochu kvalitnější než Total ale kdo ví jak to je.
Návštěvník

Re: olej Motorový

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...říká se že Elf je trochu kvalitnější než Total ale kdo ví jak to je.
Většina olejů obou značek jsou tytéž, jen v jiném obalu. Odlišnosti jsou spíše v šíři nabídky, resp. v nabídce specifických olejů.
Odpovědět