Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

ale aj ten olej 5w30 možno plnil špecifikáciu lebo Hyundai motorčeky nie sú nijak náročné... napísať 5w30 C niečo je skoro ako nenapísať nič... a k tej spotrebe - ak by tvoja spotreba takto zázračne závisela od oleja napíš priamo menežmentu Hyundai, určite to ocenia finančnou odmenou.... oni totiž nevedia že pre ich motor existuje zázračný olej vdaka ktorému môžu vypustiť štart stop systém, egr , môžu zvýšiť výkon.... nehnevaj sa ale tvoja spotreba nemá s olejom vôbec súvis ... chápem radosť ale spájať to s prechodom na olej s dokonca vyššou viskozitou je kravina.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:....a k tej spotrebe....nehnevaj sa ale tvoja spotreba nemé s olejom vôbec súvis ... chápem radosť ale spájať to s prechodom na olej s dokonca vyššou viskozitou je kravina.
Zajedno je zřejmě ta nižší spotřeba paliva "zapříčiněna" i aditivem Millers Ecomax, které začal dávat a za druhé může být nižší spotřeba paliva i s olejem s vyšší viskozitou - a jsou tu popsány ony případy :wink:
> ten za tepla viskóznější olej lépe než ekooil dotěsní vůle v motoru a nemusí se na to tolik "šlapat" :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Je fakt že to je velký rozdíl...
Nicméně,co píše Pitris v posledním odstavci,jest pravdou a vyšší visko neznamená vždy větší odpor,nebo i může, ale nepatrně silnější film může toto eliminovat a dát k dobru. Tedy v tomto případě,do mínusu...
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Prosim je olej Sunoco SYNTURO DIAMOND http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/2 ... ND-0W40-1L kvalitativne na zhruba stejne urovni jako Mobil1 New Life? V pripade Diamonda by mel byt pouzit lepsi zakladovy olej nez v Goldu 5w-40, ze? Díky

Specifikace:

- API SJ/CF
- ACEA A3 / B3 / B4
- MB 229.3
- VW 503.01/502.00/505.00
- BMW LL 98
- Porsche
Technická data:
- hustota/15°C: 0,861
- viskozita při 40°C: 73 cSt
- viskozita při 100°C: 13,2 cSt
- viskozitní index: 187
- CCS viskozita/-35°C: 5700 cP
- bod tuhnutí: <-50°C
- bod vzplanutí COC: 236°C
- TBN: 10,6 mg KOH/g
- barva (ASTM): 3
- odparnost (Noack) 8,5 % mass
- HTHS visc. (150°C) 3,6 cP
- popel/sulfáty 1,2 % mass

Na Sunoco.cz se ale uvadi specifikace tato: API SJ/CF; ACEA C3/B4; VW 502.00/503.01/505.00; BMW LL-98 & MB 229.3; Porsche

Na technickem listu je ale uvedaná specifikace A3/B4
Máchal

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Máchal »

Gold nevyhovuje? :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Netreba nad tym zas moc spekulovat. Ked je Gold ok neni o com. Kto meni olej v rozumych intervaloch je v uvodzovkach jedno ci ma olej lepsi zaklad alebo nie. Ked sa interval natahuje vtedy ma ten lepsi zaklad zmysel. Samozrejme pri idealnych podmienkach a stylu jazdy. Pri stazenych podmienkach je lepsie dat obycajny olej a castejsie ho menit :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Já osobně bych řekl, že na Sunoco.cz je chyba a došlo k "překlepu" > místo A3 na C3. Krom toho jsem spojení specifikací C3/B3 ještě neviděl. Diamond bude ACEA A3/B3 > už jen kvůli obsahu sulf. popela.
Co jde o srovnání, tak SAE 0w40 má kvalitnější základový olej než 5w40 - kvůli vlastnostem ve velkém mrazu při startu; a ve srovnání Diamond vs. Mobil1 je Mobil1 mírně viskóznější. Kvalitu neřeš - oba :wink:
....i když Mobil1 bude v něčem asi o "kapku vejš"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Gold je super 8) Jsem velice mile prekvapen.
Nad olejema jsem vůbec nespekuloval, nez jsem zacal chodit sem. :D
Když má 0W-40 v zime lepsi "ochranne" vlastnosti a nekde jsem cetl, ze po nastartovani to trva 0W-40 1 vteřinu, nez se v motoru dostane na potrebna mista. U 5W-40 je to 5 vteřin.
Četl jsem, ze 0W-40 je vhodna na časte zimni starty - kolik je mineno tim " časté" ? 2X denně? Nebo i více?
Tak jsem si říkal, jestli se ten cas třeba pak nejak nesčítá :D
Kdybych za celou zimu nastartoval 100X, tak pro auto jsou to kazdé 4 vteřiny k dobru z každého startu s 0W-40 :mrgreen: Tak proc to auto nedoprat? :D
Naposledy upravil(a) buřtyskřenem dne ned srp 16, 2015 16:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lefort »

Při takovémto způsobu uvažování bych auto akorát tak leštil v garáži. :roll:
Pokud neplánuješ si auto nechat pro svého vnuka, tak bych nějaké údajné vteřiny do zaolejování hodil za hlavu...Samozřejmě pokud by bylo za den několik studených startů, tak by bylo asi vhodnější použít 0w, ale 5w naprosto vyhoví.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Nepřeháněj to,nejsme na Sibiřském nádraží.
Kámoš v Krkonoších startuje 2 x denně 5 dní v týdnu a jezdí 10w40 hafo let,mění po 10tkm,všechny auta.
Má Imprezu 1,6 kterou dal synovi a svojí novější 2.0.
A Ignise jeho žena. Všechny auta jezdí výše popsaným způsobem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:....po nastartovani to trva 0W-40 1 vteřinu, nez se v motoru dostane na potrebna mista. U 5W-40 je to 5 vteřin....
....ale při -15-ti°C při přes noc promrzlém motoru. Kolik jich v zimě je? A u 5w40 se uvádí do 4 vteřin.
lefort píše:....Samozřejmě pokud by bylo za den několik studených startů....
....to už pak ale nejspíš nebude mrazivý start, bo to zcela prochladnout nestačí.
buřtyskřenem píše:Gold je super 8) ....
....tak ho klidně používej. Pro naše klimatické podmínky....
lefort píše:....5w naprosto vyhoví.
Proti použití SAE 0w40 určitě nic nemám, jsou to vynikající oleje - jen jich motor u nás plně nevyužije.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

buřtyskřenem píše:Nad olejema jsem vůbec nespekuloval, nez jsem zacal chodit sem. :D
Dostal si tu radu a ak je olej ok jak pises tak cim skor odtialto zmizni inak sa do toho zamotas neskutocne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

lefort, Pedro, Pitris, jerome: :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jarson1 »

buřtyskřenem píše:Vyjetá druhá nádrž po výměně oleje . A opet rekord. Tentokrate za 5,19 - dle PP nakonec za 4,8. Svitila však i krátce 4,6 :) Tohle uz proste nemůže byt nahoda. Trasy stejne a jizdni styl také. Spotřeba šla cca o 0,3l dolu. V nekterych pripadech co jsem se dival do zaznamu i o 0,5 l :shock:
Nejlepsi spotreby jsem dosahoval minuly rok na 100 oktan - Verva 100. Ted jsem mel v nadrzi v obou pripadech aditivovanou N95 od Benziny.


Jak jsem drive psal, tak o spotřebu mne nejde, ale tohle mne vážně překvapilo. Je to příjemný bonus. Neumim si to vysvětlit jinak, než že to bude tím olejem. :) Ted je tam olej, co tam měl být již dávno. :wink: A to díky vám tady 8)
Jsem rad, ze sem se k vymene rozhoupal a že jsem si také nasel novy servis, kde nemaji zadny problém s vlasnim olejem a dokonce mně olej vymeni i při kondicni prohlídce - rozestup mezi garancni a kondicni prohlídkou jsem si stanovil na cca 6 mesicu. Minuly servis striktne vlastní olej odmital a když jsem chtěl olej vymenit drive, tak se na me koukal prijimaci technik jak na blazna :(

Jinak od výrobce mam interval 20 000km. Ja budu menit po 6 - 8 000. Max 10 000 km. Takze vymeny oleju probehly v cca ( uvedeno v tis. km): 4, 17, 20 a do rijna najedu další cca 3 000 -4000 a znovu vymenim. Bude to pak vychazet na jednu vymenu na podzim a druhou na jare :mrgreen:

... a nesuvisi ta spotreba nahodou proste s tym, ze je leto? U mna totiz vzdy v lete ide dole. Okrem toho 0,3 l na 100 je take,no, odchylka merania? To podla mna nie je nejaky uzasny skok. Niekedy toto urobi len drobny aspekt od premavky pocinajuc az napr.po pripadny protivietor... rozhodne podla dvoch tankovani by som nejake hura zavery nerobil .
Alebo si ho jednoducho takpovediac prave zabehol.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

na nekterych olejích Mobil 1 New Life 0w-40 je na etikete tento napis a to bud:
1 :Fully Synthetic Motor Oil
nebo
2: SHC Synhtese Technology Motor Oil

Proc není na všech olejích Mobil 1 0w-40 stejny napis? Lisi se tedy necim? diky 8)
Odpovědět