Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

jen jsem uvadel od kud jsem cerpal :D nikde jsem netvrdil, ze se v tom vyznam. Proto chodim sem, aby mne to někdo třeba vysvetlil pane vševědoucí :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:....slo me o to, jestli se tim nejak nezanáší ve zvetsene mire motor karbonem?....
Neřešil bych to, bo třeba odvětrání klikové skříně bývá do sání a někdy se tam vrací i část výfukových plynů.... a za sebe bych řekl, že se Návštěvníkovi asi nelíbil ten výraz "rekuperace výfukových plynů".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:...Proto chodim sem, aby mne to někdo třeba vysvetlil pane vševědoucí :D
- Neznalí nic neřeší a dokud jim to jezdí, jsou spokojení.
- Ti, kteří se domnívají, že se v tom už alespoň trochu vyznají, mají strach z blbostí, aniž by tušili, kde se skrývají skutečné zdroje potíží.
- Znalí těm prvním závidí, těm druhým se v duchu smějí.

Já to dávám najevo otevřeně. Pravda, řadě lidí to není po chuti.

A ještě to vysvětlení: atmosférický motor pracuje do té míry efektivně, v jaké se daří jeho válce co nejlépe naplnit směsí a co nejlépe je vypláchnout v rámci přípravy pro další cyklus. Jenže k tomu dnes přistupuje ještě i zájem snížit spotřebu paliva a tvorbu exhalací, konkrétně NOx, v režimu částečného zatížení, k čemuž se hojně využívá recirkulace výfukových plynů. No a neexistuje nic lepšího, jak to zařídit, než právě prostřednictvím "volného" časování (a pokud možno i zdvihu sacích ventilů) rozvodu.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

super..diky :wink:
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

S novým olejem v motoru jsem vyjel nádrž v mém novém rekordu za 5,2l (PP 5,0). Znovu jsem natankoval do plne a po vyjeti 1/2 nádrže svítí na PP 4,7. Takove číslo jsem nikdy na PP nevidel! Nikdy!! Ani pote, co menili olej třeba v autorizovanem servise atd.. Profil trati a jizdni rezim je stejny.

Jak jsem jiz psal, tak jsem nasadil aditiva Ecomax. Do te doby jsem po celou dobu co auto vlastním aditivoval jen Vifem. Ze by to nejak opravdu fungovalo? Ikdyz jsem drive tankoval 100 oktany, tak nikdy jsem se k takovym cislum nepodival. Je to zajimave, alespoň pro me.

Se Sunocem jsem spokojeny. Uz sem se domluvil s jednim autorizovanym servisem, ze si ho muzu prinest na vymenu při garancce. Za mě zatím veliká spokojenost :wink: 8)

Také jsem Ele dopřál vystříkání dutin a antikorozní nastřik podovzku. Bohužel auto bylo z výroby po této strance na nekterych mistech hodne ojebane. :( Vse osetrene Dinitrolem.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Som rad ze si sem poslal aj spätnu väzbu co sa tyka toho oleja :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9928
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

Vida ho - Sunoco SYNTURO GOLD 5w-40 se nezdá, ale tichý olej břehy mele... :o :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

díky pánové, však já si sem pro radu zase přijdu :D
Máchal

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Máchal »

Vítej v "klubu" Sunoca :wink: :)
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

díky :D
No spotřeba jde pořád dolu. Tentokráte na PP svítí už 4,6 a 3/5 nadrze vyjeto. Sice jsem olej nemenil kvůli spotrebe, ale je to prijemny a zajimavy bonus. Cisla zacinajic 4-rkou jsem nikdy na PP předtím nevidel. Navíc s kymkoliv se bavim, tak Sunoco nikdo nezna. :roll: I mechanik, když mne ho menil se napred podival na net coze to vlastne to Sunoco je :mrgreen: protože když jsem mu řekl, ze mam Sunoco tak ho neznal.

Myslim si, ze ted mam olej, který mel byl v aute uz davno. Místo toho jsem v autorizovanem servise dostal vždy nejaky sudovy univerzalni olej, který byl na fakture oznacen jako Shell HUE 5w- ...a to bylo vse. Jestli to byla 5W-30 A NEBO 5W-40 jsem nevedel. :(

Navíc ted byl stary olej vypousten sroubem snad i do posledny kapky ( cca 45minut) a byl jsem pritomen u vymeny,coz v autorizovanem navonenem servisu jaksi není mozne a je to loterie. Loterie, kterou nechci hrat, protože chci, aby mne auto co nejdele sloužilo :)
Res
Příspěvky: 58
Registrován: stř dub 18, 2012 12:25
Bydliště: Praha

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Res »

Bože co je to za mechanika? Sunoco (Dinoco) zná každé malé dítě :D
Naposledy upravil(a) Res dne ned črc 26, 2015 20:08, celkem upraveno 1 x.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Není jediný kdo Sunoco nezná. Tady jezdí každej Castrol a maximálně Shell. Tak se nediv. A všichni tu Castrol taky prodávají. Ja před 2 měsíci taky netušil, že nejaky Sunoco existuje. Holt Sunoco není tak zatizene reklamou a proto má i "lidové" ceny. Je to taková šedá myš :D Však ten NO NAME sudovy univerzalni olej stoji v aut. servisu 1300Kc za 3,30 l :)
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:Holt Sunoco není tak zatizene reklamou a proto má i "lidové" ceny.
a) Jj, ale "díky" tomu, že nemá reklamu, tak je defakto v lajcké veřejnosti neznámé a tím pádem i málo prodávané.
b) Reklama se samozřejmě projeví ve výši finální ceny, nicméně i výrobky s dobrou reklamou mohou mít též "lidové" ceny. Ale tohle je už jiné téma.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Já bych neřekl, že Sunoco nemá reklamu. Automobilový sport skoro nesleduji, ale určitě vím, že jsem značku Sunoco vždy vídal hodně velkými písmeny zvěčněnou na soutěžních vozech. Myslím, že v obecném povědomí zapsaná tak nějak je a ten mechanik (jakožto člověk od fochu) má klapky na očích.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Máchal

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Máchal »

Hodně mechaniků zná jen "univerzální sudový" olej xxW40 a víc to neřeší (už jsem se s tím setkal) Ještěže existuje takovéto fórum, kde méně znalý člověk (například já) načerpá mnoho užitečných rad a informací od lidí, kteří ví, o čem je řeč :wink:
Odpovědět